דרושות נשים למהפכה!

השבוע קיבלתי ממישהי הודעה מפתיעה שהאירה לי ספוט על פצע מוכר ומאוד כואב: קושי לבקש עזרה, וכנגזרת קושי לרתום א.נשים לחזוני ולהתגייס למהפכה.

לאורך השנים זיהיתי את הדפוס הבא:
1. אני נדלק בתשוקה ליצור שינוי חברתי (ענק) תורן שקשור בחיבור, גישור וריפוי בין גברים לנשים.
2. אני מתחיל לפעול במלוא המרץ לבד כהרגלי בקודש, עקב דפוסים שהושרשו בי מהילדות ההישרדותית.  
3. אני קולט שזה ממש קשה עד כדי בלתי אפשרי ליצור שינוי כה ענק לבד… אני מתעייף ונשחק… ובלית ברירה זונח חלק ניכר מרעיונות וסעיפי המהפכה.
4. ברגעים מכוננים של כאב עקב הזנחה זו, אני נזכר שיש עוד בני אדם בעולם! תגלית מרעישה!! והם יכולים לעזור לי מאוד אם רק יצטרפו לספינה.
ואז, רק מהמחשבה להכריז בריש גלי: "איני יכול הכל לבד, בואו" אני מתמלא בחבלנים הידועים בושה, "לא נעים", אי נוחות ופחד. אין בכך שום הגיון כמובן, במיוחד לנוכח העובדה שאני מקבל מאנשים פניות אינסופיות של תמיכה, עידוד, פרגון ואהבה על מפעלי ושליחותי, וחשיבותו לתיקון עולם. אני מקבל גם מלא הצעות לשיתוף פעולה ורצון לעזור לי בעשייה. 

אך פחד מוות אוחז בי כמו רוטוויילר עצבני, שהרי כדי לשרוד באוקראינה בה נולדתי, ואחרי העלייה ארצה בגיל 10, אוי ואבוי אם הייתי לרגע מרפה מלהחזיק מלא אחריות על כתפיי הבוסריות.

גם לא היה ממש ממי לבקש עזרה – ניכר שכל היהודים הרוסים סביבי (העניים תמיד) כמו טובעים תמידית באוקיינוס החיים, ורק מתלוננים כמה קשה מבלי רגע לעצור, לחשוף פגיעות ולהגיד "אתה. עזור לי בבקשה". 

אז הנני מכריז בזאת עכשיו – בעידודה של אישה יקרה שהפצירה בי כמה חשוב יהא זה לרתום… נשים למהפכה

הנה מה שהיא כתבה לי: 

"אני רואה את העשייה שלך כמשהו שמטיב, שמקדם את העולם,  שמקל על אנשים בתחום כל כך משמעותי בחיים שלהםזה מוריד סבל, מוריד עוגמת נפש, זה מקרב את הנשים למה שהן רוצות, זה חינוך שלא מקבלים בשום מקום, חינוך שהוא כל כך חשוב. 

אני באופן אישי לא מבינה את הראש הגברי כי אני חושבת כמו אישה וזה מה שאני מכירה, ואומנם פה ושם דרך החיים אני לומדת, אבל אתה מעביר את הדברים בצורה מאוד מסודרת ומובנת וגם הדברים שאתה אומר הם נכונים. אנחנו אינטואיטיבית יודעות שזה נכון וגם מתוך הנסיון שלנו רואות שזה נכון. 

אז למה אני אומרת את כל זה? למעשה העבודה שלך ממש מטיבה עם האדם: גם עם הנשים וגם עם הגברים. כי אם נשים מבינות גברים יותר טוב, זה מקל על היחסים וזה מונע סבל משני הצדדים ולדעתי זה יתן משמעות לאנשים לדעת שהם חלק מהעשיה הזאת. זה נותן סיפוק בזה שמקדמים משהו טוב בעולם ולכן אני חושבת שאתה צריך לכתוב פוסט שירתום נשים להיות חלק מהמהפכה. אתה עושה מהפכה. אתה בא ממקום אחר (שהוא לא פיתוי זול) וזה מבורך ולכן צריך להעביר את המסר הזה כדי שנשים יהיו שותפות שלך בשינוי הזה".

האופן שבו אני מזמין נשים כיום להצטרף אלי למהפכה הוא דרך מלגות ברטר להדרכות שלי לנשים.

ספרון "תגובה חכמה" לתקשורת נשית נבונה

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמיני לעצמך עותק של ספרון הדגל שלי "תגובה חכמה" שיסייע לך ליצור תגובות נבונות ליותר מ 50 מצבים נפוצים ונפיצים בהם את מופעלת רגשית מול גברים, כך שאת תחושי שלמה עם עצמך עוד לפני שקיבלת מהם את תגובתם (שסביר גם תפתיע אותך לטובה).

קריאה נוספת