איך להגדיל את הסיכוי שלך לצלוח את כל שלבי הדייטינג ולזכות בגביע הזוגיות

במסגרת מאמצי שדרוג תחביב הפוקר שלי למקצוע צד מכניס, הגעתי שלשום (אוגוסט 2021) לשולחן הגמר המרכזי וסיימתי ב"כסף" במקום ה 5 (מ 38) בטורניר הפוקר התורן שלי בלבוב, אוקראינה. מאחר ולימוד המשחק חי בי חזק מאד עכשיו – וספציפית שלשום היו לי המון תובנות במשך 7.5 שעות המשחק עד לסיום המרגש – אני רוצה לחלוק עמכם את ההקבלה המדהימה שמצאתי בין משחק פוקר תחרותי לבין דייטינג – ריקוד החיזור במטרה להיכנס לקשר. 

דייטינג

מה בין פוקר לדייטינג

גיליתי שיש דמיון רב בין מהלכים בצמתים קריטיות הנדרשים כדי להיות בטופ 10% מהשחקנים בעולם שאשכרה צולחים הרבה שלבי טורניר מוקדמים (=דייטים ראשונים) עד שמגיעים לשלב "הבועה" הנכסף בו מקבלים בסוף מזומן בקופה (=זוגיות בריאה), בסכום משתנה בהתאם למקום הסיום.

לענייננו, 10% בטופ משחק היחסים הם אלו הזוגיים. לא סתם בזוגיות/נשואים (כ 35% מהאוכ') אלא בזוגיות מיטבית בריאה. כל זוגיות אחרת היא אחלה, רק קצת פחות שווה – בדיוק כמו שמכובד ומגניב לסיים במקום ה 15 בטורניר בו רק 10 הפיינליסטים נכנסים לבועת הכסף, ומכאן נהנים מכל שפע הפירות ולא רק מהקצת מסביב כמו החוויה, ההתנסות, ההנאה, הלמידה וכו'. אמנם אלו לא בטלים בשישים, אך נעדרים הכסף בתוספת מגוון הרגשות המענגים והעוצמתיים הנלווים לזכייה בו כמו אקסטזה, סיפוק, משמעות, אמונה (להמשך הדרך ועוד הישגים), גאווה, עוצמה, ביטחון ועוד. 

אם נשים רגע בצד את הסינגלים מבחירה – כלומר אלו שבוחרים כלל לא להשתתף במשחק – שאר האוכ' מורכבת מרווקים שרוצים להיות זוגיים אך אינם צולחים את שלבי הטקסטינג והדייטינג. בהקבלה, אלו הם האנשים שנכנסים לטורניר (=נרשמים לאתר/אפפ הכרויות ומנסים את מזלם) אך במוקדם או במאוחר נופלים עקב חובבנות (=אינם עוברים לדייט ראשון או נפסלים אחריו), זאת מאחר ואיכות המהלכים והמסוגלות הרגשית לבצעם הם אלו שמובילים ל"בועה" (=זוגיות/זוגיות מיטבית), או למחוצה לה (=המשך רווקות). 

צמתים קריטיות בפוקר ודייטינג

יאללה, דוגמא: 

באמצע/סוף כל טורניר ישנן צמתים קריטיות בהן מהלך אחד יקבע אם אכפיל/אשלש* את גודל ערימת הצ'יפים שלי – מה שיגדיל ודאי את הסיכוי להגיע ל"בועה" – או אם אעוף* בו במקום לפני הפרסים הכספיים. מה שהרבה שחקנים מתחילים/חובבנים אינם יודעים, הוא שבכל "יד" (זוג הקלפים שמקבל כל שחקן) ובכל צומת כזו, יש תמיד מהלך אחד שהינו הכי נכון. והוא "הכי נכון" לא מתוקף צו אלוהי אלא כי הוא יביא לתוצאות הכי טובות (=תוחלת חיובית, למי שמכיר/ה) בטווח הארוך. הווה אומר, קיים סיכוי מרבי להגיע בזכותו לתוצאה הכי טובה, גם אם מדי פעם המהלך יפסיד (=להיכנס "אול-אין" לפני הפלופ (הקלפים הקהילתיים) עם אס-קינג תואם צורה (היד הרביעית הכי חזקה בפוקר) ועדיין להפסיד ליד פחות טובה).

