למה גברים עושים סקסטינג מוקדם מדי

מה זה בכלל סקסטינג?

ההגדרה המלאה מויקיפדיה היא: "סקסטינג (באנגלית: Sexting) הוא מתייחס לשליחת הודעות טקסט או תצלומים בעלי אופי מיני באמצעות טלפונים ניידים. בעוד שבתחילה המונח התייחס בעיקר להודעות SMS שכללו בעיקר טקסטים עם רמיזות מיניות או בעלות תוכן מיני מפורש, עם ההתקדמות הטכנולוגית, המונח מיוחס כיום בחלקו הגדול גם לשליחת תצלומים או סרטונים בהם האדם ששולח את ההודעה מצולם בעירום." (להגדרה המלאה >)

סוגיית הסקסטינג סטייל "מה את לובשת עכשיו?" כמשפט שני בטינדר, או גרוע מזה, שילוח דיק-פיק, היא תופעה ידועה לשמצה שלצער כולנו לא הולכת להיעלם בקרוב מהעולם. מדוע לעזאזל, אם הוא עושה רושם של "בחור טוב", גם הוא נופל בזה?! שואלות נשים בארץ ובכל העולם. אני מעולם לא עשיתי זאת, אך ברור לי לחלוטין מדוע גברים רבים עושים את זה, אפילו שעוד לא נולדה אישה אחת שנדלקה מזה כשזה הגיע כה מוקדם ו"לא קשור".

מה זה סקסטינג

למה גברים שולחים סקסטינג?

1. הוא נותן את מה שהוא רוצה לקבל.  כיצור ויזואלי, שבדרכו לאהבה ממוקד מין תחילה, הוא רוצה לקבל תמונותייך בכלל, ותמונות סקסיות בפרט, מוקדם ככל האפשר, מה שמאפשר לו לסנן אם לנוע הלאה/לא. כן, כן, הסינון הראשוני האוטומטי של גבר – טרום התבגרות ביולוגית/רגשית/רוחנית –  הוא דרך פריזמת ה"כן/לא" למין, ולא לקשר. לקשר הוא כבר ייכנס אח"כ, פרה פרה. תודו שאי אפשר שלא לצחוק מהאירוניה: העקרון שמניע אותנו מהמם (נתינה טרום קבלה), אך הביצוע והטיימינג… Oh, well.

2. הוא חווה עונג וסיפוק מלפרוץ/לבחון גבולות. בדומה לילד בן 4 שצוחק בקול כשרואה את תגובת הסביבה (העצבנית) לונדליזם שלו, בכל גבר חי אותו הילד השובב בדיוק. הוא לא באמת רוצה לפגוע, הוא רק סקרן לראות מה יקרה. הוא לא באמת מאמין שזה יניב לו תוצאה רצויה, הוא הרי שם לב בבגרותו שאין אפילו אחת שנמסה כששלח לה דיק-פיק כהודעת ווצאפ ראשונה. הוא אוהב את המתח.. את תחושת הסכנה.. את תחושת ה"אולי זה יצליח" המרגשת.. בדיוק כמו הריגוש בהימור על רולטה אפילו שיודע ש 90%+ סיכוי שיפסיד. זה עושה לו את זה, מה לעשות. זה ממלא לו מגוון צרכים: פאן, שעשוע, שובבות, ריגוש, קונדסות, רוח שטות, שמחת חיים, חיוניות, אופטימיות ותקווה. ובהיבט זה, הוא יצור שונה מאיך שאישה תבחר לנסות ולמלא צרכים אלו. 

סקסטינג

נכון, לעתים קרובות סוג הסקסטינג שתואר הוא הטרדה מינית, או גובל בכזו (תלוי לפי אילו הגדרות שופטים). אממה, גברים אינם מודעים לכך כלל, מכיוון שבתמימותם, הם חושבים שזה משחק שובב, ועושים את הטעות האנושית הקלאסית: "אם לי זה לא היה מפריע, למה שזה יפריע לאחר?". כלומר אם לי לא אכפת מלראות מוקדם איברים אינטימיים של אישה, למה שלה יהיה אכפת? חשיבה מוטעית ומעוותת, אך אנושית, וכולנו כולל נשים חוטאים בה לפרקים. מיותר לציין שבהדרכות שלי לגברים בלבד אני מדגיש כמה חשוב בשום פנים ואופן לא לעשות סקסטינג לא מחובר, לא רגיש ואף מטריד שכזה. והם מקשיבים, ומיד משתנים. אז אם חשוב לך כאישה שיהיו בעולם יותר גברים מחונכים ומתורבתים, שלחי אותם ללמוד חיזור תקין.

