זוגיות בקלות – ריפוי דפוסי היקשרות | ריטריט מתקדמים עם תומר קורון

13/06/2024

ריטריט עומק להעמקת הידע וריפוי דפוסי היקשרות חבלניים (חרדתי/ת או נמנע/ת), לצד חיזוק המסוגלות לאינטימיות וקירבה נינוחה בדייטינג ויחסים זוגיים. 

מתאים לפנויים/ות ולזוגות בוגרי לבל1 או סדנאות סופ"ש/תהליכיות אחרות שעברתם בין השנים 2007-2024 (אצל תומר ו/או מנחים מוכרים אחרים בנישת ההתפתחות האישית). 

13-15 ביוני | מיום ה' בשעה 16:00 ועד יום ש' בשעה 18:00 | בקיבוץ ענבר הבטוח (כולל לינה ושש ארוחות שף)

זוגיות בקלות למתקדמים יעשה לכם את החיים הרבה יותר קלים - הן בחיזור והן בקשרים

הזמן שנותר למימוש 400 שח הנחה - בתוקף עד 15.5.24

ימים
שעות
דקות
שניות

לשאלות והרשמה בהטבה מלאו כעת הטופס

לימוד תקשורת מיטיבה

בנימה אישית מתומר: 

בחלומות הכי טובים שלי לא תיארתי לעצמי איזו השפעה חיובית מרחיקת לכת תהיה לריטריט, שכולו ממוקד בלימוד וריפוי דפוסי היקשרות, על המשתתפים. כיום, בתום 6 ריטריטים של שלב א' (בארץ ובקופנגן), לא נותר לי אלא להגיד "ואו". 

אנשים שמעולם לא היו בריטריט ובאו עם חששות, התחברו חברתית (וחלקם רומנטיתוחשו בבית כבר בערב הראשון. "התמכרתי, בא לי עוד" הם אמרו במוצ"ש 🙂

אנשים שלא הכירו את החומר, הפכו תוך ימים ספורים למביני עניין ומודעותם החדשה והמוגברת שינתה מיידית לטובה לא רק את דרך פעולתם בדייטים וקשרים, אלא גם את תגובתם והתנהלותם של המחוזרים והפרטנרים שלהם. בני המין השני הפכו להיות, לפתע כביכול, להרבה יותר נעימים. 

אנשים שלא הבינו עד כה מדוע הם כה מתקשים ביחסים והקשרים שלהם נכשלים, חוו תובנות חזקות אודות הקשר בין הדפוסים שלהם לבין אופן הגידול שלהם בילדות, הסכימו להרגיש לרגע את כאב העבר, ולשחרר בהקלה. "ירדה לי אבן של 200 קילו מהלב" חלקם אמרו. 

ועד היום, חודשים אחרי סיום הריטריטים, אני ממשיך לקבל הדים על התוצאות

"נכנסתי לזוגיות חדשה, והיא הכי בריאה שאי פעם הייתה לי. אנחנו מדברים על הכל, וזה פשוט מטורף". 
"חברות עומק שעדיין מחזיקה מעמד עם מישהו שפגשתי בריטריט". 
"כל חיי חשבתי שאני חרדתית-משתוקקת, ופתאום גיליתי שאני בכלל נמנעת". 
"נהיה לי הרבה יותר קל להיות באינטימיות ומחויבות עם אישה". 
"שברתי איזה מחסום פנימי והתחלתי קשר אחרי יותר מעשור שאני לבד".  

הצטרפו אלי למסע משנה חיים בריטריט המתקדמים (שלב ב') בו נלך עמוק יותר, חזק יותר ומכונן עוד יותר.  

בוגרי מחזור יוני 2023
בוגרי מחזור נובמבר 2022

נושאי ודגשי הלימוד

תלות הדדית

חיכוכים, קונפליקטים ומריבות הם מנת חלקה של כל זוגיות. ניתן אפילו לנבא את משך הקשר של זוג, לפי האופן והסנגון בו הם רבים (ומשלימים). זוגות טובים יודעים את אמנות המריבה, לעומת זוגות לא מיומנים שיכולים לנוע בלופים אכזריים שנים על גבי שנים.

לכן, נתמחה ביכולת לזהות איזה סוג מריבה כעת לפנינו (חשוב! יש כמה), ונלמד מגוון כלים פרקטיים ומקוריים של מריבה חכמה כדי לשמר ביטחון, אמון, קירבה ולהפוך את המחלוקות ליסודות ואבני בניין חזקים יותר של הקשר.

