5 דרכים לפתוח את ליבו של הגבר הנמנע

אחחחחח גבר נמנע… ככל הנראה היצור הנפוץ ביותר בעולם הדייטינג והחיזור. ובהתחשב בעובדה שמירב הנשים אוחזות בדפוס היקשרות משתוקק את יכולה רק לתאר לעצמך (ובטח גם חווית זאת) כמה נפיץ עלול להיות המפגש בין השניים.

איך נפתח את ליבו של הגבר הנמנע?

אז כדי לעשות קצת סדר בבלאגן ולאפשר יותר בהירות, שלווה ורוגע, אלו הצעדים והעקרונות שיתמכו בך בדרך לליבו. התייחסי לכך כאל מפת דרכים שאליה תוכלי לחזור מתי שתחפצי כדי לקבל הכוונה, כוח והעצמה:

1. הביני את ההתנהגות

ככל שיהיה בידייך יותר מידע לגבי מקור הסיבה להימנעותו- בין אם זה רכישת ידע באופן מקצועי דרך קורסים, ספרים ומאמרים ובין אם זה על ידי תקשורת ישירה מולו, בה את מראה התעניינות ושואלת שאלות על ילדותו, קשריו עם משפחתו בכלל והוריו בפרט, תוכלי לבנות לעצמך תמונה בהירה יותר של הגבר שעומד מולך. הבהירות הזו תאפשר לך לנכוח מולו בצורה מלאה וללא שיפוטיות וההתנהגות שלו לא תתפרש כמשהו אישי המופנה אלייך. המרחב שיפתח ביניכם כתוצאה מכך, הוא קרקע פוריה שבה הוא יתחיל לסמוך עלייך ולתת בך אמון לעומת עימות ו/או האשמה שרק ירחיקו אותו יותר.

2. הביני את שפת האהבה שלו

בספר 5 שפות לאהבה מפרט גרי צ'פמן את 5 הדרכים לתת ולקבל אהבה כאשר לכל אדם שפה שונה ודומיננטית משלו. היכרות עם שפת האהבה שלו תאפשר לך להגיע אליו בדרך שהכי נוגעת בו. יותר מכך, גלי מהי שפת האהבה שלך ושתפי אותו. תקשורת פתוחה שמכבדת את שפת האהבה של שניכם תיצור קרבה גדולה ביניכם שתענה ותממש את הצרכים הבסיסיים של שניכם.

הגבר הנמנע

3. שמשי דוגמא

יש משפט מפורסם שאומר "נאה דורש, נאה מקיים". הכוונה היא שאם יש בך ציפייה שהוא ינהג בך בכבוד, נהגי בו בכבוד. אם את מבקשת שישתף אותך בעולמו הפנימי העשיר, שתפי אותו בשלך. הראי לו איך לקיחת אחריות אישית על קיום הצרכים הפרטיים שלך עולה בכמה מונים על התודעה הקורבנית הנפוצה כל כך ובה צד אחד מתבקש למלא את כל צרכיו וחוסריו של הצד השני, לא פעם בעל כורחו ומתוך ציפייה לא ריאלית. כשהוא יראה אותך עושה זאת, הוא יתמלא בהערכה אלייך והשראה לנהוג בהתאם.

4. בקשי בקשות קטנות

לרוב גבר נמנע מנסה להתרחק מבקשות וציפיות יתר אותן היה צריך למלא כל חייו, סביר להנניח מול אימו. בקשה ולו הקטנה ביותר עלולה להצית אצלו את הרגשת המחנק והרצון לברוח. לא מדובר כאן בהגיון, זהו נטו רגש המופעל הרבה פעמים בצורה לא מודעת. כבדי זאת, נסי שלא לשפוט זאת והתחילי מבקשות קטנות שנותנות לו אתגר ומאפשרות לו לצמוח בתוך סביבה תומכת ומחבקת. מאוד יעזור לך ללמוד כיצד לתת מענה לצרכייך באופן ועצמאי ולתת לו את הזכות וההנאה שבלמלא אותם עבורך במידה ויבחר. חופש בחירה ותקשורת הם המפתחות לסעיף זה.

5. סבלנות וקבלה

בדיוק כפי שלא תצפי מזרע חדש ששתלת בגינה החדשה שלך להפוך לשתיל עגבניות יפיפה יום למחרת, כך גם כאן. אפשרי לקצב של הדברים לקרות באופן אורגני והאמיני
שהמרחב שאת מאפשרת הוא יחודי ומיוחד כל כך, שכן לרוב אנשים לא נוהגים בכאלו רמות של כבוד ואמפתיה לפצעים של אחרים. את מהווה מרחב ריפוי יוצא דופן עבורו וזה ישתלם לך. ואם יתברר שהזרע לא היה חזק מספיק בשביל לנבוט, לפחות מצידך תדעי שנתת הכל.

ומכאן את יכולה לצאת ולפגוש גברים נמנעים בשפע 🙂
כן חשוב לציין שמערכות יחסים הן 50/50. אין להסיק מכל הכתוב מעלה שהצלחת הקשר היא אחריותך הבלעדית. מדובר בתנועה בין שניכם וברצון והסכמה שלו לעבור איתך את הדרך.
אם אין הוא מוכן ושקוע בתוך התנגדות- שחררי אותו באהבה והמשיכי הלאה.

*המאמר נכתב בהשראתו של הקולגה ג'ונתן אסלי.

ספרון "תגובה חכמה" לתקשורת נשית נבונה

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמיני לעצמך עותק של ספרון הדגל שלי "תגובה חכמה" שיסייע לך ליצור תגובות נבונות ליותר מ 50 מצבים נפוצים ונפיצים בהם את מופעלת רגשית מול גברים, כך שאת תחושי שלמה עם עצמך עוד לפני שקיבלת מהם את תגובתם (שסביר גם תפתיע אותך לטובה).

קריאה נוספת

תשוקתך הנקבית להיבחר

בעוד שהחלק הזכרי שבך שואף לבחור, החלק הנקבי שבך שואף לקוטב הנגדי המשלים, דהיינו רוצה להיבחר. ואם לחבר להכרויות ויחסים, בעוד שהגבר הפנימי שלך רוצה להיות בשליטה

להמשך קריאה »