איך את יכולה להתמודד נכון עם סקטינג

המלצה שלי אלייך אהובה:  אל תנסי להבין, אלא תקבלי. אל תנסי לשנות, אלא תחמלי. אל תנסי לבקר או לשפוט, אלא תנתבי. לא כי זה התפקיד שלך, בשום פנים ואופן לא. את לא אחראית עליו. ראי בעצמך כשליחה של שינוי, של מי שיכולה במו ידיה, אם תבחר, לשנות את העולם לטובה. רק אם זה מתאים, רק אם זה בגבולות שלך, רק אם זה נכון לך באותו הרגע בדיוק מבחינת פניות ואנרגיה ושאר מה שנדרש לצורך הצבת הגבול האסרטיבי הרך, וניתוב להתהנגות מיטבית.

רובם הגדול של גברים אלו הם לא אנשים רעים, אלא נהפוך הוא: בחורים טובים מן השורה רוצים זוגיות ומתאימים לקשר, ופשוט נפסלים מוקדם מדי עקב חוסר המיומנות הנשית לנתב בקלות לקשר. דוגמא קלה לניתוב פלרטטני, כייפי ומשחקי תהיה: 
"כפרה עליך, ניסיון יפה! הוייז של הלב שלי מודיע שהוא יעריך חישוב מסלול מחדש מצידך" 
או כזו: "מתוק שאתה, לא ככה! מחכה למילותיך הנשגבות טרם ארצה להביט באיבריך. אז חורגת ממנהגי ומאתגרת את כבודו עם הזדמנות שנייה לרושם ראשוני, ואת התמונות תשאיר לאזור ה +- דייט שלישי ;-)" 

נכון, זה נשמע בדיוק כמו שגננת/מחנכת מיומנת דיה תדבר לילד ששפך את כל הצבעים על הריצפה, ומחכה עכשיו עם פרצוף ספק מפוחד ספק מתלהב לראות מה יקרה עכשיו. וגננת מיומנת דיה תדע לנתב, ולאט לאט לגמול אותו מהמעשה. גננת לא מיומנת דיה, תתן למופעלות הרגשית לשלוט בה ומכאן תצרח עליו, תעניש אותו ו/או תרים עליו יד – כולן כמובן טקטיקות חינוך לא אפקטיביות בעליל. 

איזו אישה את מעדיפה להיות? נכון, זו בחירה קשוחה ולא פשוטה. האגו ייאבק מאוד חזק, ויקשה עלייך לבחור באהבה. יש לו את הסיבות שלו. אך תמיד זכרי: הוא אגו, ואגו הוא אויב האחדות, האינטימיות והאהבה. הוא כביכול "שומר", ובו בזמן כולא. זאב בתחפושת כבשה. הסיבה בגללה הפכתי להיות עבור אינספור נשים "תחנת לימודים אחרונה" היא לא בכדי – אחרי שלומדים אחת ולתמיד להבין ולתקשר כמו שצריך עם גברים, החיים איתנו הופכים להיות שיט תעונוגות . קחי נשימה עמוקה, שני את מה שבתחום שליטתך, וראי כיצד הצפרדעים הופכים חיש מהר לנסיכים.

ספרון "תגובה חכמה" לתקשורת נשית נבונה

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמיני לעצמך עותק של ספרון הדגל שלי "תגובה חכמה" שיסייע לך ליצור תגובות נבונות ליותר מ 50 מצבים נפוצים ונפיצים בהם את מופעלת רגשית מול גברים, כך שאת תחושי שלמה עם עצמך עוד לפני שקיבלת מהם את תגובתם (שסביר גם תפתיע אותך לטובה).

קריאה נוספת