האם נישקת אותה, או שזה "פשוט לא יצא"?

במאמר זה אעשה הבחנה בין שתי דרכים לתיאור התרחשויות החיזור אחר נשים, אסביר את השלכות ההבדלים על סיכויי ההצלחה ואספר איך לפתח דפוס תקשורתי חדש שיעזור לך להתחבר בקלות רבה יותר לנשים.

שתי דרכים לתיאור תוצאות החיזור

בדומה לשפות כמו אנגלית, עברית ושאר השפות העולמיות, גם שפת החיזור השלמה מתחלקת לקטגוריות ומקטעים שהופכים אותה לנגישה ללימוד ויישום. הקטגוריות הראשיות כוללות אוצר מילים, כללי תחביר, כללי ניסוח ובניית משפט, סגנונות הבעה, זמנים שונים ועוד. בכל קטגוריה ראשית ישנן תתי-קטגוריות נוספות, כשאחת הקטגוריות המשניות המשפיעות ביותר על הצלחה בחיזור היא סגנונות הבעה.

אחת ההבחנות המרכזיות בסגנונות הבעה היא בין הבעה אקטיבית והבעה פסיבית של התרחשויות חיזור. נסה כעת להיזכר כיצד אתה מתאר מילולית לעצמך ולסביבה את ההתרחשויות ומהלכי החיזור אחר נשים בחייך. מהר מאוד תגלה כי אתה משתמש בשתי דרכים עיקריות:

תיאור פסיבי – "לא יצא לי לגשת אליה… לא הייתה הזדמנות טובה… היו סביבה גברים אחרים… העייפות השתלטה עלי… הכירו לי אותה דרך חברים… נתנו לי את הטלפון שלה… יצא לנו להתקשקש קצת… זרמנו לשם… דיברנו טיפה… המארחת נתנה לנו שולחן לא טוב… זה קורה לי כל הזמן… זה לא קורה… הדייט נגמר בלי נשיקה…"

תיאור אקטיבי – "ניגשתי אליה… לקחתי את האוטו של ההורים… תכננתי לאן נלך.. לקחתי אותה לים… החניתי קרוב כדי שלא נסתובב הרבה… אמרתי לה… החלטתי שהולכים אלי… נישקתי אותה מתחת לבית… יזמתי מגע  בידה… עשיתי לה מסאז'…"

התיאור הפסיבי מקבע אותך בעמדת קורבן מול המציאות. אתה מתלונן, מאשים ומתרץ. הדברים כמו "קרו לך" מעצמם. מתיאורים כאלה נשמע שהחיים פשוט קורים וזורמים, ואין לך ממש שליטה עליהם. אם "היה יוצא", היית ניגש, אבל "לא יצא". מכירים לך, מסדרים לך, עושים בשבילך… אבל איפה הרצון שלך? איפה ההובלה? איפה ההחלטות שלך מה יקרה ומה לא?

התיאור האקטיבי, לעומת זאת, אפקטיבי בהרבה לחיזור מוצלח כי הוא שם אותך בעמדה אחראית מול המציאות. אתה מתאר כיצד אתה מוביל את מהלכי החיזור. במידה ולא תצליח, תחזור ותשפר את מהלכיך, שהרי הם לא "קרו לך" אלא אתה יצרת אותם: "לקחתי, עשיתי, ביקשתי, הזמנתי, ניסיתי, שילמתי, נישקתי, נכשלתי, הצלחתי".

שלבי פיתוח שפה אקטיבית

מכיר את הרגע הזה בו פתאום חשוב לך להגיד ללא מבטא מילה בשפה זרה? הבחנת פעם בתהליך התאמת המבטא שמתרחש בין רגע? אתה עוצר, מקשיב איך האוטומט שלך עומד לפלוט את המילה, אומר בראשך מחדש את המילה, מקשיב ומאשר שזה נשמע כמעט ללא מבטא, ואז לבסוף אתה מדבר.

