להיות סינגל/ית מבחירה

במשך השנים קיבלתי מספר פניות מאנשים המבקשים להבין את משמעות מצב ההוויה של להיות "סינגל מבחירה", ובמשך זמן רב. אוכל לתאר מה משמעות הדבר עבורי, ומדוע אני ממליץ לכולם להיות קודם כל סינגלים מבחירה (לעומת "אין ברירה" או קורבנות) כשלב מקדים לאהבת אמת וכניסה לקשר זוגי עמוק ובריא:
סינגל מבחירה פירושו להשלים באפס שיפוטיות עם היותך פצוע רגשית עוד מהילדות, ככל אדם.
סינגל מבחירה פירושו להשלים עם כך שלא כל אדם נועד להיות כל הזמן/מיידית בקשר זוגי רק כש/כי מתחשק לו. יש גם גורל, מזל, גלגל. ועם זאת, כל אחד יכול ומסוגל.
סינגל מבחירה פירושו לשחרר את הגיל הביולוגי מהמשוואה, ולהתמקד בזיהוי הגיל הרגשי (יש האומרים: הגיל הרוחני) כפקטור שישפיע האם ומתי תהיה כשיר לקשר זוגי הבא והכי עמוק שיש עם כל שזה דורש. וזה דורש. על כן, שום גיל ביולוגי "גדול~בוגר" ככל שיהיה איננו "תנאי מספיק" לכשעצמו בשביל כניסה לקשר. יש קודם כל להתבגר רגשית, וזה לא קורה רק "מעצמו"בזמן שאנו עסוקים בהישרדות, קריירה, חברים, בילויים וכד'.
סינגל מבחירה פירושו להגיד "די!" במלוא האומץ, החוסן והעוצמה לכל אנשי החברה הבורה שבתמימות (שלא לומר אוויליות) מאמינה שאם "הגעת לגיל X, אתה מוכן. אז איפה בן/בת הזוג?!"
סינגל מבחירה משמעו לשחרר שליטה מכך שכרגע "אין" ולהשלים שזה רק עניין של זמן עד שזה ישתנה ויהיה "יש".
סינגל מבחירה פירושו בזמן תקופת "המנוחה" מקשר יש להשקיע בעקביות משאבים בהתפתחות אישית (הווה אומר: ספרים, כנסים, הרצאות, טיפול וסדנאות – ולא רק פאן, מסעדות ופארטיות) בכדי להבטיח שהקשר הבא לא יהיה שוב שחזור זהה של הקודם, רק בדמות אדם אחר… או התפשרות מאוסה עקב הקושי להכיל את הבדידות שבלבדיות.
סינגל מבחירה פירושו הסתמכות (אהבה) עצמית רדיקלית.
סינגל מבחירה פירושו ממש אבל ממש להירגע, ולשחרר שליטה כי סינגל מבחירה פירושו לסמוך: על עצמך בעיקר, וגם על העולם.
סינגל מבחירה פירושו להיות אדם חופשי, בטוח ומאושר.

ולהיות זוגי מבחירה, ולא מהכרח או התפשרות? 
פירושו בדיוק אותו הדבר – להמשיך להישאר חופשי, בטוח ומאושר.

ספרון "תגובה חכמה" לתקשורת נשית נבונה

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמיני לעצמך עותק של ספרון הדגל שלי "תגובה חכמה" שיסייע לך ליצור תגובות נבונות ליותר מ 50 מצבים נפוצים ונפיצים בהם את מופעלת רגשית מול גברים, כך שאת תחושי שלמה עם עצמך עוד לפני שקיבלת מהם את תגובתם (שסביר גם תפתיע אותך לטובה).

פלירטוטיישן - הספר שישנה לך את החיים

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמן לעצמך עותק של ספר הדגל שלי לגברים "פלירטוטיישן" שיסייע לך ליצור תגובות מדליקות ומרגשות במגוון מצבים נפוצים עם נשים, ואתה תחווה נהנה עוד לפני שקיבלת מהן תגובה (שסביר גם תפתיע אותך לטובה)

קריאה נוספת