באיזה גבר כדאי לך להשקיע

זה אמנם רק היום הראשון של כיתה ב', אבל הילד החדש שמופיע בדלת הופך לך את הבטן וגורם לדפיקות הלב שלך להאיץ. הוא ה"קראש" הראשון שלך. אין לך את המילים להסביר מה קורה לך, אבל את מוצאת עצמך חושבת עליו כל יום וכל לילה, חולמת עליו, מחפשת אותו בהפסקות ומזכירה את שמו לחברות, בכאילו בדרך אגב.

20 שנה קדימה. השכן בדלת לידך הוא "הגבר המושלם" בעינייך. אם היו נותנים לך לבנות פסל של הגבר האידיאלי, הוא היה בדיוק כזה. כמה פעמים יצא לכם להיפגש בחדר המדרגות והייתה שיחה ממש נעימה. פעם אחת הוא אפילו גרם לך להסמיק כשהזמין אותך לראות פרק של "משחקי הכס" יחד. את לא יוצאת מהבית בלי שיער מסודר ואודם בשפתיים למקרה שתפגשי אותו. את כל הזמן מריצה בראש את הפגישה הבאה שלכם ומה תגידי ואולי תוכלי סוף סוף לשאול אותו אם יש לו חברה? וככה עובר לו יום, ועוד יום ועוד יום…

האם את מזהה את הדומה והשונה בין שני המקרים? לפני התשובה, אני רוצה לכתוב כאן בצורה הכי בולטת שניתן: אין כזה דבר גבר מושלם. פשוט אין. יש גברים טובים ובריאים שאיתם תוכלי לפתח מערכת יחסים זוגית חלומית, אבל הם חייבים להיות נוכחים בתוך המציאות הזו. למה אני מתכוון? הפנטזיה על הגבר המושלם עבורך, שאינו חלק פעיל יומיומי בחייך, היא פנטזיה מסוכנת.
הדומה בשני המקרים הוא שהשקעת זמן ואנרגיה במחשבות בלתי פוסקות ותכנון עתיד רצוי, והכל בתוך ראשך בלבד. השוני הוא שבמקרה הראשון היית ילדה והתנהגות זו מצידך הינה טבעית, תמימה וקסומה. היום, לעומת זאת, את אישה שרוצה זוגיות מציאותית של אינטימיות עמוקה, תקשורת כנה וחשופה ועונג רצוף, ולכן עלייך לנהוג בהתאם.
ייתכן שתטעני שמדובר בגבר מדהים לכל דבר, שהוא לא רק מושך הוא גם נדיב ונהדר עם ילדים (ראית אותו אז משחק עם האחיינית שלו בגינה השכונתית) ויש לו מלא ידע וחברים (את לפעמים שומעת אותם דרך הקירות הדקים וקצת מתפללת שהיית חלק מזה). אולי את צודקת ואכן מדובר בגבר נהדר. אבל הוא ככל הנראה לא נהדר עבורך. ואיך תדעי את זה? כי עד כמה גבר יכול להיות נהדר עבורך אם הוא לא משקיע בך?

בבקשה אל תפלי למלכודת ההתאהבות החד צדדית בה את שמה את כבודו על כס מלכות, באין צדק. יכולות לעבור שנים של התאהבות כזו שרק תעכב אותך מלהגיע לגבר שישאר איתך בלילה, שיצפה איתך בכל הפרקים של "משחקי הכס" ויזמין אותך לבלות עם החברים שלו כי הוא יודע שאת שווה את ההשקעה שלו, וכי בא לו לחלוק איתך את עולמו. מה גם שלרוב, התאהבויות חד צדדיות כאלו הן רק מראה של דפוס ההיקשרות שלנו וביטוי לפצעי ילדות שמבקשים ריפוי, ויחד עם זאת בחשש להתעמת עם האמת.
המציאות היא כזו שכל עוד את רוצה לחיות את האהבה שלך, במקום רק לחלום עליה, עלייך לשחרר את הגברים שלא משקיעים בך ולבחור בגברים שמראים נוכחות ומאמץ להיות לידך ועבורך. אני יכול להבטיח לך שברגע שתבחרי להכניס את הגברים האלה לחייך (פיזית, נפשית, רגשית ואנרגטית), את תחווי רמות אושר עילאיות ואת מלכותך הבלתי מעורערת כי את תדעי בכל תא ותא בגופך שאת אישה ראויה ששווה לגבר להשקיע בה ואלו יקירתי, הגברים שאת רוצה להשקיע בהם חזרה.

זכרי את כלל הברזל הבא: לא להשקיע בגבר לפי עד כמה את בעניין שלו, אלא לפי כמה הוא משקיע בך.
להעצמת תחושת הראויות, תדר המלכות שלך ושחרור אקסים שאינם משרתים אותך יותר הצטרפי לריטריט ניחוח מלכה לעבודה משותפת בסביבה תומכת שתסגור את הפרק של "לרדוף אחריו" ותתחיל את הפרק של "הוא מחזר אחרייך" 🙂

ספרון "תגובה חכמה" לתקשורת נשית נבונה

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמיני לעצמך עותק של ספרון הדגל שלי "תגובה חכמה" שיסייע לך ליצור תגובות נבונות ליותר מ 50 מצבים נפוצים ונפיצים בהם את מופעלת רגשית מול גברים, כך שאת תחושי שלמה עם עצמך עוד לפני שקיבלת מהם את תגובתם (שסביר גם תפתיע אותך לטובה).

קריאה נוספת