אימון ליצירת זוגיות: איך ניתן ליצור זוגיות בריאה, מספקת ויציבה

לאורך חיינו הבוגרים, במיוחד ככל שעוברות השנים, רובנו ככולנו רוצים פרטנר לצידנו. בעוד שפעם (עד לפני 50-60 שנה) איכות הקשר הזוגי לא הייתה ממש במוקד, ואנשים רבים (מישהו אמר הורינו?) הסתפקו גם ביחסים "שליש כוח" ו/או רעילים העיקר להישאר יחד (היה מבייש להתגרש), הרי שכיום המגמה הפוכה: אנו לא סתם רוצים זוגיות, אלא חושקים בקרם-דה-לה-קרם: זוגיות גרנדיוזית שתספק אינסוף צרכים. זוגיות שתהיה מלאת תשוקה וג'וס, עמוקה, מחוברת, יציבה, מרגשת, מספקת, מתגמלת, מעצימה… קצרה היריעה.

רצון חדש זה מביא לפתחנו קשיים עצומים – שכן כדי ליצור זוגיות איכותית כזו יש להיות מודעים, מיומנים, מלומדים, מוכשרים ומסוגלים. כל אלו הינן יכולות נרכשות, שברוב צער אין לנו ממש היכן לרכוש (אלא אם גדלנו במשפחה מתפקדת ובבית הרמוני ויציב… ועבור רובנו, זה איננו המקרה).

אימון ליצירת זוגיות

איך עובד אימון ליצירת זוגיות

כדי לתת מענה לצורך האנושי הזה – וכדי לעזור לעצמם ולאחרים – אנשים רבים (כולל עבדכם הנאמן כאן) החלו לחקור וללמוד ביסודיות את הנושא. לאט לאט, בעיקר מאז שנות ה 90 של המאה הקודמת, זה הפך למקצוע לכל דבר: אימון לזוגיות. זה עובד בצורה די פשוטה: אתם מספרים על האתגר או הקושי ביצירת זוגיות, אני שואל שאלות הרחבה שיעזרו לי להבין "על מה זה יושב", ואז במגוון דרכים, שיטות וכלים אני מנחה, מדריך ומלווה אתכם ליצור שינוי ממשי. לדוגמא, זיהוי דפוס תקשורת/התנהגות חבלני שמרחיק מכם אנשים, לימוד (ובחירה) של דפוס חלופי ואז תרגול (מלווה בפידבק) להטמעתו ביחסים בין אישיים.

אני יכול להעיד על בשרי שהבחירה שלי ללמד את עצמי (אי שם מגיל 21) את כל שלא ידעתי על חיזור וזוגיות הייתה אחת הבחירות החכמות, המשמעותיות והמועילות ביותר שעשיתי בחיי, כי הידע והמיומנות הביאו לפתחי אינספור חוויות עונג עם נשים ואיפשרו לי לממש את האהבה הגדולה שלי אליהן ולחיבור איתן. אימון לזוגיות לגברים שונה מעט מאימון לזוגיות לנשים, ועל כך עוד רגע. 

אימון לזוגיות לנשים

נשים מתמודדות כיום עם מגוון אתגרים לא פשוטים: רדידות תקשורתית באפליקציות ואתרי הכרויות, חיזור גברי מיני ישיר מדי (ומוקדם מדי), העדר גברים "גבריים", העדר גברים "איכותיים", ירידה חדה בכמות הגברים המוכנים להתחייב ולהתמסד בקשר, עלייתם של מודלים חלופיים למונוגמיה (כל סוגי היחסים הפתוחים) ועוד ועוד ועוד. אימון לזוגיות לנשים מספק מענה אפקטיבי לכל האתגרים הללו. באימון כזה אנו לומדים את הפסיכולוגיה הגברית על בוריה: כיצד גברים בנויים, חושבים, מרגישים, בוחרים (לקשר) וכד'. אנו לומדים גם תקשורת והתנהלות נשית אותנטית וחכמה שמאפשרת לגברים לראות בך אישה לקשר מחויב (כולל הקמת בית ומשפחה), לעומת רק סטוץ חד פעמי. 

אימון לזוגיות לגברים

גם לגברים לא חסר אתגרים וקשיים רומנטיים מול נשים: פחד ו/או אי ידיעה איך להתחיל עם נשים בעבודה, בלימודים ובמקומות ציבוריים, אי מענה (או דחיות מרובות) ליוזמות באפליקציות ואתרי הכרויות, עודף זכריות אצל נשים שהופכת אותן ליותר גבריות מנשיות, פחד ונמנעות מאינטימיות רגשית, קושי לבטא רגשות "חלשים", פחד מטעות וכישלון במחויבות (חתונה וילדים) ועוד ועוד ועוד. אימון לזוגיות לגברים מספק מענה אפקטיבי לשפע הקשיים הללו. באימון כזה אנו לומדים את הפסיכולוגיה הנשית על בוריה: כיצד נשים חושבות, למי ומתי הן נמשכות, איך הן מסננות ואיך הן נפתחות לסקס, אינטימיות וקשר. אנו לומדים גם תקשורת והתנהלות גברית עוצמתית, בטוחה וחודרת שנוגעת בלב נשים, ומאפשרת להן לראות בך גבר אטרקטיבי ורצוי.

