ה"אמ-אמא" של נושאי שיחה – איך להניע שיחה שנתקעה

אז יש לכם מאטץ', לייק הדדי, הידד! התרגשות קלה מרחפת לה באוויר… ניחוח של מסתורין… שביב של תקווה… אולי הפעם זו תהיה אהבה?!

או אולי כבר התחלתם להתכתב… זה מרגיש נחמד, משעשע ונעים… יש חיבור בסיסי ואפילו חשק לעוד… הרבה נושאי שיחה… ואז דעיכה. שתיקה. של ימים, או שעות. אף אחד/ת לא מרים/ה שוב ת'כפפה.

יוצאים מתקעיות בשיחה

איך להניע שיחה שנתקעה באפליקציית הכרויות

בשונה מהדרכים הרגילות בהן רובנו ככולנו מנסים לפתור את הבעיה, כמו למשל לשבור את הראש לגבי נושאי שיחה חדשים, הכלי שאני רוצה להציע כדי להתחיל ו/או להצית מחדש את השיחה, הוא לאזור אומץ ולדבר על "הפיל הלבן" שבחדר. למה הכוונה? לפתוח שיחה על… העדר השיחה. לכתוב משפט שניים אודות:

 • התהייה – מי יכתוב למי ראשון..?
  דוגמא לנוסח אפקטיבי: "אני תוהה מי יכתוב למי ראשון בסוף… :)" 
 • הדילמה – לשלוח ראשון/ה בעצמי..?
  דוגמת נוסח: "בא לי לשתף אותך שאני בדילמה עמוקה כבר עשר דקות לגבי אם לשלוח ראשון בעצמי או לחכות ולראות מה יקרה אם אני לא אשלח… שזה אומר האם יבוא עלי משפט השראה או מרוב דחיינות/היסוס/התלבטות, אני אהיה בסוף הראשון/ה לקבל ממך הודעה.. :)"
 • הציפייה/הרצון – לקבל ראשון/ה הודעה…
  דוגמת נוסח: ואי, אני פתאום שמ/ה לב שמתחשק לי להיות הראשונ/ה בתור לקבל כאן הודעה.. :)"
  הערה: מאחר וציפייה זו נקבית במהותה (לקבל), המשפט יעבוד יותר טוב כאשר אישה תשלח אותו.   
 • הפליאה/הפתעה – מדוע כך קורה..? איזה מן הזיה זו?
  דוגמת נוסח: "זה הרגע שבו אני מתפלא/ת לאיך הגענו עד הלום שגם כשכבר יש להם מאטץ' (ועוד כזה ג'וסי), הנסיך והנסיכה לא שולחים אחד לשנייה הודעת פתיחה.. :)" 
 • החשש – שהצד השני נעלם (לתמיד..?)
  דוגמת נוסח: "רוצה לשתף שעולה בי חשש שמרוב שכבר עבר מלא זמן, יש מצב שאת/ה כבר מזמן שוחה בטריטוריה אחרת של אוקיינוס האפליקציה ואין בכלל טעם לשלוח הודעה.. :)"
 • הכעס/העצבים – שכך פועל העולם בימינו.. יימח שמו של "דייטינג אונליין"!
  דוגמת נוסח: "אוף, מודה ומתוודה שלפעמים כל הקטע הזה של מאטץ' ואז לא מדברים מעלה לי את הסעיף… בבקשה תגיד/י לי שגם לך :)"  
 • כל דבר אותנטי אחר שחי בכם באותו הרגע לגבי "הפיל הלבן", כשכל מקרה לגופו כמובן.

הסיבות שהופכות נושאי שיחה אלו לכלי אפקטיבי ממש

 1. אינטימיות – שיחה על מה שאמיתי, אך לא בהכרח נוח לנו לדבר עליו, מייצרת אינטימיות וקירבה. אנו נחשפים רגשית והצד שני יכול להרגיש אותנו.
 2. הערכה – אתם תחושו סיפוק והערכה עצמית גבוהה עקב המסוגלות ליזום את השיחה המביכה. הצד השני יעריך אתכם מאוד, בדיוק מאותה הסיבה.
 3. ייחודיות – תקשורת כה אותנטית, שנונה והומוריסטית, ייחודית מאוד בנוף משפטי הפתיחה ונושאי שיחה באתרי הכרויות. ייחודיות כזו מבדילה אתכם לטובה ומגבירה את הסיכוי למענה, עניין, משיכה וכו', ומכאן מקצרת את הדרך לדייט ולקשר.
 4. איזון רגשי – המענה החיובי שתקבלו ו/או השיחה הכיפית שתתפתח בעקבות ו/או הדייט המוצלח שתצאו אליו וכו', יפתרו את בעיית התנודתיות הרגשית הלא בריאה, שמהווה את אחת הבעיות הקשות במדיה זה.

אז קדימה, גזרו את מה שמהדהד לכם והוסיפו בברכה תוספות משלכם לנוסחים שהצעתי. שימו לב רק לשמור על טוהר השפה, אותנטיות, רגישות וכבוד – איננו רוצים להאשים, לבקר, לתקוף או ללגלג על הצד השני על העדר היוזמה. בנוסף לכך, הקפידו על משמעת ברזל כעקרון מרכזי מנחה שישמור עליכם מהתמכרות ושאר חולות רעות של אפליקציות הדייטינג.

ואם בא לכם שתהיה לכם את "האנציקלופדיה" המלאה של תקשורת גברית/נשית מושכת, יעילה וחכמה, התפנקו בספר פלירטוטיישן (לגברים) או תגובה חכמה (לנשים).


לא אוהבים בכלל את הסצנה של אונליין דייטינג?
בואו להכיר פנים אל פנים בריטריטים קרובים.  

ספרון "תגובה חכמה" לתקשורת נשית נבונה

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמיני לעצמך עותק של ספרון הדגל שלי "תגובה חכמה" שיסייע לך ליצור תגובות נבונות ליותר מ 50 מצבים נפוצים ונפיצים בהם את מופעלת רגשית מול גברים, כך שאת תחושי שלמה עם עצמך עוד לפני שקיבלת מהם את תגובתם (שסביר גם תפתיע אותך לטובה).

פלירטוטיישן - הספר שישנה לך את החיים

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמן לעצמך עותק של ספר הדגל שלי לגברים "פלירטוטיישן" שיסייע לך ליצור תגובות מדליקות ומרגשות במגוון מצבים נפוצים עם נשים, ואתה תחווה נהנה עוד לפני שקיבלת מהן תגובה (שסביר גם תפתיע אותך לטובה)

קריאה נוספת

הבוגדת בקשר

איך הבליינד-ספוטס המרובים של יערה, שהיו בעצם סימפטומים כרוניים של "החרדתית המשתוקקת", מילכדו אותה להתנהגות חבלנית ולא בריאה בקשר?

להמשך קריאה »