איך להתגבר על החשש מגברים אחרים, שנמצאים ליד אישה שאתה רוצה לגשת אליה

אחד החסמים של גברים מלפנות בחופשיות וביטחון לנשים רצויות במרחבים ציבוריים, נובע מהפחד העמוק (האבולוציוני במקורו) להיפגע רגשית ו/או פיזית על ידי הגבר/ים שנמצא/ים בסמיכות לאותה אישה מושכת. רוב הגברים משערים שזה חבר שלה, אך גם אם ניכר בשפת גופם בבירור שהם אינם בקשר רומנטי, עדיין החשש לפגוש מבוכה, אי נוחות, בושה, לגלוג וכו' משתק וחוסם את התשוקה הטבעית הזו להתקרב.

א' פנה אלי לייעוץ בדיוק בנושא זה. לפניך תיעוד ההכוונה שלי אליו בנושא, והצעה פרקטית להתנהגות בשטח, במידה ואכן יש גבר לידה ו/או הוא לפתע הגיע, אפילו שהיא הייתה קודם לבדה. אופן ההתנהגות המוצע יעניק לך ביטחון פנימי ואומץ לגשת – במקום להמשיך להתמהמה, להסס שלא לצורך וחמור מכך, לוותר.

א': הגעתי למסקנה שאני מעדיף לפגוש נשים מחוץ למעגל החברתי של מכרים או אירועים משותפים, בו מבחר הנשים שמעניינות אותי יחסית מצומצם, ויש עוד גברים חוץ ממני שמעוניינים בהן, ואני לא רוצה ליצור חיכוך. אני לא רוצה יותר להסתמך על חברים משותפים ואירועים כדרך להכיר נשים, אלא רוצה לרכוש את היכולת לגשת לכל אישה, בכל מקום ובכל זמן.
תומר: אז אני מבין ממך שאתה נמנע מלגשת ורוצה להתנתק מהתלות במרחבים הללו, ובמקום רוצה שתהיה לך האפשרות לפנות לנשים מחוץ לאירועים אלו.
א': נכון. אני לא רוצה להתחרות על נשים עם גברים אחרים באירועים משותפים. אני זוכר שהיה יום שאמרתי לעצמי שאנסה לגשת לנשים חדשות, ואז קרה לי שראיתי נשים בחוף הים והחלטתי לגשת מבלי לחשוב. שמתי לב שלפני שאני ניגש, אני עוצר ובודק אם יש איזשהו גבר בסביבה. היו כמה סיטואציות שראיתי נשים שמוצאות חן בעיני בחוץ ואז עצרתי לרגע וראיתי גברים שמסתובבים איתן. היו כמה מצבים שרציתי לפנות באופן ספונטני ופתאום הצטרפו אליהן גברים, ונמנעתי ולא ניגשתי.
אני מרגיש שלגברים יש אנרגיה אגרסיבית ואלימה בכל מה שקשור לנשים. בחוויה שלי, אני מרגיש שיש סכנה בלגשת למישהי זרה, ממקום שאם יהיה גבר אחר בסביבה וזה יפגע בכבוד שלו, במיוחד כשמדובר בנשים יפות.
תומר: אוקיי, בוא נבחן את המיינדסט (מערך האמונות) שלך. מה הסיפור שאתה מספר לעצמך כשאתה ניגש לנשים? לדוגמא, למה שהגברים הללו יהיו אלימים כלפיך? האם חווית אלימות כזו בעבר? וכשאתה ניגש למישהי, אתה בא יותר לקחת או לתת?
א': לא חוויתי אלימות בפועל. לגבי נתינה ולקיחה, מרגיש שגם וגם.
תומר: מה יותר?
א': אני לא יודע. לא מרגיש שאני בא לקחת.
תומר: התשובה הנכונה שצריכה להיות כאן היא 90%+- לתת ורק בסוף 10%+- לקחת.
לדעתך, אתה עושה משהו "טוב" או "רע" כשאתה ניגש אליהן?
א': לגמרי טוב.
תומר: לדעתך, כשאתה ניגש אליהן, אתה עושה משהו "מותר" או "אסור"?
א': במציאות שלנו, זה לא נהוג חברתית להתחיל עם בחורה ברחוב.
תומר: השאלה שלי היא לא עם זה "נהוג" או לא, אלא אם זה מותר או אסור.
א': מותר.
תומר: נכון, זה מותר, אפילו שזה לא נהוג. אתה נדיב ותורם לסביבה כשאתה עושה את זה או שלא?
א': נדיב.
תומר: אתה בא להעשיר אותה או לפגוע בה?
א': להעשיר.
תומר: אני מזמין אותך לחזק את המיינד-סט שלך כשאתה רוצה לגשת, ברמת הזהות וברמת הפעולה (האם היא מותרת, מועילה, תקינה וכו'). הווה אומר, לבחור באופן פרקטי להתחבר בלב ובראש לתדר האופטימלי לגבי המציאות הרצויה שתורמת לך. זו מציאות אמיתית לגמרי, לפיה שכשאתה ניגש – אתה בא לתת עונג וכיף לאישה. זה משעשע ומחמיא וממלא צרכים רגשיים רבים אצלה, כגון הצורך באינטראקציה אנושית, סקרנות, חווייתיות, ריגוש וכו'. עליך להעצים את מודעותך ליתרונות ולתועלת שאתה מביא, עקב כוונת הלב הטובה שלך להתחבר לנשים ולא לפגוע בהן, אל מול הסיפור השלילי והמומצא שאימצת אי שם בעבר.

