גבר מוכרח להיות ראשון

לגברים ונשים כאחד מאד קשה לקבל בהשלמה  את התפיסה לפיה פעולות מסוימות כדאי שייעשו ראשונות ע"י גבר.
לדוגמא, יש מלא א-נשים ששוב ושוב מתווכחים ומתנגחים עם כל המעוניין בדבר ש: גבר לא "צריך" לשלם (בדייט) ראשון… גבר לא "מוכרח" להיות זה שיוזם (פנייה רומנטית) ראשון… גבר לא "צריך" להגיע פיזית (לבחורה בה הוא מעוניין) ראשון
מהרגע בו החל ריקוד החיזור, ובעצם אין זה משנה אם ייפגשו באמצע או היא תבוא אליו… ועוד דוגמאות אינספור. ולא רק שקשה לנו לקבל תפיסה זו, קשה לנו גם להבין אותה או לנהוג לפיה בהתמסרות נינוחה עד בלתי מעורערת ואנחנו ממשיכים לחפש, ולחקור, ולבדוק ובעיקר להיות מתוסכלים ולסבול מבלבול וקשקשת בעוד שהתשובה מונחת לנו ממש תחת האף. ומהי התשובה? 

שזה מדויק וזה נכון – שכבוד הבבון נדרש להיות ראשון. לא בהכל, אך בהרבה. הרבה מאוד. והסיבה שזה נכון? פשוט כי זה.. הממממ.. אתם מוכנים?! כי זה מרגיש נכון. כן, כן.  מרגיש נכון בעומקי עומקו של נפש הזכר הטהור – זכר שמצוי במצב רגשי, תודעתי והווייתי צלול כל כך בו הוא מקשיב לקול פנימי שמרגיש לו חד כתער, כמצפן הכי מדויק, כפלס הכי ישר בתיק כלי עבודה.

כשהספינה בוערת, הוא ירגיש שהוא צריך לקפוץ למים הקרים ראשון כדי שילדיו ואשתו יהיו באופן כזה מוגנים יותר – ולא, לא כדברי אסכולות מסוימות שיתריסו ויטענו שזה "לא נכון" מהסיבה שהוא חושב שהוא "עליון" על האישה או "חזק" ממנה. זו מחשבה שכלל לא תעבור בראשו באותו הרגע. זה פשוט ירגיש לו, כדרך טבע ובאופן הכי טבעי ללא שום צורך באנליזה שכלתנית. זה ירגיש לו פשוט כ"ה"דבר הכי הכי נכון לעשות.

וכשהפרנסה צולעת, הוא ירגיש שזה נכון להיות הראשון שלוקח שתי עבודות, לפני הגברת. וכשיש פורץ בלילה בבית, הוא ירגיש שהוא צריך לקום אליו ראשון. לא היא. לא כי הוא "גבר" וכי "זה מה שגברים אמיתיים עושים". לא. פשוט כי זה מרגיש נכון.

וכשתגיע המריבה הראשונה בקשר, הוא נדרש להסיר את האגו ובשליחות האהבה – שהיא כלל (בשונה מאישה) איננה טבע הווייתו – ולוותר לה ראשון. ללכת לקראתה ולו בצעד הכי קטן וסמלי שיש. כך בכל רגע ורגע, עליו לשאול עצמו האם זה מרגיש נכון להיות הראשון?

ואז כשיגיע החשבון הראשון, הוא יחוש בטבעיות שעליו לשלמו ראשון. אח"כ המאזן יתאזן, אך זה הרגע בו העולם (בדמות הגברת שמולו) דורשים ממנו לבחור נכון.

ואם טרם השתכנענו, תשומת לב סמנטית קלה לאופן בו מנוסחת הסיבה העיקרית לרציונל מדוע הוא מוכרח להיות ראשון: "כי זה מרגיש נכון". מי משתמש במשפט הזה יותר – גברים או נשים? לא טעיתם. תשובה חדה וחלקה – נשים. 

על כן, אם אפילו בהסבר הכי מובהק למהות גברית יש ניחוח נשי.. קיים סיכויונצ"יק שיש תבונה מסוימת בדבר. כי אישה? תמיד צודקת 😉

רק הערת שוליים "קטנה" בטרם נסיים: בזמן מעשה האהבה, עליו להיות שני. שני לגמור – כי ראשונה מוכרחה להיות מסופקת

הוד מעלתה.  פשוט כי זה מרגיש נכון 🙂

ספרון "תגובה חכמה" לתקשורת נשית נבונה

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמיני לעצמך עותק של ספרון הדגל שלי "תגובה חכמה" שיסייע לך ליצור תגובות נבונות ליותר מ 50 מצבים נפוצים ונפיצים בהם את מופעלת רגשית מול גברים, כך שאת תחושי שלמה עם עצמך עוד לפני שקיבלת מהם את תגובתם (שסביר גם תפתיע אותך לטובה).

פלירטוטיישן - הספר שישנה לך את החיים

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמן לעצמך עותק של ספר הדגל שלי לגברים "פלירטוטיישן" שיסייע לך ליצור תגובות מדליקות ומרגשות במגוון מצבים נפוצים עם נשים, ואתה תחווה נהנה עוד לפני שקיבלת מהן תגובה (שסביר גם תפתיע אותך לטובה)

קריאה נוספת