איך להתחיל עם בחורה? אמנות הפנייה הנעימה

איך להתחבר לאישה במרחב ציבורי

במאמר זה אתן מענה לאחת השאלות הגדולות שמעסיקה גברים סטרייטים מגיל ההתבגרות ועד לזקנה: "איך להתחיל עם בחורה בצורה נכונה?". ב"נכונה" הכוונה למכבדת, נעימה, אותנטית ורגישה – ללא אבדן צלם אנוש, מניפולציות או הפחדה/קריפיות. אני עומד להציג בפניך כמה עקרונות בסיסיים מאוד חשובים שיש לדעת וליישם ברגעים שלפני הפנייה הראשונית עצמה, ובשניות הראשונות הסופר קריטיות להצלחה. קריאת המאמר תשפר משמעותית את סיכוייך להצליח לפנות לאישה בצורה נכונה, בכל טיימינג ומקום.

איך להתחיל עם בחורה? הדרך הקלה

אחד הפרדוקסים הגדולים ביותר בתחום ההתחלות הוא שגברים רבים מניחים (בטעות) שבלתי אפשרי להתחיל עם בחורה שיושבת (להלן: "מצב נייח" או "נייחת"), מאחר והיא "עסוקה" בפעילות כלשהי כגון קריאת ספר, עבודה על הלפטופ, גלילה בטלפון וכד'. התחלה עם בחורה במצב זה נתפסת בעיניהם כ"הפרעה".

ברם, מה שגברים אלו מפספסים זה את נקודת המבט הנייטרלית/חיובית המשלימה: לא ניתן לדעת אם נפריע לה או לא. אם היא משועממת או לקחה רגע הפסקה מעבודה, פנייה נכונה תרגש אותה ותרומם את רוחה. יתרה מזו, לפנות לבחורה כשהיא נייחת – בין אם עומדת או יושבת ובלי קשר למקום העמידה/הישיבה (כסא של בר, שולחן בית קפה, ספסל ברחוב וכד') – זו ממש ברכה ואף חובתך הזכרית המוסרית. מדוע? כי הנך נמשך אליה, ורוצה להתחבר. מותר לך, זהו טבעך.

ברגע האמת, מאוד יעזור לך להתחבר למחשבה הבאה: אישה סינגלית פתוחה ומזומנה לפגוש גבר כך סתם לאור יום, בלי קשר למה שהיא עושה. למעשה, זו אחת הכמיהות העמוקות (והנסתרות) ביותר של הטבע הנקבי שלה: שהכרות עם בן זוג פוטנציאלי חדש תתרחש בצורה טבעית, סוג של "על הדרך" או "במקרה". פנייה "משום מקום" מהווה בדיוק את זה.  

ישנה גם סיבה לוגיסטית לכך שזו האופציה הקלה ביותר, יותר מאשר אם היא נמצאת למשל עם עו זוג חברות ולא בגפה. במצב נייח ובהיותה לבד, היא נמצאת בנוחות פיזית אופטימלית – מה שמאפשר לה להיות זמינה ונוכחת, ולהתפנות בן רגע (וללא מאמץ) לשיחה אקראית.

איך מתחילים עם בחורה? – הדרך המאתגרת אך מתגמלת

דרך טיפונת יותר מאתגרת לגשת לבחורה היא כשהיא נמצאת במצב נייד, כלומר כשהיא בתנועה ונעה מנקודה מסוימת לנקודה אחרת כלשהי במרחב. על אף שזה מאתגר ולעתים לא פשוט לביצוע, אני מציע לך לא לוותר על אופציה זו מכיוון שלנשים רבות יש כמיהה גדולה לכך שיום אחד גם הן יזכו בגבר שיופיע מולן כמו "אביר על סוס לבן" ויבצע התחלה כמו בקומדיה הוליוודית רומנטית, לכאורה "כנגד כל הסיכויים". אני אומר "לכאורה" כי בפועל ברגע שמבינים את העקרון המרכזי שתכף אציג, המהלך הופך להיות בעל סיכויי הצלחה משמעותיים ולכן עלול להיות מתגמל במיוחד.

מתמגל כי ברגעים אלו אישה תחווה אותך כגבר שלוקח על עצמו אתגרים וסיכונים ואף עושה משהו "לא מקובל" מבחינת נורמות חברתיות… ונשים מעריכות גברים אמיצים שפועלים בביטחון וללא הססנות, תוך כדי ניסיון לממש את הרצון האותנטי שלהם, בלי קשר לתפיסות חרדתיות, מצמצמות ומגבילות (בצורת מחשבות כמו: "אסור לגשת לבחורה ברחוב").

זו בדיוק הסיבה שעליך לצפות לתגמול נאה במיוחד: פתיחות גבוהה מצידה לניסיון התחלה שלך ומתן צ'אנס אמיתי לכך שהאינטראקציה ביניכם תוביל למשהו מתקדם יותר. אגלה לך עוד טיפ קטן איך להתחיל עם בחורות: בסתר ליבן, הן מחכות לגבר האמיץ(!) שיעז להתחיל איתן בפומבי מול כולם. לכן, כשזה כבר קורה, הסיכויים הם לטובתו – במידה והוא עושה זאת נכון, ועל כך מיד. 

