"גוסטינג" זה לילדים

גוסטינג. אנו שונאים את זה, אך משתפים עם זה פעולה! כשעושים לכם גוסטינג ואתם לא יוצרים קשר – במטרה להפציר בבן אדם שהתנהגותו אינה נאותה – אתם לוקחים למעשה חלק משמעותי בשימור (ואף גידול) התופעה הנלוזה. כי האחר לומד שזה בסדר להיעלם. ואיזה כיף הרי "לפתור" ככה את "הבעיה", אה?!

שלחת לה הודעה והיא לא ענתה. אתה עובר גלים של כאב, ואז נכנע. "מבין את הרמז", מה שנקרא. ולא שולח יותר כלום.

יצאתם לדייט והיה אחלה. סיכמתם שהוא יתקשר, ופוף. נאדה. גלים של כאב, אולי רצון ליצור קשר ולשאול "למה מה?!". אממה, האגו מתערב, כי את לא רוצה לצאת חלילה נבוכה, "נידית" או "פאתט".

ההודעה שכדאי לשלוח ל"גוסטרים"


אז אני מפציר בבקשה: היו שליחים של התנהגות נאותה (חיזור "ירוק") ונקטו עמדה שתמזער את התופעה. דוגמא להודעה:

(חלק 1) "היי ____, אז אני אקח את אי המענה מצידך כ- "כן, אני בעניין לעוד דייט! פשוט שכחתי לענות לך, אופסי סליחה… 🙂" או שאני אקח את זה כ- "המממ… אני כרגע ב"אולי" להצעה שלך… תן/י לי להתבשל עם זה ברשותך, ואכתוב בעוד כמה ימים, לכאן או לכאן? 🙂" או "האמתי שפחות בא לי להמשיך (בהתכתבות/לדייט/אחר), אך אני פשוט לא רוצה לפגוע בך אז מתחמק/ת מלכתוב לך בישירות את ה"לא" שלי.."

(חלק 2) אוקיי, אז עכשיו ברצינות: בא לי לדעת איפה אני עומד/ת בינינו, מאשר להישאר בתהייה מה קרה והאם/מתי יענו/יכתבו לי, אם בכלל. בכל זאת, זה פגיע וחשוף עבורי (כאחד העם והאדם) להציע לך את ההצעה/לחכות להובלה שלך…".

אסרטיביות קלילה


שימו לב שיש כאן תקשורת אסרטיבית, ברורה, מציבת גבול, מבקשת מענה (כיאות למעמד) ובו בזמן רחוקה מלהיות מסכנה או מעוררת רחמים – כי היא הומוריסטית וקלילה, ומבטאת גישה בריאה נוסח "אפילו שאני בכאב, זה לא סוף העולם, ואני זוכר לבחור במצב רוח חיובי ולהישאר קליל, כי הדחייה אינה אסון". יש עוד מספר עקרונות של תקשורת אפקטיבית וחכמה השזורים בהודעה, אגב, שאפשר ללמוד אותם בספרון "תגובה חכמה" (לנשים) או "פלירטוטיישן" (לגברים).

אל תתנו לצד השני לחמוק ככה סתם. התעמתו איתו/ה באהבה, רכות ותקיפות, ובכך הכריחו אותם להתמודד עם אי הנוחות, והיו עבורם להשראה לגדול ולהתפתח לאנשים בוגרים, שמסוגלים להגיד במישרין ובפשטות: "לא", במקום להתחמק.

אם אתם חווים גוסטינג כלפיכם, או עושים גוסטינג לאחרים כי מתקשים לתקשר את ה"לא" שלכם (מפחדים לפגוע באחר וכו'), מוזמנים לאימון אישי בו נצלול לשורש הקושי ונפתור את העניין, כך שחיי החיזור והדייטינג שלכם יהיו פשוטים, קלים ומוצלחים.

נשים – עבורכן הוצאתי ספר מיוחד על מדוע גברים נעלמים. מומלץ.

ספרון "תגובה חכמה" לתקשורת נשית נבונה

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמיני לעצמך עותק של ספרון הדגל שלי "תגובה חכמה" שיסייע לך ליצור תגובות נבונות ליותר מ 50 מצבים נפוצים ונפיצים בהם את מופעלת רגשית מול גברים, כך שאת תחושי שלמה עם עצמך עוד לפני שקיבלת מהם את תגובתם (שסביר גם תפתיע אותך לטובה).

פלירטוטיישן - הספר שישנה לך את החיים

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמן לעצמך עותק של ספר הדגל שלי לגברים "פלירטוטיישן" שיסייע לך ליצור תגובות מדליקות ומרגשות במגוון מצבים נפוצים עם נשים, ואתה תחווה נהנה עוד לפני שקיבלת מהן תגובה (שסביר גם תפתיע אותך לטובה)

קריאה נוספת