מה עזר לי למצוא במהרה זוגיות חדשה

לפני כמה ימים חגגתי יומולדת 40 (4.4.2020) ואת הזוגיות החדשה שלי עם תמרה האוסטרלית, אותה הכרתי על אדמת קופנגן (תאילנד) חודשיים בלבד אחרי שהגעתי לכאן. הגעתי לחצי שנה בשביל לדלג על החורף הישראלי (הלא אהוב עלי במיוחד) ולתרגל סגנון חיים של עבודה מרחוק כנווד דיגיטלי (ואכן המשכתי לאמן בזום יחידים וקבוצות).

הרבה מעוקביי ותלמידיי תהו ושאלו אותי איך מצאתי אהבה חדשה וחיבור משמעותי כל כך מהר אחרי הפרידה המשמעותית (אוקטובר 2019) מארוסתי בדימוס, קשת. כשאני מתבונן בסיבות, אני מוצא כמה:


א. שנינו היינו שלמים עם הפרידה

אפילו המטפל הזוגי שלנו, חברנו היקר שחר ארז, אמר לנו בסוף שהסיבות בגללן בחרנו להיפרד הן הסיבות היחידות והנכונות בגללן על זוג להיפרד, אם הם מגיעים לצמתים שכאלה. פרידה טובה, בוגרת וחכמה, מה שנקרא. מהן הסיבות? אי התאמה למסע חיים ארוך. אמנם התאמנו לשנתיים וחצי שהיינו יחד ובערכים רבים (תקשורתיות, כנות רדיקלית, התפתחות אישית, רוחניות, מינימליזם וחיים פשוטים ועוד), אך לא התאמנו באופן בו רצינו ליישם חלק מהערכים הנ"ל (אני למשל רציתי לחיות בעולם ובישראל, וקשת רק בישראל).

עוד דוגמא לאי ההתאמה היא שהחלטתי סופית שאיני רוצה להביא ילדים לעולם, בעוד שקשת עדיין לא הייתה בטוחה בנידון (ונטתה ליותר כן מאשר לא).


ב. הקדשת זמן לתהליך אבל

אמנם בנובמבר, בחודש שאחרי הפרידה, עפתי על עצמי בחגיגות "החודש האחרון בארץ לפני הנסיעה" (הלכתי למלא פסטיבלים, חוויתי כמה חיבורים חדשים חפוזים עם נשים), אך מהרגע שנחתתי בתאילנד, התאבלתי מלא. במשך חודשיים שלמים, בדצמבר ובינואר, ביליתי בעיקר עם עצמי, האזנתי בכוונה למוזיקה עצובה, בכיתי וניקיתי רגשות. נתתי מקום לעצב ולשאר הכאב לצאת בפשטות, מבלי לצלול למסכנות, אומללות או קורבנות.

את תמרה פגשתי בסיום תהליך זה, בסוף ינואר (30.1.2020).


ג. בהירות מרבית לגבי בת הזוג הרצויה הבאה

הסקתי את המסקנות והלקחים, והקדשתי זמן לא מבוטל לערוך "רשימת מיגנוט" – רשימה סופר ארוכה ומפורטת של מה חשוב לי שיהיה אצל זוגתי הבאה. הרשיתי לעצמי לעוף ממש עם הבקשות, ולתמרה יש 99% ממה שיש ברשימה.


ד. חיים במלוא העוצמה

אני נמצא בתקופת שיא החיים וממשיך להעמיק בהשקעה מאוזנת בכל תחומי החיים כדי לחיות במקסימום חופש, בריאות, אושר, שלווה, רוחניות ושאר טובין. מיגנטתי אישה שחיה באופן דומה – היא מקדישה זמן רב לחיות כל יום במלוא העוצמה. למה הכוונה? הכוונה היא למצות את החיים. להיות בריאים כדי להנות ממה שיש וממה שיבוא, להיות מאוזנים (להשקיע בפיתוח מגוון תחומי חיים, ולא רק בקריירה, למשל, כמו שרבים בעולם המערבי נוהגים לעשות). אנחנו מתרגלים ביחד יוגה, שוחים בים, נהנים מלטרק או סתם לשהות בבהייה בטבע, עושים עבודה רגשית והוגים חלומות משותפים של חיים שמשלבים חופש תנועה בעולם, יצירה משמעותית, תרומה לזולת ופרנסה מתשוקה.


לימים, תמרה הפכה לאשתי אחרי שהתחתנו בטקס אלטרנטיבי חילוני באי פארוס, בליווי קומץ חברים ומשפחה, באמצע טירוף הקורונה העולמי.

המניפסט של תקשורת זוגית בריאה

לא מצליחים לדבר? חווים קצר בתקשורת? המריבות חוזרות על עצמן?
מתוסכלים מהתנהגות בן/בת הזוג, וחשים לא מובנים על ידו/ה?
מדברים על בעיות, אך לא ממש פותרים אותן?
לא מצליחים לחזור לרמת קירבה רצויה, זמן רב אחרי ששיחה מתוחה הסתיימה? יש לי פתרון כייפי בשבילכם – המניפסט!

ספרון "תגובה חכמה" לתקשורת נשית נבונה

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמיני לעצמך עותק של ספרון הדגל שלי "תגובה חכמה" שיסייע לך ליצור תגובות נבונות ליותר מ 50 מצבים נפוצים ונפיצים בהם את מופעלת רגשית מול גברים, כך שאת תחושי שלמה עם עצמך עוד לפני שקיבלת מהם את תגובתם (שסביר גם תפתיע אותך לטובה).

פלירטוטיישן - הספר שישנה לך את החיים

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמן לעצמך עותק של ספר הדגל שלי לגברים "פלירטוטיישן" שיסייע לך ליצור תגובות מדליקות ומרגשות במגוון מצבים נפוצים עם נשים, ואתה תחווה נהנה עוד לפני שקיבלת מהן תגובה (שסביר גם תפתיע אותך לטובה)

קריאה נוספת