איך מתחילים עם בחורה שנמצאת בתנועה

אם תמיד תהית איך להתחיל עם בחורות – וספציפית עם השוות והאיכותיות במיוחד – דע לך שאחד המפתחות העיקריים להצלחה הוא פיתוח המיומנות והיכולת שלך לעצור אותה פיזית למרות שהיא בתנועה (מהירה/איטית ככל שתהיה). הסיבה לכך שמהלך זה הוא קריטי פשוטה: בשביל שתוכלו לקיים שיחה נורמלית, על שניכם להיות בנוחות מרבית ובתנאים אופטימליים, שמתאפשרים אך ורק כששני הצדדים נינוחים: דהיינו בעמידה או בישיבה, אחד מול השניה. ברגע שאתה תרגיש נינוח, גם היא תרגיש בנוח וכך באופן טבעי תתחילו לפלרטט ללא מאמץ.

איך להתחיל שיחה עם בחורה בתנועה

חמישה מצבים אפשריים ושיטת הפנייה המותאמת לכל מצב

ישנם חמישה מצבים בסיסיים שיכולים לקרות: עליך להכיר את כולם ולדעת את דרך ההסתגלות הגופנית הראויה כך שהפנייה שלך תייצר אצלה רוגע וביטחון, לעומת הפתעה, דריכות או בהלה. ברגע שזיהית את המצב הספציפי, עליך להתאים את סגנון ואופן העצירה שלך בצורה הרגישה והמכבדת ביותר.

מצב א' – אתה הולך והיא מתקרבת לכיוונך

דמיין זאת רגע: אתה הולך בכיוון אחד והיא הולכת מולך לכיוון הנגדי (כלומר נעה חזיתית לקראתך). במצב זה, עליך להאט את הליכתך, ולעצור במרחק של כשני מטרים אלכסונית ממנה (בזוית של 45 מעלות), ואז לבקש ממנה באסרטיביות וחיוך שגם היא תעצור. השתמש במילים הבאות: "היי, עצרי רגע" או "סליחה, עצרי שנייה" (להלן: "מילות הקסם").

שים לב – זהו אינו משפט פתיחה, אלא טכניקת עצירה נטו. עליך להשתמש בנוסח בקשה זה בלי כל קשר למשפט הפתיחה בו תבחר להשתמש. המטרה היחידה שלך בשלב זה היא לגרום לה לעצור ולהפנות את תשומת ליבה למה שאתה הולך להגיד. רק אז תתחיל איתה ולא לפני, כי אם תנסה לדבר איתה תוך כדי שהיא הולכת, סיכוייך קלושים.

מצב ב' – שניכם הולכים באותו כיוון ואתה מאחוריה

דמיין זאת רגע: שניכם הולכים בסמיכות יחסית לאותו כיוון, רק שאתה נמצא מאחוריה. במצב זה, עליך להגביר את קצב הליכתך על מנת להדביק אותה ואז, תוך כדי שאתה עוקף אותה מהצד ונמצא במרחק של כחצי מטר עד מטר ממנה, עליך לומר את מילות הקסם בכדי לנייח אותה.

רגע לפני שאתה עוקף אותה אגב, האט את קצב הליכתך כדי שהיא לא תחוש שאתה רודף אחריה. תחושה זו עלולה לאיים עליה, מה שיפחית משמעותית את סיכויי ההצלחה שלך.

מצב ג' – שניכם הולכים באותו כיוון ואתה מלפניה

דמיין זאת רגע: שניכם הולכים בסמיכות יחסית לאותו כיוון, רק שאתה נמצא מלפניה (והבחנת בה במקרה או לא במקרה על ידי הפניית המבט שלך לאחור). במצב זה, עליך להאט את קצב הליכתך כדי לאפשר לה לסגור את הפער ביניכם, ואז ממש ברגע בו היא משתווה אליך ועוקפת אותך בכחצי מטר, עליך לומר את מילות הקסם.

מצב ד' – שניכם הולכים אך רחוקים אחד מהשני

דמיין זאת רגע: שניכם הולכים אך רחוקים אחד מהשני, בלי קשר לכיוון ההליכה שלכם. זהו המצב הקשה ביותר מבין כל המצבים. במצב זה, עליך להתקרב לעברה בצורה הדרגתית ולא מאיימת, רצוי מבלי שהיא תשים לב לכך שאתה נע לכיוונה, ואז במרחק של כחצי מטר עד מטר לבטא את מילות הקסם.