במרחק הנכון - אמנות האיזון בין הביחד והלחוד

מחזרים ומחוזרות, כמו גם זוגות רבים, מבלים ונמצאים או יותר מדי יחד (ומכאן מעט מדי לחוד, באופן בריא שאינו פוגע בקשר), או מעט מדי יחד (בשלב התרעומת הקבועה והנמנעות אחד מהשנייה, למשל).

בריטריט נלמד ונתרגל להגביר את המובחנות האישית, ונתמחה ונגלה מדוע וכיצד דווקא המרחק הנכון (ולא רק קירבה, קירבה ועוד קירבה) הוא המפתח לזוגיות והיקשרות בריאה.

לריב באהבה - תקשורת זוגית נכונה

חיכוכים, קונפליקטים ומריבות הם מנת חלקה של כל זוגיות. ניתן אפילו לנבא את משך הקשר של זוג, לפי האופן והסנגון בו הם רבים (ומשלימים). זוגות טובים יודעים את אמנות המריבה, לעומת זוגות לא מיומנים שיכולים לנוע בלופים אכזריים שנים על גבי שנים.

לכן, נתמחה ביכולת לזהות איזה סוג מריבה כעת לפנינו (חשוב! יש כמה), ונלמד מגוון כלים פרקטיים ומקוריים של מריבה חכמה כדי לשמר ביטחון, אמון, קירבה ולהפוך את המחלוקות ליסודות ואבני בניין חזקים יותר של הקשר.

צילו של "השלישי" - חיזוק הבועה הזוגית אל מול כוחות מבחוץ

נוסף למישור הרומנטי, לכולנו יש יחסים נוספים שחשובים לנו (היקשרות משנית) - בדמות חבר קרוב, הורה, ילד (שלכם או מקשר קודם), מאהב/ת (גלוי או נסתר), בוס וכד'. צד שלישי שכזה מייצר לעתים מתחים רבים ועלול לאיים על הביטחון והיציבות של הקשר.

בריטריט נגביר את המודעות לכוחות הפועלים עלינו מבחוץ, נגלה מודל חכם של איזון ונלמד ונתרגל כיצד לנהל את "המערכה" מול כל "השלישיים" המרכזיים, במיוחד במצבים נפיצים ורגישים כשהנוכחות של השלישי מעוררת טריגרים חזקים ופצעי ילדות, אצלי או אצל שנינו. המיומנות הזו הינה קריטית להיקשרות בטוחה ויציבה.

מילוי צרכים וגבולות חזקים

לפרטנר שלנו תמיד יהיו אינספור צרכים, ולעתים הוא/היא לא יתביישו לבקש מאיתנו לממש אותם. הבקשה לא פעם מעוררת טריגר - אולי זה בול מה שסבלנו ממנו בילדות, כשאמא ואבא היו חלשים, וביקשו מאיתנו לעזור כלכלית, פיזית או רגשית... וזה תבע מאיתנו מחיר כבד. בו בזמן, גם לנו יש המון צרכים וקורה שעקב היקשרות חרדתית/נמנעת, אנו שותקים ומפחדים לבקש

נתרגל ונתמקצע בכמה מיומנויות קריטיות: הן לבקש עזרה, הן להישאר רגועים ושלווים בעת חוסר סימטריה בצרכים (שזה לרוב..), והן לשים גבולות חזקים ולהכיל כבטוחים את אי הנוחות הכפולה: זו של הפרטנר (תסכול, כעס, אכזבה) וזו שלנו (אשמה, בושה, שיפוט עצמי)