במקביל, כדי שהפחד מגברים יפסיק לחסום אותך, כדאי ללמוד ולתרגל בשטח את הטכניקה החברתית הפשוטה, שעובדת תמיד, של איך לתקשר עם גברים כשהם מופיעים לפתע מולך או שהיו מלכתחילה לידה. הבחירה הנכונה תמיד תהיה לגשת לאישה.
שים לב גם לדפוס שאתה מחכה ומהסס ולא ניגש ישר לנשים. אתה לא הולך ישר על מה שבא לך, אלא מחכה עד שקורה משהו, ומספר לעצמך סיפור על זה, שהופך לתירוץ. נסה לפתח את המיומנות של לגשת אליה מיד, ואם ישנו גבר בסביבה – תקשר איתו וכבד אותו. תציג את עצמך בפניו, תוך כדי שהפסקת לדבר (עד הודעה חדשה) עם האישה שלידו, וכך יתבטל המתח ביניכם, כי זה סימן לכבוד ורגישות לכך שייתכן והוא חושש ש"יקחו לו" או יאיימו עליו.

תחמיא לו על החברה (אולי) שלו במשפט כמו "אח, אני רוצה להגיד לך שחברה שלך ממש מהממת ובאתי להחמיא לה על זה" (זה יחמיא מיידית לאגו שלו), ואז הוא או יענה בחיוב ("תודה") או יבהיר שזו לא בת הזוג שלו ("תודה, אבל אנחנו רק ידידים" או "תודה, אבל זו אחותי"). נסה אפילו לפלרטט איתו בחברות והומור. רוב הגברים יחמיאו לך על האומץ לגשת ועל הפניה הישירה אליהם, מאחר ועמוק בתוכם הם יודעים כמה זה קשה. סביר מאוד גם שהם בעצמם… מעולם לא עשו זאת.

זו הטכניקה וכעת צא לשטח להתאמן ולנהל את האינטראקציה עם שניהם. זה הדבר היחיד והבסיסי שחובה לעשות כשיש עוד גבר בסביבה. אם הוא לא בן הזוג שלה, הוא לרוב יפרגן לך ו"יפנה לך את הדרך" להמשיך בניסיון החיזור אחריה.

לסיכום, המיינדסט החדש שלך: "כשאני ניגש ויש גבר בסביבה, לעולם לא אניח שהוא בן הזוג שלה, אלא אבדוק זאת במציאות הממשית". יאללה צא לדרך, וכדי להקל על עצמך, התאמן על זה בשטח יחד עם חבר בעל אתגר דומה.

פלירטוטיישן - הספר שישנה לך את החיים

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמן לעצמך עותק של ספר הדגל שלי לגברים "פלירטוטיישן" שיסייע לך ליצור תגובות מדליקות ומרגשות במגוון מצבים נפוצים עם נשים, ואתה תחווה נהנה עוד לפני שקיבלת מהן תגובה (שסביר גם תפתיע אותך לטובה)

קריאה נוספת