איך תרצה את הביקורת שלך, יקירי?

תלונה ואי שביעות רצון לעולם יהיו חלק מכל קשר. לבת הזוג שלנו תמיד יפריע משהו, גם אם היא אחרי סדנת וויפאסאנה, וכך גם לבן הזוג. זו עובדה נתונה ביחסים. מכאן שלא ממש ניתן להתחמק מ"תלונה" כלפינו, בין אם זו מוגשת כביקורת אכזרית, ציניות ארסית, טון קורבני או שאר סגננות ההבעה (וברוכה האלה, יש כאלו אינספור..). זהו אחד ממקורות המתח הגדולים ביותר בזוגיות (ובכל סוג קשר אנושי). ביטויי אי שביעות רצון נזרקים עלינו כמו כדורי טניס שנורים ממכונת כדורים.. ולא כולנו זוגיונרים מקצוענים שיכולים להתמודד עם הכמויות, העוצמות, התדירות…

לכן, אחד הכלים הכי אפקטיביים (ומשום מה הכי פחות מוכרים) הוא לבקש איך. לבקש מהפרטנר איך היינו רוצים ומעדיפים לקבל/לשמוע את הטרונייה. כן, ממש בדומה לאיך שלמדנו לבקש איך אנו אוהבים את הקפה/תה שלנו, כך עלינו גם להבין, להכיר ולדייק את איך שנעים לנו לשמוע אי שביעות רצון.

זה נשמע פרדוכסלי משהו, אך ברגע שנדיייק ונעיז לבקש, התלונות יתקבלו בטוב יותר מצידנו (הנחת העבודה שהפרטנר מנסה ומתאמץ לפעול כפי שביקשנו ממנו). אם זה חדש ביניכם, זה יצריך זמן מה להתרגל, אך אז יהפוך להרגל. תנאי מקדים: לקבל את זה שלא ניתן לשנות את מבנה המוח האנושי, שלפרקים (כפונקציה הישרדותית) יתמקד במה שחסר, במה שלא קורה, במה שלא עובד, במה שקשה… והגוף ירצה להביע זאת, כדי לפרוק את הכאב הרגשי.

תלונה בהזמנה

קיבלנו והשלמנו? כעת הבא נחשוב איך נעים לנו לשמוע ביקורת מהפרטנר ולומר לו/ה. לדוגמא:

באיזה טיימינג (שעה ביום, סיטואציה)?
באיזה אינטונציה?
באיזה שפת גוף?
באילו מילים? באילו לא?
מול מי לעולם לא (חם/ה!)? וכו'

חישבו ממש על כל רכיב ורכיב של ביטוי אי שביעות רצון כלפיכם – זהו במיוחד את הרכיבים שאתם הכי "אלרגיים" אליהם – ובקשו מהפרטנר לעשות כמיטב יכולתו/ה כדי להגיש את כדורי הטניס אחרת. לא סתם קוראים לזה בטניס serve – החבטה הינה סרוויס… אז הבה נתגייס לתת שירות מצוין, למען שלום בית ושלום בין המינים.

מוזמנים לעבור יחד (או לחוד) מסע חניכה והכשרה בכל מיומנויות המסוגלות הזוגית, כך שהקשרים שלכם יהיו קלים, פשוטים ובריאים.

המניפסט של תקשורת זוגית בריאה

לא מצליחים לדבר? חווים קצר בתקשורת? המריבות חוזרות על עצמן?
מתוסכלים מהתנהגות בן/בת הזוג, וחשים לא מובנים על ידו/ה?
מדברים על בעיות, אך לא ממש פותרים אותן?
לא מצליחים לחזור לרמת קירבה רצויה, זמן רב אחרי ששיחה מתוחה הסתיימה? יש לי פתרון כייפי בשבילכם – המניפסט!

ספרון "תגובה חכמה" לתקשורת נשית נבונה

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמיני לעצמך עותק של ספרון הדגל שלי "תגובה חכמה" שיסייע לך ליצור תגובות נבונות ליותר מ 50 מצבים נפוצים ונפיצים בהם את מופעלת רגשית מול גברים, כך שאת תחושי שלמה עם עצמך עוד לפני שקיבלת מהם את תגובתם (שסביר גם תפתיע אותך לטובה).

פלירטוטיישן - הספר שישנה לך את החיים

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמן לעצמך עותק של ספר הדגל שלי לגברים "פלירטוטיישן" שיסייע לך ליצור תגובות מדליקות ומרגשות במגוון מצבים נפוצים עם נשים, ואתה תחווה נהנה עוד לפני שקיבלת מהן תגובה (שסביר גם תפתיע אותך לטובה)

קריאה נוספת