נכון שזה ממש כיף להיות… לבד?

זה בטח לא יהיה ניחוש פרוע מצדי לומר שאם בימים אלו את סינגלית חופשייה, ודאי יוצא לך מדי פעם להצהיר לעצמך ולאחרים ש… "אני מחפשת/ממש רוצה כבר להיות בזוגיות!". לכן, אם אשאל אותך עכשיו שאלה פרובוקטיבית, נועזת, אפילו "חצופה ממש" כמו: "תגידי, למה את לא רוצה להיות בזוגיות?!" יכול להיות שתתעצבני. הרי את טוענת ומצהירה שכן, אז מה, אני לא מאמין לך?!

זהו שדווקא כן – אני מאמין לך ואני יודע שיש בך חלק שרוצה. אך אני יודע גם את העובדה האוניברסלית הבאה: אם אין לנו משהו שאנחנו רוצים-מחפשים-כמהים אליו, זה אומר שבמצב ה"אין" יש לנו רווח מסוים, קטן או גדול כאחד. יש לנו, איך לומר בעדינות, "רגשות מעורבים".

בז'רגון המקצועי אנחנו המאמנים קוראים לזה "רווח משני" – כי הוא די חבוי, סמוי מן העין, לכאורה משני. רווח משני אינו בהכרח "שלילי" – הוא נולד והתפתח כמנגנון הגנה אי שם ברגעי קושי בתקופת הילדות ו/או הבגרות. אממה, היאחזות ברווח המשני הזה, לצד אי היכולת להסכים להרפות ממנו (במיוחד אם הוא גדול), משאירה אותך וכל רווקה באזור מגורייך (שמכריזה שרוצה כאמור קשר) לבד*.

ואיך אני יודע את כל זה? כי בכל יום בקליניקה אני פוגש מחדש עוד ועוד מתאמנות שהאמונה הפנימית שמנהלת אותן היא *לבד = חופש, כיף, הנאה, אי נשלטות, זרימה, סדר, שקט, ספונטניות, נוחות, חופש ("אוי, אמרתי את זה כבר"), עונג, אי תלות, עושָה מה בכיף שלי, השתטות, מרחב… וזו חתיכת משוואה כובלת, חתיכת חוזה פנימי! כי מי רוצה לוותר על מהויות כאלו חיוביות, עשירות וחשובות?!?

עצרי רגע כעת והאזיני למה שעולה ממעמקי הרחם לגבי מה ש"לבד" שווה בשבילך… שאלי עצמך מדוע יותר קל/טוב/בטוח/נוח/_____(אחר) עבורך להיות לבד? שאלי עצמך גם מדוע יותר קשה/מעיק/מפחיד/_____ (אחר) בלהיות ביחד? מזהה כמה יתרונות קלים ל"לבד", בלשון המעטה? 🙂

זכרי, כל עוד בצד השני של המשוואה את צופה יותר עונג מכאב (כאב משמע "לבד = בדידות, ריק, אי המשכיות" למשל, וכיו"ב), אל לנו להיות מופתעים שחלק ממך ממשיך ובוחר בכל יום מחדש להישאר לבד. יתרה מזאת, כל עוד במשוואה ההופכית "ביחד = ?" אין עונג צפוי עצום וכביר כמו חברות, אושר, אינטימיות, שותפות, הורות, אמהות, רוגע, הגשמה, מימוש, צמיחה, ביטחון, הגנה, סיפוק, שלווה וכו', יהיה קשה לך להיכנס בקלות לזוגיות. יש צורך קודם למגר – באמצעות עבודה מנטלית ורגשית – את החיידקים הפרזיטים שחיים שם עוד מימי קדם… כמו את האמונות שנוצרו במערכות היחסים הקודמות שלך עם גברים (כולל אבא). דוגמאות לצד ב' של המשוואה "ביחד = ?" כוללות: אובדן שליטה, מפחיד, נטישה, כאב, סבל, עצבות, ערגה, התפשרות, כלא, אי הסכמה, מריבות, כעס, נתק, אי הבנה וכו'

לכן, אני מזמין אותך עוד היום לקחת אחריות ולהסכים "להעביר אגפים" את כל החופש, הכיף, הזרימה וכו' שבחוויה האישית שלך את כרגע משייכת בעיקר לאגף ה- "לבד". להעביר אותם למשוואה השנייה, ל- "ביחד". זו תהיה נקודת התחלה נהדרת של זוגיות מופלאה. ואם בא לך להתחיל את הביחד עם מאמן דייטינג שיעזור לך להגשים את הביחד הרומנטי עם גבר חדש, אני כאן.

ספרון "תגובה חכמה" לתקשורת נשית נבונה

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמיני לעצמך עותק של ספרון הדגל שלי "תגובה חכמה" שיסייע לך ליצור תגובות נבונות ליותר מ 50 מצבים נפוצים ונפיצים בהם את מופעלת רגשית מול גברים, כך שאת תחושי שלמה עם עצמך עוד לפני שקיבלת מהם את תגובתם (שסביר גם תפתיע אותך לטובה).

קריאה נוספת