למה גבר נעלם אחרי חודש?

מברוק עלייך אהובה! התחלת קשר חדש עם בחור מהמם. אתם יוצאים יחד בערך חודש ואת נרגשת מאוד. כך בערך נשמעות מחשבותייך: "איפה הוא היה כל הזמן הזה… איזה נסיך… הקשר הזה הרבה יותר טוב ממערכות היחסים הקודמות שלי… הוא מדהים ושנינו יחד עוד יותר!" 

ואכן, הוא סופר אכפתי ונדיב כלפייך. הוא רוצה לבלות איתך זמן, מבלי שאת צריכה לרדוף אחריו. הוא עקבי ותמיד מתקשר כשמבטיח, הוא יציב, הוא בטוח בעצמו…  זה מרגיש כמו חלום! 

תפנית בעלילה

ואז הוא עושה משהו כביכול "קטן" שמרגיז אותך. הוא מאחר. הוא לא מתקשר יומיים.
הוא מעיף מבט מהיר על אחרת.
הוא טיפ טיפה נעלם וכבר לא זמין אלייך כמקודם.
בקיצור הוא עושה את תרגיל ה-"גבר נעלם אחרי חודש". 

"לעולם לא הייתי עושה כזה דבר למישהו שאכפת לי ממנו!", את חושבת לעצמך בפנים זעופות. אני לגמרי מבין אותך. השינוי הפתאומי מאוד מקומם ומתסכל. וככל אישה מאוהבת, עולה בך השאלה ההגיונית: "למה? למה הוא עושה את זה?!"

הראש שלך יענה מתוך נקודת מבט נשית על המצב, משהו כמו: "הוא מתנהג ככה כי לא אכפת לו ממני…" או "הוא לא אוהב אותי מספיק מכדי לא לעשות את זה…" וכד'. 

זה מה שתסיקי כי בתפיסה שלך, את לא היית עושה זאת לו. זה לא משהו שעושים ביחסים. אממה, כבוד הבבון – שעיר בכל חלקי הגוף ככל שיהיה – לעולם איננו אישה שעירה. הוא לא הגרסה השעירה שלך, יקירתי. הוא גבר. זן אחר. מוטציה גנטית 🙂

ואז… כן, את מנחשת נכון… עולה בך עוד שאלה: "למה הוא לא אוהב/מכבד/אכפתי מספיק?!"

גבר נעלם אחרי חודש – פגיעה בביטחון ובקשר

ושוב, קול פנימי חבלני יענה על השאלה עבורך. הקול הזה יספר לך מה לא בסדר איתך, ושאת "יותר מדי" מזה או "פחות מדי" מזה. ברגע הזה, הביטחון העצמי שלך סופג מכה אנושה. את נסגרת, פחות אותנטית ואולי אף מנסה להתאים את עצמך יותר אליו (ריצוי). 

כל אלו, או התנהגויות חרדתיות אחרות, גורמים לו להיות פחות ופחות מוקסם ממך. אז הוא פחות מסמס, פחות מתקשר ופחות רוצה לבלות איתך זמן. את שוב תוהה מדוע… ושוב הגלגל חוזר על עצמו, עד שאת הופכת מאישה מאושרת, שמחה ומלאת תשוקה לאישה נרגנת ("למה הוא לא מתייחס אלי כמו בהתחלה"), זועפת ואף מחשיבה את עצמך לקורבן ("הוא פוגע בי").  

שימי לב שלא הפעולה שלו היא זו שמכאיבה לך, אלא פרשנותך האוטומטית, המחזורית והכאמור שגויה. הוא אינו עושה לך שום דבר מהדברים הנוראיים והאיומים שאת חושבת ומניחה בטעות שהוא עושה.

וכל זה חוזר על עצמו – במחזוריות מופלאה של שעון שוויצרי – אחרי בערך חודש ביחסים חדשים. זה למעשה "הדימום" החודשי שלך, ולצערנו גם במאה ה 21 המתקדמת להפליא, רוב הגברים עדיין נרתעים ולא באמת יודעים להכיל מחזור נשי. זו לא אשמתך, ולא אשמתם. כולנו "על זה", בתהליך התפתחות. 