המעבר לשימוש בשפה אקטיבית הינו תהליך דומה ופשוט:

שלב 1 – ערנות ומודעות – הקשב מעתה ואילך לכל המילים בהן אתה בוחר להשתמש (שים לב אגב לבחירה האקטיבית כאן: "אתה בוחר להשתמש" במקום "שיוצאות לך מהפה") כשאתה מספר לעצמך או לאחרים על התרחשויות בחיזור. לדוגמא, הבחן כי אתה אומר לעצמך, למדריך החיזור שלך או לחבריך: "זרמנו לבר ולא היה יותר מדי אקשן, אז לא יצא לנו לדבר עם אף אחת".

שלב 2 – ניסוח מחודש – נסח בראשך מחדש תוך שימוש במלל אקטיבי את מהלך ההתרחשויות שברצונך לספר לעצמך או לאחרים. לדוגמא, נסח את אותו תוכן בשפה אקטיבית תוך כדי גילוי אינטגריטי מלא: "הלכנו לבר מעפן, עמדנו ליד הקיר ולא עשינו בסוף כלום כי נכנענו לפחדים שלנו לגשת לבחורות חדשות".

שלב 3 – ביטוי חוזר – כעת בטא, גם אם זו הפעם השניה שתצטרך לספר או להקשיב לעצמך, את הניסוח המחודש.

צפה לקבל כעת תוצאות חדשות

לאורך כל השנים בהן אני מלמד חיזור, הבחנתי כי קיים קשר ישיר בין דפוסי השפה והמילים בהן משתמשים גברים, להצלחה עם נשים. תלמידים רבים ששינו את דפוס ההתבטאות מפסיבי לאקטיבי, דיווחו על שיפור משמעותי ב-

א)    תחושת הגבריות, הכוח והעוצמה הנלווים לדיבור אקטיבי
ב)    תחושת האחריות, הלמידה והיישום המוגברים של תכני חיזור אחרים
ג)     תוצאות בשטח עם נשים

הטמעת דפוס הדיבור החדש תיקח בין 3-4 שבועות, תלוי במיקומך הנוכחי בין ביטוי פסיבי לאקטיבי. היה סבלני ואל תתפשר על הישן והמוכר. האמן לי, זה ישתלם מאוד וישא פירות עסיסיים בעתיד. אגב, אני ממליץ לך לשנות את דפוס ההתבטאות גם בתחומים אחרים שפחות עובדים בחייך, ובמהרה תראה כיצד השינוי הלכאורה מזערי הזה יביא לשיפור בתוצאות שלך באותו תחום.

סגנונות הבעה נוספים המובילים להצלחה בחיזור

קיימות תתי-קטגוריות רבות נוספות בסגנונות הבעה להן השפעה מכרעת על הצלחה בחיזור. לדוגמא, האם שמת לב כיצד אתה מדבר לנשים? עד כמה אתה מעז להתבטא בצורה מינית, במקום בצורה יבשה? האם אתה יודע להתבטא בשפה מורחבת, במקום בשפה מקוצרת ודלה? האם אתה יודע איך להשתמש בשפה אסרטיבית מקדמת, במקום שפה חלשה שאינה מקדמת את החיזור?

כדי ללמוד כלים ספציפיים וממוקדים ולגלות ידע נדיר נוסף אודות דפוסי תקשורת נכונים שיובילו אותך לשיפור בתוצאות עם נשים, מוזמן לאימון הכרות לא מחייב. כבר במפגש הזה, בין אם נמשיך לעבוד יחד או לא, תקבל שיקוף מקצועי בהיר על דפוסי החיזור שלך, דבר שצפוי ליצור פריצת דרך משמעותית בהרגשה הפנימית שלך, ובתוצאותיך עם נשים.

פלירטוטיישן - הספר שישנה לך את החיים

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמן לעצמך עותק של ספר הדגל שלי לגברים "פלירטוטיישן" שיסייע לך ליצור תגובות מדליקות ומרגשות במגוון מצבים נפוצים עם נשים, ואתה תחווה נהנה עוד לפני שקיבלת מהן תגובה (שסביר גם תפתיע אותך לטובה)

קריאה נוספת