נועה
קרא עוד
הריטריט עשה אצלי הרבה שינוי שלא הרגשתי מיידית אלא בהמשך, במיוחד אחרי שנכנסתי לקשר חדש. כל פעם נפלו לי אסימונים וראיתי את "החרדתית" שבי במודע, ועבדתי על זה ממש ממש חזק. היא עדיין צצה מידי פעם, ולשמחתי בן זוגי יודע לקבל את זה ולא לסגת. המודעות שלי גרמה לי לא לשבור את הכלים בכל פעם שמשהו לא הולך איך שאני רוצה (זה היה האוטומט שלי בעבר..), ולתת לו המון אוויר ממקום בטוח ולא ממקום של "שיעשה מה שהוא רוצה, אני לא צריכה אותו בכלל..". זה היה קשה! אבל נהיה יותר ויותר קל, אז ממש תודה רבה על הידע ופתיחת העיניים 🙂
רונה
קרא עוד
תומר היקר, תודה ענקית מעמקי נשמתי על החוויה המטורפת שעברתי אצלך. באמת שנהנתי מכל רגע (על אף שהיו רגעים לא פשוטים עבורי מחינה רגשית..). למדתי המון, לוקחת איתי סל של כלים ויוצאת לדרך חדשה מחוזקת יותר ובעיקר עם המון אהבה עצמית. מאחלת לך להמשיך לעשות את מה שאתה עושה בעולם למען נשים וגברים יחדיו, כי אני באמת מאמינה שבזכות אנשים כמוך, יש סיכוי לשלום בין המינים 🙂
אורית
קרא עוד
תודה על הידע הרב ,שצריכה עכשיו להפנים וליישם. זה לא פשוט אבל שווה 🙂 היה מדהים מכל הבחינות: שיתוף הפעולה בתרגולים, ההכלה והפרגון של הבנות , וכמובן העברת החומר בצורה קלילה ונגישה - שמסירה התנגדויות שיש בנו ,לפחות אצלי , ועוזרת לפתוח את המחשבה לצורה אחרת של עשייה שתוביל לשינוי.

לנטוש את פחד הנטישה

זה לא סוד שחרדת נטישה היא אחד מאויבי הביטחון הרגשי, ומלווה אותנו לעתים כל חיינו. נרצה או לא, בכל קשר קרוב ומשמעותי אנו נינטש, בין אם בכאילו (בן הזוג לא עונה לטלפון . זמן מה) או בפועל (בת הזוג נעלמה עם כל המזוודות ולא השאירה פתק). האופן בו נגיב לסיטואציה יכתיב במידה רבה את איכות חיינו ואת איכות הקשר, ואנחנו כמובן לא רוצים להרוס

לכן, בריטריט נלמד איך להתכונן לנטישה, למסגר נכון את שקרה, לשחרר מועקות מהגוף ולהביא עצמנו למסוגלות לחוש שלווה ורוגע קיומי עמוק, גם כשאנו לפתע בגפנו. המיומנות הזו הכרחית לא רק לעכשיו, אלא לעתידנו כמבוגרים כשהנטישה תהיה חלק מהטבע הצפוי (פרטנר מזדקן/חולה שאינו כבר "איתנו", מוות פתאומי שלו/ה וכו')

סימוליישנשיפ

בריטריט הזה ניקח כמה צעדים קדימה את "הסימוליישנשיפ" המפורסם ונתרגל סיטואציות ורמות אינטימיות מרתקות ומפתיעות שיעלו את רף הדפוס הבטוח בעוד כמה שלבים

שיתופים מניסיונו הרומנטי והזוגי של תומר

נוסף לחומר הלימוד הרשמי, תומר יחלוק איתכם את מורכבות החוויות האישיות שלו ביחסים, בהן למד לזהות מה מקרב/מרחיק אותו מנשים, ומדוע. לדוגמא, אילו התנהגויות של בנות זוג איפשרו לו (כבעל דפוס היקשרות "נמנע-בטוח") לא להיבהל, להרפות ולהתמסר לקשר רציני, כולל מגורים זוגיים משותפים (4 פעמים מתוך 8 קשרים מרכזיים ב 20 שנה), מחויבות מונוגמית נחושה וארוכה לצד מערכות במודלים אלטרנטיביים (כגון "מונוגמיש"), מחשבות על חתונה וילדים עם כמה מהאקסיות, האירוסין בזמנו לקשת והנישואים לתמרה האוסטרלית שפגש בקופנגן, כמו גם הפרידות הבוגרות)

שאלות-תשובות ופענוח מקרי מבחן שלכם

נוסף לחומר הלימוד הרשמי, בעקבות השאלות שלכם אפענח מקרי מבחן אמיתיים מהחיים
דרכם נלמד סט רחב של עקרונות וכלים נוספים, לצד דוגמאות (שייוצרו בלייב) של הנתהלות חכמה ותקשורת אפקטיבית לחיזור ויחסים מיטביים עם בני המין השני.

על תומר קורון - מנחה הריטריט

תומר הוא מנחה קבוצות בינלאומי לתקשורת רומנטית וחיבור אפקטיבי בין גברים לנשים, עם ותק של 17 שנה בתחום. 

מאמן אישי ויועץ זוגי (למעלה מ 10,000 שעות אימון אחד-על-אחד), מנחה קורסים, סדנאות וריטריטים לסינגלים ולזוגות (למעלה מ 3,000 שעות הנחיית קבוצות), מנחה מעגלי גברים, מעגלי נשים, מעגלי זוגות וטקסי ריפוי ושלום בין המינים. 

