חיבוק חברי – איך להציב גבולות בריאים

פעם השתתפתי בכנס טנטרה ובו חברה טובה שיתפה אותי  בתסכולה, צערה ואכזבתה העמוקה מהתנהגותם של מספר גברים, התנהגות שמאתגרת ומקשה עליה להישאר ולהיות (בעקביות) חייכנית, פתוחה, נעימה, פייתית, קורנת ובעיקר בעיקר – כזו שנענית בפשטות ובשמחה לתקשורת וקשר שנוצרים דרך מבטים אקראיים במרחבים הציבוריים.

ומאין תסכולה אנחנו שואלים? 

מכך שחלק מן הגברים עמם נוצר קשר עין אקראי שכזה,  ניגשים אליה בשלב זה או אחר ומציעים לה חיבוק. 
בהיותה נסיכה צעירה שכולה אור ואהבה – ושמאמינה וסומכת בטוהר לב אנוש – היא נענית בשמחה לכל מציע ומבקש ומאפשרת החיבוק בעודה פתוחה לחיבוק טהור בלבד.
היא מצידה אינה "שולחת רמזים" שכן יש לה בן זוג, והם במונוגמיה.
אממה, חלק מן המחבקים מביאים לחיבוק (לפתע) אנרגיה מינית "מקדמת" בצורת ליטוף קל ועדין בגבה או מסר גופני אחר כלשהו. היא מיד חשה לא בנוח, מופתעת (לרעה) וכאמור שאר תחושות לא נעימות על גבול המרגיזות.

והמכאובים הללו מצטברים ויוצקים בה קונפליקט קיומי לא קל –  שכן רוצה היא להמשיך ולחייך אך חוששת כעת לעשות זאת בשלווה.

וזה מה שהצעתי לה, ואני מציע לכולכן כשאקטיות קסומות:
המשיכי להפיץ את אורך ואל תכבי. פשוט הוסיפי לכך תבלין חריף של הגנה עצמית
בכל פעם שכבודו (שאנרגייתו ומניעיו טרם ידועים/בטוחים לך) מציע לך את חיבוקו, במקום להישאר בעמדה הסבילה והמגיבה של נענית/מתלבטת/מסרבת בלבד, הפכי לפעילה שמציעה הצעת "קונטרה" משלה שמחייבת אותו להיות גם כן בעמדת המגיב, והדגישי שאת מצפה לתשובה ממנו – שתהיה בבחינת יצירת ברית הדדית, חוזה. דהיינו, הנכיחי את הרצון/צורך הנוכחי והבסיסי שלך ואמרי: 
"אני אשמח לחיבוק חברי (דגש על המילה "חברי"). מתאים לך?"

וכעת כבודו – שלרוב ברור שיהיה מספיק אינטליגנט רגשית להבין שאת בעצם מנכיחה גבול בריא ושומרת על עצמך – מחויב לתת את מילתו הגברית אם הוא (עדיין) רוצה חיבוק, ולהתחייב לשמור על אנרגייתו (ובכך בעצם לשמור גם עלייך כפי שביקשת).
היה ואמר כן, את מאפשרת ואתם מתחבקים. אני סבור ורוצה לומר שב- 99% מהמקרים יהיה זה חיבוק פשוט, אנושי, חמים, נעים, ארוך ומתוק כזה. 
ולאחוזון הבודד שיתחייב ב"כן" ועדיין ינסה וסליחה על הביטוי "למזמזך", הגיבי מיד בניעור חד, חזק, חריף, מורגש ותקיף של גופך, וצאי מן החיבוק. אל תחששי שאת "פוגעת בו" רגשית, שכן מתוקף צו טבע אוניברסלי חייב הוא להרגיש (וחזק) את כאב הדחייה בנפשו שכן הפר הוא – ובצורה מכוערת ומסוכנת לטוהר האהבה בין בני אדם – את מילתו, את מחויבותו, את ההסכם ההדדי וכמובן את כבודו לצד כבודך.

ספרון "תגובה חכמה" לתקשורת נשית נבונה

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמיני לעצמך עותק של ספרון הדגל שלי "תגובה חכמה" שיסייע לך ליצור תגובות נבונות ליותר מ 50 מצבים נפוצים ונפיצים בהם את מופעלת רגשית מול גברים, כך שאת תחושי שלמה עם עצמך עוד לפני שקיבלת מהם את תגובתם (שסביר גם תפתיע אותך לטובה).

קריאה נוספת