מעלותיו של DM – כלי תקשורתי לביטוי עולמנו הפנימי

יותר מדי אנשים שואלים אותי "אז מה בעצם אתה מלמד נשים, לחזר אחרי גברים?!"
מצד אחד שאלה זו ודומותיה נראות לי תמוהות ביותר – שהרי לי ברור ומוכר הידע שאני מעביר לנשים, ואני יודע עד כמה רובו שונה בתכלית ממה שלומדים אצלי גברים.

מצד שני, שאלה זו ודומותיה – לצד שיקופים חוזרים ונשנים של אנשים שלא ממש ברור להם מהי מתנתי ו"מה בדיוק אני עושה" – מחייבים אותי לעצור, לכבד את לגיטימיות אי הידיעה, התהייה והשאלות,  ולתת מענה הולם.

במאמר זה אסביר על הכלי התקשורתי שפיתחתי ושכללתי במשך שנים רבות העונה לכינוי Description of the MomentDM – "תיאור הרגע" – ככלי שמאפשר ביטוי אותנטי מלא של המתחולל בעולמנו הפנימי ובכך מחבר אותנו לאחרים – כך שיוכלו לראות ולהרגיש אותנו באמת, ובאינטימיות

תיאור הרגע הינו תיאור מילולי, בע"פ או בכתב, של מה שמתחולל בשנייה זו ממש – כלומר ברגע ההווה, בכאן ועכשיו המיידי – בעולמך הפנימי או בעולמו של הפרטנר שלך לאינטראקציה. תיאור הרגע הינו כלי תקשורתי בו תוכלי להשתמש לצורך תקשורת עם אנשים בכלל, ולצורך תקשורת רומנטית לאורך ריקוד החיזור/קשר זוגי בפרט.

הדרך הכי טובה לתת לך דוגמא ראשונה של תיאור הרגע, תהיה מבחינתי פשוט לשים לב ("להתחבר") למה שמתחולל בעולמי הפנימי ממש עכשיו, בזמן שאני מנסח שורות אלה… ופשוט לבטא זאת בכתב, ללא מעצורי "פוליטקלי קורקט" צנזורה או חששות נוסח "מה תחשבו עלי", ואז זה יהיה משהו פשוט-זורם-נובע כזה:

[מחשבה] "המממ… זה הרגע שבו אני תוהה מה תהיה הדוגמא הראשונה  הכי טובה ל DM שאני יכול לתת למי שיקרא שורות אלה בעתיד…"

[רגש] "יש לי תחושה שאם הן (=הקוראות) יבינו את היופי והתחכום שבדוגמא הראשונה, הן ממש יהנו עכשיו ויחייכו… ואם לא, יש לי חשש שהקוראים עלולים לאבד סבלנות :)"

[רצון] "המממ… פתאום אני קולט שבא לי לדעת מה כל קורא.ת חושב.ת כעת על DM ועל הדוגמאות הראשונות שאני מייצר כאן… אם רק הייתי יכול להציץ עכשיו לתוך ראשם.ן… ;)"

[מחשבה] "זה השלב שבו אני מתלבט אם כדאי לסדר אחרת את הדוגמאות שכתבתי עכשיו למעלה… זה בסדר, נשאיר את זה כמו שזה"

כמובן שאני יכול להמשיך כך לנצח… הרגעים מתחלפים, ובכל רגע חדש יש התרחשות שופעת וגועשת בעולמנו הפנימי: אינסוף מחשבות, רגשות ורצונות.

אני מלמד כלי זה כדי להנגיש לכל אחת את המסוגלות לבטא עצמה טוב ומדויק יותר בתקשורת שלה עם גברים, ולחסוך כאבים ותסכולים מיותרים הכרוכים באינסוף תהיות שכה נפוצות בימינו הטו-מאץ'-דיגי-וירטואליים כמו "מה להגיד לו" או "איך ומה לענות לו?" או "מה לכתוב לו?" וכד'.

ברגע שיש כלי של ביטוי אישי אותנטי, ולא גנרי-טכני-מוכן-מראש, שמאפשר בפשטות, בישירות ואון-ליין-בזמן-אמת לבטא את אשר מתחולל בלב בזמן התקשורת… כל האינטראקציה הרומנטית (ובכלל) הופכת להיות קלה בהרבה, שלא לומר מרעננת, מרגשת ומספקת.

אז לכל מי שחושבת שאני מלמד "משפטי פתיחה טכניים" – התשובה היא לא. אני מלמד בסיס ותבניות שפה לתוכן כל אחד ואחת יכולים
להשתלב בדרכם האינדיבידואלית הייחודית. לכל מי שחושבת שאני מלמד "חוקים שלא עובדים לכל אחד" – התשובה היא לא. אני מלמד עקרונות שפה ותקשורת שעובדים לכל אחד – כי התלמידים מדברים את עצמם, ולא מחקים את המורה או איזה ממציא אחר. כלים מסוג זה ודומיהם יכולים לסייע לנשים וגברים לבטא עצמם בדייטינג ובזירת הפנויים-פנויות טוב יותר, ובעיקר להראות עצמם במלוא הדרם לפרטנרים רומנטיים פוטנציאליים.

הנאמר במאמר מתאים ליישום מצד גברים ונשים כאחד.

ספרון "תגובה חכמה" לתקשורת נשית נבונה

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמיני לעצמך עותק של ספרון הדגל שלי "תגובה חכמה" שיסייע לך ליצור תגובות נבונות ליותר מ 50 מצבים נפוצים ונפיצים בהם את מופעלת רגשית מול גברים, כך שאת תחושי שלמה עם עצמך עוד לפני שקיבלת מהם את תגובתם (שסביר גם תפתיע אותך לטובה).

פלירטוטיישן - הספר שישנה לך את החיים

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמן לעצמך עותק של ספר הדגל שלי לגברים "פלירטוטיישן" שיסייע לך ליצור תגובות מדליקות ומרגשות במגוון מצבים נפוצים עם נשים, ואתה תחווה נהנה עוד לפני שקיבלת מהן תגובה (שסביר גם תפתיע אותך לטובה)

קריאה נוספת