מצב ה' – אתה נייח והיא עוברת לידך

דמיין זאת רגע: אתה נייח (עומד או יושב), והיא עוברת לידך או מולך (לא משנה באיזה כיוון). זהו המצב הקל ביותר מבין כל המצבים. במצב זה, כל שעליך לעשות הוא לומר: "סליחה, בואי שניה" או "היי, בואי רגע", כשהמטרה שלך היא לגרום לה להתקרב למקום בו אתה יושב או עומד. אם תצליח לעשות זאת (מניסיון רב שנים בשטח, זה מאוד קל, גם אם זה כרגע בכלל לא נתפס בעיניך כאפשרי..), סיכוייך להצליח בשיחה גבוהים מאוד שכן התחלת את האינטראקציה מראש בעמדת עליונות –
היא באה אליך (=צריכה אותך) ולא אתה באת אליה (=צריך אותה).


איך להתחיל עם בחורה באינסטגרם

אשכול צרכים מרכזי של כל אישה הוא נראות, יחס, תשומת לב והתייחסות. למה הכוונה? אישה אוהבת להרגיש שרואים אותה באופן עמוק, מקיף ומלא, ועל כל כוליותה (לעומת התייחסות רק למראה חיצוני). נוסף לכך, היא אוהבת שנותנים יחס ו/או התייחסות לאופן הביטוי העצמי שלה בעולם. לכן, דרך טובה להתחיל עם בחורה באינסטגרם יהיה לכתוב לה הודעה במסנג'ר ובה יש התייחסות עשירה לפוסט או סרטון שהעלתה.

התייחסות עשירה תכלול:
א. התייחסות לכך שאינכם מכירים, ונרמול של הדבר.
ב. התייחסות רגשית ו/או הבעת דעה אינטלגנטית על הפוסט/סרטון.
ג. העדר ניסיון חיזור ישיר (כמו בקשת טלפון או מחמאה על יופיה).

זה יישמע למשל כך: "עדן היוש, אפילו שאנחנו לא מכירים, עוצר רגע לכתוב לך שזה ממש מרתק לראות את הגיוון המטורף שיש בפוסטים האחרונים שלך (הצצתי כי יש לנו כמה חברים משותפים…). כמו נגיד שפעם אחת כתבת משהו מאוד אישי ופגיע, ופעם אחרת הבאת פוסט מלא ביטחון וכריזמה בריאה. תוהה כמה "עדניות" חיות בתוכך, בגוף אישה אחת :-)"


איך להתחיל עם בחורה בווצאפ

הדבר הכי כדאי לעשות כדי להתחיל עם בחורה בווצאפ הוא קודם כל להשאיר לה הודעה קולית. כן, כן, לפני כל ההקדמות הבנאליות הכתובות כמו "היי" או "מה קורה? זה אסף מאוקי קיופיד". הסיבות בגללן זה הכי עוצמתי והכי עובד הן:

א. בגלל מה שזה דורש ממך – אומץ רב, ביטחון עצום, "ביצים", יציאה מנוחות וכו'.

ב. בגלל הייחודיות של זה – היא לא רגילה לקבל הודעה קולית כהודעת פתיחה ממחזרים, אך היא מאוד רגילה לקבל הודעות קוליות מאנשים קרובים (חברים, משפחה וכו'). לכן, למראה הודעה קולית יש תחושת חמימות, ביטחון ומוכרות.. ודווקא כשזה בא מזר, המסר המובלע ממך הוא כמו "אני לא זר, אני מרשה לעצמי להרגיש בנוח כאילו אנחנו כבר קצת יותר קרובים מאשר המרחק והניכור הדיגיטלי בו הכרנו מקודם (טינדר, אוקיי-קיופיד וכו')".

ג. בגלל הקול שלך – כשהיא תשמע את קולך, היא תוכל להרגיש יותר את כל כולך, את צבעוניותך וייחודיותך. תקשורת קולית הינה תקשורת איכותית יותר מזו הטקסטואלית בלבד, ולכן סיכוייך להתחבב בפניה ולקבל מענה חיובי גדלים משמעותית.


לסיכום, אני מקווה שמצאת במאמר זה תועלת וחוכמה לגבי איך להתחיל עם בחורה, וספציפית איך מתחילים עם בחורה בדרך מכבדת, אותנטית ורגישה, בהתאם לסיטואציה. זכור שעם תרגול מתמיד וצורת חשיבה חיובית אפשר להגיע למצב שזה קורה בטבעיות ונינוחות – זו תחושה ממש נשגבת שקשה לתאר במילים. ואם בא לך ללמוד אילו מילות קסם להגיד לה בתחילת שיחה, תוכל למצוא דרכים רבות בספרי "פלירטוטיישן" על תקשורת גברית ג'וסית, מושכת וחכמה.

פלירטוטיישן - הספר שישנה לך את החיים

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמן לעצמך עותק של ספר הדגל שלי לגברים "פלירטוטיישן" שיסייע לך ליצור תגובות מדליקות ומרגשות במגוון מצבים נפוצים עם נשים, ואתה תחווה נהנה עוד לפני שקיבלת מהן תגובה (שסביר גם תפתיע אותך לטובה)

קריאה נוספת