איך אימון אישי לזוגיות יכול לעזור לך

במהלך שנות עבודתי (מאז 2007) באימון לזוגיות של גברים ונשים, נתקלתי באינספור סיטואציות מרגשות ומכוננות עד דמעות. בחיים לא אשכח את הרגע בו באימון שטח מעשי עודדתי את אלכס (בדוי) לא להתייאש, ולהמשיך לפנות בנועם, אותנטיות ואומץ לנשים שנראו בעיניו אטרקטיביות בשדרות רוטשילד בת"א. אני אומר עודדתי כי במשך כל שעת האימון הוא חווה רק מפלות ואכזבות – כולן סירבו לניסיונותיו לפתוח בשיחה. הגענו לדקה ה- 90: ניסיון אחרון והאימון מסתיים. הוא פנה לענת (בדוי), והשאר היסטוריה: הם הפכו לזוג של 4.5 שנים יחד.

דוגמא זו היא רק אחת מיני אלפי פריצות דרך משמעותיות שחוו המתאמנים/ות. המתמידים בתהליך האימוני זכו להגשים ולממש מגוון עצום של צרכים, כל אחד/ת בהתאם למה שחיפש/ה: העלאת רמת הביטחון והדימוי העצמי, הגברת המסוגלות והאומץ ליזום (ולהכיל דחייה), גידול בכמות ואיכות הפרטנרים למין, אינטימיות וקשר, שיפור התקשורת עם בני משפחה, חברים ועמיתים לעבודה, הגברת ההנאה והעונג ממיניות וכמובן, יצירת זוגיות בריאה, יציבה ומספקת..

אימון לזוגות

אם את/ה כיום נמצא/ת בזוגיות (או נשואים), ובא לך שהקשר יהיה יציב, מעצים ומשגשג – כזה שאפשר להיות בו כל כולך מבלי לוותר או לאבד את עצמך, וכזה שבו ביטחון, אהבה וחופש דרים יחד בהרמוניה ואיזון – דע לך שזה אפשרי. אימון לזוגות מספק שפע תובנות וכלים מעשיים להתמודדות איתנה עם מתחים, כעסים, קונפליקטים ושאר המהמורות שכל זוג חווה, במיוחד בתום שלב "ירח הדבש" הכייפי של תחילת קשר.

באימון לזוגות תקבל/י פידבק אודות טיב התקשורת הזוגית שלך, מודעות לדפוסים חבלניים מהעבר וכיצד למגרם, ידע ואימון בתקשורת מקרבת ומודלים נוספים של תקשורת זוגית בריאה ועוד ועוד. כל אלו יאפשרו לך לרפא פצעי ילדות והיקשרות, לעבור מכאב ונפרדות להרמוניה, שקט ואחדות ולחוות קשר מיטיב לאורך זמן ממושך – אולי אפילו לעד, בנוסח "באושר ובעושר".

_________

לסיכום, אימון ליצירת זוגיות מהווה דרך מהירה, ברת השגה ויעילה להגשים את משאלות הלב הרומנטיות, המיניות והזוגיות שלך כאחד. בדיוק כשם שבכל תחום בו אנו תקועים ו/או לא מומחים בו, אנו פונים לקבלת תמיכה ועזרה, כך גם כאן. הצטרף/י אלי למסע – בריטריטים קרובים בקבוצה או באימון אישי לנשים, לגברים או לזוגות כאמור. 

המניפסט של תקשורת זוגית בריאה

לא מצליחים לדבר? חווים קצר בתקשורת? המריבות חוזרות על עצמן?
מתוסכלים מהתנהגות בן/בת הזוג, וחשים לא מובנים על ידו/ה?
מדברים על בעיות, אך לא ממש פותרים אותן?
לא מצליחים לחזור לרמת קירבה רצויה, זמן רב אחרי ששיחה מתוחה הסתיימה? יש לי פתרון כייפי בשבילכם – המניפסט!

ספרון "תגובה חכמה" לתקשורת נשית נבונה

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמיני לעצמך עותק של ספרון הדגל שלי "תגובה חכמה" שיסייע לך ליצור תגובות נבונות ליותר מ 50 מצבים נפוצים ונפיצים בהם את מופעלת רגשית מול גברים, כך שאת תחושי שלמה עם עצמך עוד לפני שקיבלת מהם את תגובתם (שסביר גם תפתיע אותך לטובה).

פלירטוטיישן - הספר שישנה לך את החיים

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמן לעצמך עותק של ספר הדגל שלי לגברים "פלירטוטיישן" שיסייע לך ליצור תגובות מדליקות ומרגשות במגוון מצבים נפוצים עם נשים, ואתה תחווה נהנה עוד לפני שקיבלת מהן תגובה (שסביר גם תפתיע אותך לטובה)

קריאה נוספת