מחבר הספרים "פלירטוטיישן" לגברים, לצד "גוסטינג", "תגובה חכמה" ו"פרופיל ממגנט ברשת" לנשים. 

שותף ביצירת קונספט ההכרויות החדשני בכנס "ריקונקט" לחיבורי לב בין גברים לנשים, מייסד וחבר עמותת "דרך גבר" (המפיקה את פסטיבל "שיווה") לקידום מודל של גבריות בריאה בארץ ובעולם. 

בן 44, מתגורר ומלמד רוב השנה בקופנגן (תאילנד), ובשאר הזמן מנווד בעולם כנפש הציפור שהוא. לעוד מידע על תומר כנסו לדף "אודות" כאן באתר.  

על המקום - קיבוץ ענבר 

רק כשעה וקצת נסיעה מפרדס חנה, קיבוץ ענבר ממוקם במקום סודי בלב הגליל, טובל בנוף הררי, בין גבעות ירוקות. צופה אל הכנרת, באווירה אינטימית ונינוחה..
עם נוף קסום עוצר נשימה. מקום מושלם ליצור מרחב מחוץ לזמן כך שנוכל להמריא יחד למסע המשותף שלנו.

על האוכל - קייטרינג אדמאמא

מנות שף צמחוניות של השף שחף זיו (מבית קייטרינג "אדמאמא") ובניצוחו של אורן בוכמן, שיכין לכם אוכל טעים, קליל, מזין וצבעוני שהולך לעשות נעים, בפה ובבטן 🙂 בתפריט יהיו מגוון רחב של מנות שמבוססות על טהרת האדמה והפירות שיש לה להציע, תוך כדי התחשבות ותשומת לב עבור כל אדם וכל מנה.  

הטבות ופינוקים לנרשמים

חוברת הדרכה מקצועית

חוברת מסודרת עם מיטב החומרים שיילמדו בריטריט, כולל דוגמאות של התנהגויות מיטביות במצבים נפיצים וכלי תקשורת אפקטיבית שניתנים ליישום מיידי בקשר.

תרגילים מעצימים

תכירו ותתרגלו מגוון תרגילים לאימון ופיתוח כישורי האינטראקציה עם בני המין השני, שישמשו אתכם גם זמן רב לאחר סיום הריטריט.

סילבוס ספרי לימוד מומלצים להרחבת ההשכלה הרומנטית

תקבלו רשימה ממוקדת של מיטב הספרות העולמית על דפוסי היקשרות, ריפוי פצעי ילדות, תקשורת זוגית אפקטיבית וניהול בריא ומיטיב של מערכות יחסים בכל השלבים.

צוות תומכים רגשיים

אתם תקבלו נוכחות, תמיכה, כתף ומענה לכל צורך שיעלה במהלך הסופ"ש מצוות אסיסטנטים מנוסה שישמש עבורכם לעוגן לכל אורך הריטריט.
את חלקם סביר שתכירו מריטריט הבסיס בו הייתם (לבל1) 🙂

מרחב בטוח לשיתופים והתייעצויות

התחלתם לצאת עם מישהו מיד בסיום הריטריט וכבר דפוסי ההיקשרות "חיים ובועטים"? קיבלתם ממישהו הודעה מעצבנת שטירגרה אתכם חזק?! תוכלו להיוועץ בזמן אמת בקבוצת ווצאפ סגורה בכל שאלה בוערת ולקבל את חוכמת המעגל, הן של הצוות והן של שאר המשתתפים שמבינים את החומר ויכולים להביא פוקוס מעולה ומועיל מהצד.

חברי לב חדשים

בעקבות הצלילה לעומק, והאינטימיות הקבוצתית והבין אישית, ניסיננו מראה שבמהלך ריטריט כזה נוצרות חברויות משמעותיות, שלא פעם נשארות זמן רב אחרי ומסייעות להגשים את משאלות הלב הרומנטיות והחברתיות שלכם.

אימון אישי עם תומר (בהנחה)
תוכלו להתייעץ ולהתמקד באתגרים האישיים שלך עם תומר באימון אישי צמוד (בזום), ולהנות מהטבה מיוחדת במחיר עבורכם כבוגרי הריטריט.

