הבוגדת בקשר

במאמר הזה אגע בסימפטום קשוח שהרס ליערה את הקשר הנהדר עם מיכאל: בגידה.

לונג סטורי שורט, יערה סיפרה לי במפגשנו השבועי שהיא בהלם מעצמה מזה שהיא בגדה. נכון שהיא כבר בגדה פה ושם בתיכון ובצבא, אך מעולם לא שיערה שתבגוד בארוס שלה, כשהיא כבר בת 33 ורוצה משפחה. התדהמה הייתה גדולה במיוחד לאור כך שמיכאל רצה להתחתן איתה – אפילו שהיה קצת הפכפך בהתחלה (מנחשים את דפוס ההיקשרות שלו?) – ושלקח לה כ 4 שנות דייטינג מייגעות להגיע לקשר הזה.

אחרי ששאלתי את יערה כמה שאלות, הבנתי מדוע זה קרה ושיקפתי לה שאין כאן הפתעה, אלא זו תופעה צפויה מראש שאפשר למנוע אם יודעים על מה היא יושבת ואיך להקדים מזור למכה.

הנטייה לבגידה (פיזית או רגשית)

בעוד שה"נמנעים" בוגדים כדי בלא מודע להרחיק את הפרטנר ובכך לחבל באינטימיות שנוצרה, ה"המשתוקקים" (גם: "חרדתיים") בוגדים עקב מספר מניעים אחרים. יערה נמשכת חזק למצבי דרמה כי זה מה שהיא הורגלה אליו בבית. הוריה רבו כל הזמן, נפרדו והתפייסו ומכאן היו זמינים עבורה באופן בלתי יציב.יערה למדה שאהבה = און/אוף, סצנות, סרטים, ויכוחים, אקשן, מצבי קיצון, פגיעה ואז השלמה וכו'.

מכאן שלא מפתיע שהיא בגדה דווקא כשהקשר עם מיכאל נכנס לשלב הפלאטו (אחרי שעברו לגור יחד והתארסו). בשלב הדייטינג וירח הדבש, הדרמה הייתה בשיאה: התאהבות, מיניות מטורפת, בילויי אקסטרים, וכמובן ה"קרוב-רחוק" מצד מיכאל שיצרו דרמות עסיסיות. עד כה הכל טוב, והחרדתית "רגועה": היא זימנה בלא מודע וחווה בדיוק את מה שהיא רגילה אליו. התת מודע מעניק לה צל"ש ומאותת לה שהכל תקין… כך הרי נראים אהבה וקשר! איזו תחבולה ערמומית וקשוחה, אה?

ואז, ברגע שהקשר התייצב ונהייתה שגרה (שעמום מאיים) בה חלק מהצרכים שלה לא קיבלו מענה (כמות הצרכים גוברת כשעוברים לגור יחד), מיד צלצלה בתוכה אזעקת המחבלת בקשר ולחשה לה שמשהו "לא בסדר" בתמונה. זו כמובן שגיאה, הקשר בצמיחה והחוסרים החדשים הינם טבעיים.

אם יערה הייתה עם דפוס "בטוחה", היה לה קל מאוד להתמודד עם החוסרים דרך תקשורת אפקטיבית חכמה עם מיכאל, אך מאחר והדפוס הדומיננטי המנהל אותה הוא "משתוקקת" שצמאה למקסימום אינטימיות וקירבה תמידית, היא אוטומטית נמשכה, נדלקה ואף נקשרה ל… בחור החדש בעבודה, סימפלי כי הוא הציע לה מענה לכמה מהחוסרים. הוא נתן לה להרגיש נראית, נאהבת ומיוחדת לידו… אך בעיקר נתן לה להרגיש את אש וג'וס הדרמה ימח שמה. וכך נפלה גיבורה.

הנטייה לבגידה מתרחשת מאותם מקומות שתיארתי גם אצל גברים וגם אצל נשים, ולכן סופר חשוב ללמוד ולדעת איך המנגנון עובד בדיוק כדי ש-

א) לא תבגדי אם את חרדתית
ב) גברים חרדתיים לא יבגדו בך

הסימפטומים של יערה הם רק קצה הקרחון של תסמיני החבלה העצמית המתוחכמים שאין להם גיל (זה קורה גם בגילאי 40-50-60) ולא שום חיסון אחר מלבד ריפוי שורשי. בריטריט זוגיוות בקלות – ריפוי דפוסי היקשרות אני מלמד עוד כמה סימפטומים עסיסיים ודרכי מניעה.

מחכה בקוצר רוח לפענח עבורך את מטריקס ההיקשרות האישי שלך כדי שתוכלי להיכנס לזוגיות אידיאלית, או לשדרג ממש את הקיימת 🙂

ספרון "תגובה חכמה" לתקשורת נשית נבונה

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמיני לעצמך עותק של ספרון הדגל שלי "תגובה חכמה" שיסייע לך ליצור תגובות נבונות ליותר מ 50 מצבים נפוצים ונפיצים בהם את מופעלת רגשית מול גברים, כך שאת תחושי שלמה עם עצמך עוד לפני שקיבלת מהם את תגובתם (שסביר גם תפתיע אותך לטובה).

קריאה נוספת