סיכוי מרבי נמצא בטווח שבין 51% ל 99%, והמהלכים הנכונים שקרובים יותר לאזור ה 50% די קשים רגשית לביצוע (כי זה קצת כמו לשחק ברולטה). המהלך האופטימלי הנכון, אגב, אינו מבוסס על דעתו של פלוני כזה או אחר, או על תחושת בטן רגעית, אלא על תורת ה- GTO (תיאוריית המשחק האופטימלית) אותה שחקני פוקר חייבים לדעת בשביל בכלל לחשוב על להגיע לכסף. 

באופן דומה, לאורך כל ריקוד החיזור, במיוחד בשלביו המוקדמים (התכתבויות וכמה דייטים), ישנן מגוון צמתים קריטיות:  

  • הפעם הראשונה בה את מתכווצת רגשית מרמיזה מינית מוקדמת שלו (=הפעם הראשונה שמפסידים יד עקב טעות)
  • הפעם הראשונה שאתה נתקל בסירוב שלה להובלה שלך (=הפעם הראשונה שהיריב לא מקפל את היד שלו אפילו שעשית הימור גדול ובא לך שהוא יקפל)
  • הפעם בה את לא רוצה להגיע אליו בדייט ראשון, אלא שהוא יגיע אלייך אך הוא אינו מציע זאת (=הפעם בה את לא רוצה לשלם כדי לראות עוד קלף קהילתי, אלא שהיריב רק יעשה "צ'ק" וכך תוכלי לראות קלף בחינם)
  • הפעם בה היא לפתע מפסיקה לענות להודעות שלך (=הפעם בה זוג האסים שלך "נשברים" מול יד חלשה יותר, אפילו שהובלת לפני)

    אלו צמתים קריטיות כי הידיעה וההחלטה כיצד להגיב (=איכות המהלך) היא זו שתקבע את המשך הדרך. ולא, לא בהסתברות של 100% או 0%, כלומר שהצד השני בטוח יישאר/ייעלם לאחר התגובה, אלא בטווח ההסתברותי שעל הרצף. מכאן שחובה לדעת איזו תגובה תביא ל 80% סיכוי הישארות ושימור עניין, איזו רק 50% ואיזו עומדת רק על 25% (ועל כן אינה כדאית לעומת האחרות).

    ורוב השחקנים והמחזרים/מחוזרות לצערי, גם אלו שמשחקים זמן רב בזירה, אינם מודעים או יודעים את מדרג המהלכים וסיכוייהם, או יודעים רק חלקית ו/או יודעים אך בשל סטייט אוף מיינד או מצב רגשי אינם מסוגלים/מוכנים לעשות את המהלך הכדאי הכי נכון.

איכות המהלכים וסיכויי הצלחתם

הנה כמה דוגמאות לצמתים נפוצות:

אם את אישה: לאחר שדייט ראשון מסתיים בנשיקה נעימה, אם תשלחי לו בשעה שאחרי את השאילתה: "הגעת הביתה בשלום?" קיים סיכוי נמוך (כ 25%) שמהלך זה יביא להצלחה (=המשך עניין רב שלו בך, המשך חיזור זכרי עקבי למחרת וכו'). אם, לעומת זאת, תשלחי לו פלירט משעשע כמו: "אני מנחשת שאתה עדיין מחפש את הדרך הביתה אחרי הנשיקה הלוהטת שלנו.. ;)" קיים סיכוי גבוה (פי 3, כ 75%) שמהלך זה יביא להצלחה.

אם אתה גבר: לאחר שהיא לא ענתה לך להודעה ראשונה, אם תשלח רק "היי, מה קורה?" סיכוי הצלחתך (=שהיא תתהלב ממך, תגיב להודעה וכו') עומדים על כ 10%. אם, לעומת זאת, תשלח הודעה כמו: "גלי, רוצה להגיד לך שאני אוהב את הזמן שאת מקדישה לניסוח הודעת תגובה למה שכתבתי למעלה, מתרגש כבר לגלות מה יהיה כתוב בה.. ;)" סיכוייך עלו אינסטנט לפי 8 (כ 80%). זהו ללא ספק המהלך הנכון וכמובן לרובנו קשה יותר לביצוע מאשר המהלך הגנרי שאין בו כמעט מאמץ או תעוזה כמו "היי, מה קורה?".