סיבות למה גבר נעלם אחרי חודש

יש הרבה מאוד סיבות מדוע גבר מתרחק ונעלם או גבר נעלם וחוזר, ספציפית אחרי בערך חודש. הנה תקציר של שתיים מהעיקריות שבהן: 

1. עיסוק יתר ביחסים 

בדיוק כשם שלרוב את נרתעת כשהוא "מקדם" מהר מדי לסקס בפגישות הראשונות, כך גם הוא נרתע כשאת "מקדמת" מהר מדי ללב.
לשון אחרת, כשהוא מתחיל להרגיש שאת עסוקה יותר בתהליכי מיסוד מאשר בנוכחות והנאה מרגע ההווה, הוא אינסטינקטיבית נבהל, מתרחק או נעלם –  כמנגנון הגנה רגשי וכוויסות לתחושת הסכנה שהוא חווה במערכת העצבים.

דוגמאות נפוצות ל"קידום" יתר בשבועות הראשונים של הקשר: 

חיפוש הגדרה: כשאת יוזמת שיחה (חוזרת ונשנית) לגבי ההגדרה הזוגית שלכם ("ביחד"?, "יוצאים"? "קז'ואל?", "בני זוג"?). 
הוספת חברים ומשפחה: כשאת מחפשת דרכים להכיר לו את חברייך ו/או את בני משפחתך, ובו בזמן מקטינה כביכול את חשיבות המאורע. זה יישמע בערך כך: "בא לך לבוא לארוחת שישי אצלי? זה בקטנה, רק החוג המצומצם יהיה: ההורים שלי ואחותי".

דומה הדבר לגבר שמציע לך לבוא אליו כשברור ומורגש שהוא חרמן, אך הוא טיפה מתחמן אותך עם משפטי שכנוע זולים כמו "תעלי רק לכמה דקות, נו, שתי קפה". לא הכי מגרה או מעורר ביטחון ואמון, אה? 

2. אבדן סטנדרטים וגבולות רופפים 

אם בהתחלה היית נאמנה מאוד לעצמך, לצרכייך ולגבולותייך, והקפדת לתקשר אותם בבירור, את לפתע משתנה ומתחילה להתפשר יותר למענו. גבולותייך מתרופפים ואת מוכנה לעשות דברים שמורגש שלא היית עושה בדרך כלל: מסיעה אותו למקומות (כי הוא "מסכן" שאין לו רכב), באה אליו הביתה (יותר משהוא בא אלייך), מוכנה לשלם (יותר ממה שהוא משלם עלייך) וכד'. 

זו אליה וקוץ בה: מצד אחד הוא מבסוט שהוא מקבל יחס של מלך, מצד שני (בתת-מודע) הוא לא אוהב זאת, ולכן הופך למזלזל ולא מכבד כלפייך (= שיקוף חוזר של הפחתת הערך העצמי שלך בעצמך). 

אם בא לך לדעת איך להתנהג עם גבר נעלם כך שתוכלו לחזור להרמוניה ולהמשיך בקשר שימלא את ליבך ופוטנציאלית אף יממש את חלומך, אם יש כזה, בהקמת בית ויצירת משפחה משלך, אני ממליץ לך ללמוד מעשרת ניתוחי המקרה שלי בספר "גוסטינג – מדוע גברים נעלמים", בו תלמדי כיצד לשנות את המעגל ההרסני שמרחיק ממך גברים איכותיים. את תגלי גם כיצד לפעול מתוך ביטחון, תשוקה ושלווה נשית ממורכזת שגורמת לגברים לראות בך את הדבר "הקטן" הזה שאין לנשים אחרות, ונדמה לי שאת יודעת כבר איך מתנהג ומתייחס אלייך גבר שחווה אותך כנבדלת, ייחודית ומיוחדת.

ספרון "תגובה חכמה" לתקשורת נשית נבונה

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמיני לעצמך עותק של ספרון הדגל שלי "תגובה חכמה" שיסייע לך ליצור תגובות נבונות ליותר מ 50 מצבים נפוצים ונפיצים בהם את מופעלת רגשית מול גברים, כך שאת תחושי שלמה עם עצמך עוד לפני שקיבלת מהם את תגובתם (שסביר גם תפתיע אותך לטובה).

קריאה נוספת

הבוגדת בקשר

איך הבליינד-ספוטס המרובים של יערה, שהיו בעצם סימפטומים כרוניים של "החרדתית המשתוקקת", מילכדו אותה להתנהגות חבלנית ולא בריאה בקשר?

להמשך קריאה »