אמנות ההקשבה לאישה

גבר, אם יצא לך אי פעם להקשיב לאישה בעודה מדברת, יודע בודאי אתה עד כמה מורכבת, מסתורית וסבוכה יכולה להיות מנגינתה. זו היא אמנות ההקשבה.  כשאישה מדברת אליך, כל כולה שפע צלילים, תדרים, רטטים, מימיקות, סימנים ועוד אינסוף, אינסוף תווים… כך שאפילו בשתיקתה היא מדברת. לעתים אוהבת, לעתים נסערת. לעתים פשוטה, לעתים בלתי מובנת – לעצמה, ובמיוחד לך. 
וכשהיא מדברת אליך היא גם מצפה… היא מצפה שתקשיב. תקלוט. תבין. ומצפה שתדע לענות, להכיל או "סתם לשתוק". והכל במידה, בלי להגזים ובלי להמעיט.

אמנות ההקשבה – ללמוד להיות נוכח

אם טעמת בחייך את מחיר חוסר הנוכחות – בין אם בפנייה ראשונית, בדייט, בבית או במיטה – אתה ודאי גם יודע כמה כאב מביא הדבר גם לך וגם לה. כאב של נתק, פליאה ותהייה, נפרדות, צער, ברוגז, מבוכה וצרימה. יכול להיות זה כאב של החמצה כמו החמצת מידע פרקטי/רגשי חשוב שמוביל לנתינה לא מדויקת מצידך. זוכר כמה לא נעימה תחושת המבוכה כשאתה שוכח פרטים "קטנים" שהיא סיפרה לך לפני זמן מה, ולפתע היא כמו בוחנת אותך לראות אם אתה זוכר ש..? זוכר את תחושת המבוכה והטיפשות כשהיא אמרה לך שהיא טבעונית והזמנת אותה לדייט במסעדת בשרים או הבאת לה שוקולד חלב בהפתעה?
כך עם הזמן, קורה שהיא נסגרת ומספרת פחות ופחות ואז נוצר ריחוק. ייתכן ואתה חושב ש"הבעיה היא בה!" שהרי היא כל הזמן "מדברת"..  "פשוט תהיה איתי" לפעמים היא אומרת.. אך למה בעצם לעזאזל היא מתכוונת?! היכולת להקשיב ולהיות נוכח היא יכולת שניתן לפתח.

אומנות ההקשבה

אמנות ההקשבה – אז איך מתחילים? כמה טיפים לדרך

1. התחבר לעצמך ולגוף שלך – תראה איפה אתה ביחס למרחב, מה נוח, מה מפריע, שפר והתאם את התנאים כך שיהיה לך קל יותר להקשיב.
2. ודא טיימינג – האם זה הזמן הנכון לך? או שהיית בדרך לעשות משהו אחר ורק עוד 2 דקות תהיה פנוי? תקשר זאת.
3. היה קשוב לכל כוליותה, ולא רק למילותיה – שים לב לתנועות הגוף, למה הפנים משדרות, לטון הדיבור. אם משהו מזה לא מובן או לא מסתדר עם התוכן, ברר למה. 
4. התרכז – השאר בתיקיה אחרת במוח את שאר הדברים שאתה חושב עליה ונוח אל תוך חכמתה של האישה שלפניך. היא בדרך כלל צודקת 😉

פלירטוטיישן - הספר שישנה לך את החיים

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמן לעצמך עותק של ספר הדגל שלי לגברים "פלירטוטיישן" שיסייע לך ליצור תגובות מדליקות ומרגשות במגוון מצבים נפוצים עם נשים, ואתה תחווה נהנה עוד לפני שקיבלת מהן תגובה (שסביר גם תפתיע אותך לטובה)

קריאה נוספת

מדוע בחרתי להתחתן

ב 20.10.20, בגיל 40 וחצי, נישאתי לאהובתי תמרה מאוסטרליה, בטקס אלטרנטיבי באי הקסום פארוס שביוון. רבים מחבריי, תלמידיי ומכריי התרגשו ושמחו בשבילי, ובו בזמן הופתעו

להמשך קריאה »