אם את אישה: הוא מציע לך לאסוף אותך מהבית ואת עונה: "אבל אנחנו לא מכירים" יעניק לך כ 15% סיכוי הצלחה מכאן והלאה. אם, לעומת זאת, תשמרי על הצורך שלך בביטחון בסיסי עקב אי האמון ההתחלתי ותעני: "ואוו, אני ממש מעריכה את ההצעה! כל כך לא מובן מאליו בימינו שגברים מציעים לאסוף… אשמח להיענות להצעתך בפעם השנייה, והפעם להגיע בכוחותיי. איך זה נשמע לך? ;)" יעניק לך סיכוי של כ 90% להצלחה מכאן והלאה.

{קראי עוד על אימון אישי לנשים>}

אם אתה גבר: אתם מפלרטטים בבר ובסיום אתה שואל: "אפשר את הפייסבוק שלך?" יעניק לך כ 30% סיכוי הצלחה. אם, לעומת זאת, תגיד: "כבודו ישמח לדעת את 10 מספרי הקסם של העלמה.. ;)" תוך כדי שאתה פותח באיטיות את הסמאטרפון שלך על "איש קשר חדש" יעניק לך כ 70% סיכוי הצלחה בקבלת פרטי הקשר שלה.

{קרא עוד על האימון האישי לגברים >}

אלו רק דוגמאות נקודתיות מתוך מגוון עצום של צמתים קריטיות שיש לדעת לעבור, זאת מאחר ורוב הסיכויים שלא ניכנס לקשר מיטבי בניסיון דייטינג ראשון (=לא ניכנס ל"כסף" בטורניר ראשון), אלא נצטרך מספר סבבי חיזור עם כמה וכמה מועמדים (=טורנירים מרובי שחקנים) עד לזכייה הגדולה.

אז לפי איזה מתודה ואסטרטגיית חיזור אתם פועלים? אם אתם מאלתרים בקביעות, קיים סיכוי נמוך שתעברו את כל שלבי החיזור עם פרטנר רצוי ותגיעו לזוגיות מיטבית (אולי לרגילה). בדומה לפוקר, עולם החיזור והיחסים פוענח מזמן לרמה מדעית שמוכיחה עצמה שוב ושוב וכוללת את תיאוריית המשחק המרכזית – כמו גוסטינג, explained למשל לנשים, או פלירטוטיישן לגברים, בהם מוסברים הלוגיקה והרציונל של מדוע מהלכים מסוימים טובים יותר מאחרים, בהתבסס על ניסיון בשטח ועל אינספור עקרונות ממגוון דיסציפלינות מדעיות (ביולוגיה אבולוציונית, פסיכולוגיה חברתית ועוד). השקיעו ולמדו את החוקים הבסיסיים ועמלו בקביעות על לפתח חוסן מנטלי ורגשי לבצעם, למרות ההתנגדויות.

*הן בחיזור והן בפוקר יש אלמנט קטן של מזל, אך המקצוענים אינם מסתמכים/מחכים למזל, אלא משחקים באופן כזה לפיו הם יצטרכו אותו במינימום - ומכאן היכולת להתפרנס מלהגיע לשלב הכסף (=הזוגיוות) בקביעות, לעומת אחת ל-, ביום הנדיר בו כל הרמזורים ירוקים. 

ספרון "תגובה חכמה" לתקשורת נשית נבונה

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמיני לעצמך עותק של ספרון הדגל שלי "תגובה חכמה" שיסייע לך ליצור תגובות נבונות ליותר מ 50 מצבים נפוצים ונפיצים בהם את מופעלת רגשית מול גברים, כך שאת תחושי שלמה עם עצמך עוד לפני שקיבלת מהם את תגובתם (שסביר גם תפתיע אותך לטובה).

פלירטוטיישן - הספר שישנה לך את החיים

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמן לעצמך עותק של ספר הדגל שלי לגברים "פלירטוטיישן" שיסייע לך ליצור תגובות מדליקות ומרגשות במגוון מצבים נפוצים עם נשים, ואתה תחווה נהנה עוד לפני שקיבלת מהן תגובה (שסביר גם תפתיע אותך לטובה)

קריאה נוספת