מה עוד מקבלים 

♥ שלושה ימים גדושים בלמידה, התנסות חווייתית יצירתית ועוצמתית בטיפוח הדפוס הבטוח

♥שש ארוחות שף טעימות ומזינות – בהובלת שחף זיו מקייטרינג "אדמאמא"

שיעורי יוגה רכה בבקרים בהנחיית המורה והמנחה צליל רוז תמיר

מדורה וביחדנס בערבים

♥  קבלת שבת (אלטרנטיבית ומקורית) מרוממת רוח ולב בהנחיית המוזיקאי יוחאי גולוב

♥ פינת תה/קפה, כל סוגי החלבים, פירות, אגוזים ומתוקים (בריאים) בכל ההפסקות

♥ לינה בחדרים אסתטיים ומפנקים, כולל שירוקלחת בחדר

מקסימום משתתפים: 20 נשים ו 20 גברים (כולל צוות)

אתם זוג? יש לנו מחיר מיוחד עבורכם. לפרטים מלאו הטופס בתחתית עמוד זה.  

 

דמי השתתפות בריטריט

כרטיס ליחיד/ה
2,950
  • כולל לינה בחדר מפנק עם עוד 2-3 אנשים, עם שירוקלחת צמודה
מחיר רגיל מלא

הטבה מיוחדת לכרטיסים האחרונים

בהסדרת רישום עד 15.5.24 בלבד
2950
2,550
  • 400 שח הנחה
  • פריסת תשלומים נוחה והתחשבות בנפגעי מלחמה
  • ב 16.5.24 המחיר יעלה ב 200 שח ואח"כ שוב אחרי 3 שבועות, עד למחיר המלא
פופולרי

בסיום התשלום תישלח לכתובת הדואר האלקטרוני שלך חשבונית מס כחוק. לקראת הריטריט תקבלו במייל נפרד איגרת הכנה.

כל הפרטים שתמסרו במהלך ההרשמה נשמרים חסויים, ובדף החיוב שלך בחברת האשראי יופיעו המילים *תומר קורון* בלבד.

האופציות במקרה של שינוי/ביטול מצדך כמשתתף/ת 

1. החזר כספי בניכוי 200* שח מהסכום ששולם. סכום סמלי זה נועד לכסות ולו במעט את סך המשאבים שהושקעו בתהליך הרישום לריטריט (ניהול, שיווק, פרסום, אדמ', שיחת/ות רישום וכו'). 

* במידה והביטול נעשה עקב כוח עליון (אירוע טרור, מלחמה, צו 8, אסון טבע, תאונת דרכים, מחלה סופנית וכו'), לא ייגבה הניכוי האמור והכסף יוחזר במלואו. 
* במידה והביטול נעשה בשבוע שלפני פתיחת הריטריט (5 ימי עסקים ומטה), גובה הניכוי יהיה 400 שח עקב הנזק הנגרם לנו כמארגנים (זמן מועט למצוא ולרשום משתתף/ת חלופי/ת, שבירת איזון מגדרי, תשלום יתר לשף המתבסס ברכישת המזון על כמויות נרשמים שמסרנו לו והשלכות רבות נוספות).  

  1. העברת זכאות למועד אחר. הריטריטים מתרחשים סדיר בערך אחת לחודשיים. אפשרות זו אינה מוגבלת בזמן, כך שניתן להעביר לאיזה מועד עתידי שרוצים.
  2. מכירת הכרטיס לחבר/ה. החבר/ה המעוניין/ת לרכוש את הכרטיס ממך יחויבו בשיחת התאמה עם מנהל/ת הרישום, כדי לוודא שהם מתאימים לתהליך ולקבוצה. במידה ולא נמצאה התאמה, לא ניתן לממש אופציה זו. 
  3. המרת הסכום ששולם לתהליך אימון אישי עם תומר (בזום). מחיר התהליך במקרה כזה יהיה מעט נמוך מהרגיל. הליווי מתאים הן לפנויים/ות והן לזוגות. פרטים נוספים על השירות נמצאים בדפי "אימון אישי" כאן באתר.  

 

במקרה של שינוי/ביטול מצדנו כארגון

במידה והחלטנו להזיז את מועד הריטריט למועד אחר שאינך יכול/ה להשתתף בו, אנו לוקחים אחריות מלאה ומזכים אותך במלוא הסכום ששולם, או מזמינים אותך לממש את אחת האופציות שהוצעו לעיל – לבחירתך וכרצונך. 

בוגרי נובמבר 2022
בוגרי מחזור נובמבר 2022

לשאלות נוספות, תיאום שיחת התאמה ורישום – השאירו פרטים בטופס למטה וטלמור מנהלת הרישום תחזור אליכם.