זוגיות בקלות – ריפוי דפוסי היקשרות | בהנחיית נטע-לי זמיר

26/09/2024

ריטריט עומק לריפוי דפוסי היקשרות חבלניים (חרדתי/ת או נמנע/ת) וחיזוק המסוגלות לאינטימיות וקירבה נינוחה בחיזור, דייטינג וקשרים. מתאים לפנויים/ות ולזוגות

26-28.9.2024 | מחמישי בשעה 15:00 ועד שבת בשעה 18:00 | מיקום יפורסם בקרוב

ריטריט זוגיות בקלות יעשה לכם את החיים הרבה יותר קלים - הן בחיזור והן ביחסים

כעת במחיר מיוחד לציפורים ראשונות - בתוקף עד 31.7.24

ימים
שעות
דקות
שניות

על נטע-לי זמיר - מנחת הריטריט

נטע-לי

מטפלת התפתחותית, מנחת סדנאות* המשלבות תנועה, מודעות, תקשורת, שפה, חיבור בין אנשים ומפגש עומק עם עצמנו

*הוכשרה במיוחד על ידי תומר להעביר את הריטריט, הנחתה את מחזור פברואר 24 והייתה למנחה אורחת בכל מחזורי הקיץ בשנים 2023 ו 2024 (שלב א' ושלב ב').  

פיזיותרפיסטית התפתחותית ומדריכת הורים בגיל הרך, עם התמחות בשנת החיים הראשונה.

בוגרת התכנית הבינתחומית להתפתחות הילד, אוניברסיטת חיפה (M.A. Child Development).

מלווה הורים וילדים ביצירת הקשר הראשוני מזה 19 שנים. 

מאפשרת בשיטת הביודנסה, ומנחת מעגלי נשים וטקסי נשים

מנחה קבוצה שבועית בפרדס חנה מזה שנתיים וחצי. 
מטפלת גם בילדים על הרצף התקשורתי ובהוריהם.

בת 45, אמא לשלושה וגרה בקיבוץ יגור. נעה בעולם בתנועה מתמדת, חוקרת התקשרות ויחסים. מאמינה שדרך מפגש אנושי אנו בוראים מציאות טובה יותר לנו ולסביבתנו. 

בנימה אישית מנטע-לי: 

בתחילת דרכי, לקח לי כ- 10 שנות התנסויות בקשרים עד שהצלחתי ליצור מערכת זוגית כנה, עמוקה ובטוחה (שהחזיקה 17 שנים ואיתו גם הקמתי בית וילדים). אני זוכרת את עצמי בגיל ההתבגרות בהשתוקקות אחרי בני זוג, ופחדי נטישה שהובילו להיצמדות וחוסר יכולת לתקשר בצורה אותנטית את צרכיי (מתוך הפחד לאבד).

בלימודי המקצועיים התעמקתי בתחום תיאוריית התקשרות. כתינוקות אנחנו מגיעים לעולם חסרי ישע ויכולת עצמאית לשרוד והאופן בו נרכוש את מידת האמון שלנו בעולם מושפע בין היתר, מדפוס ההתקשרות אותו רכשנו בינקות.

עם השנים, זו הפכה להיות עבורי משימת חיים: לתמוך ביצירת התקשרות בטוחה בקרב הורים ותינוקות, דרך לימוד של איתותים, הענקת מגע, הכלה, קשר עין ותנועה. עם השנים גיליתי מסביבי יותר ויותר א.נשים עם דפוסי התקשרות לא בטוחים, ושאינם מצליחים ליצור מערכות יחסים רומנטיות.

באמצעות שיטת הביודנסה אותה אני רוקדת כבר מעל 12 שנים, התחלתי לחוות תרגילי "הורות מחודשת" והגיעה אלי ההבנה שניתן לרפא פצעי התקשרות, עבור אלו שחוו פצעי התקשרות ודפוסים לא בטוחים, דרך אותם כלים בדיוק – מגע, תנועה, קשר עין וחיבור.

הצעד הראשון בעיניי הוא להכיר בדפוס שאני מתנהל/ת בתוך מערכת יחסים (ולא רק זוגית) ומשם נפתחת הדרך ללמידה ושינוי. ולזמן מערכות יחסים חדשות לחיינו.

הצטרפו אלי למסע טרנספורמטיבי לחיים מלאי משמעות, וליחסים בריאים, מספקים ומיטיבים

נושאי ודגשי הלימוד

היקשרות בטוחה vs היקשרות חרדתית-משתוקקת או נמנעת


מהם 3 דפוסי ההיקשרות (Attachment Styles) - שהוטבעו בנו משחר ילדותנו, והשפעתם על כל מערכות היחסים שלנו עד כה. תתכוננו למבול של אסימונים והבנה של כל היסטוריית מערכות היחסים שלכם מזווית חדשה לחלוטין.

כיצד לגלות במהרה את דפוס ההיקשרות (שלך ושל הפרטנר) - באיזה אופן ועיתוי נכון לחשוף בפני הצד השני את הדפוס שלנו, ואיך לבדוק את מידת התאמתו ומוכנותו למסע משותף של לימוד, מודעות והשתחררות מהדפוסים החבלניים.

רחלי
קרא עוד
הצלחתי להתחבר מחדש לנשיות שלי דרך הסדנא, והצלחתי לפתוח את הלב שוב ולהתנהל בצורה נכונה הרבה יותר מול גברים. הסדנה תרמה לי המון – היום אני יכולה ויודעת לנתב את הגבר לכיוון שלי. למדתי "לשלוט בחוטים" וזה מטורףףףף... הם אומרים לי שהם אוהבים את זה ממש 🙂
אורלי
קרא עוד
האווירה הייתה מדהימה.. מבחינתי החיבור לקבוצה היה מיידי. זה אפשר לדעתי להיפטר מהמבוכה האופיינית להתחלות חדשות. גיליתי קבוצה של אנשים מדהימים, חברים למסע ומקור של כוח.. אני יודעת שאם חלקם אשמור על קשר גם אחרי הסדנה וזו כבר זכות גדולה 🙂

ממופעלות רגשית ("טריגר") ומצוקה לנינוחות, שקט ושלווה


טכניקות הרגעה עצמית להפחתת רמת הנזקקות ו/או האימה מאינטימיות מערכת האזעקה והעצבים של בעלי דפוס היקשרות פגוע רגישה מאוד ומופעלת לעתים קרובות לא רק במצבי אינטימיות גבוהה (מיניות, מגורים יחד וכו'), אלא כבר בשלבי החיזור המוקדמים, אפילו שזה מרגיש "לא הגיוני" (אתם הרי עוד לא מכירים).נלמד מספר פרקטיקות יעילות לעזרה ראשונה וטיפול שורש כאחד, מה שיאפשר לכם להישאר ולהמשיך לצמוח ביחד (לעומת להיעלם/להיפרד כדי להפחית את המצוקה הרגשית). נלמד גם איך לבצע חיווט מחודש של מערכת ההפעלה הלא-מודעת, דבר שיצור איזון רגשי פנימי ומאפשר תגובתיות פרופורציונלית ומווסתת לסיטואציות והתנהגויות מטרגרות או "מעצבנות" של המחזר/הפרטנר (התרחקויות, עימותים וכו').

התנהלות רגשית בוגרת ומאוזנת - טיפוח וחיזוק היכולת להתנהל כמו בעל/ת דפוס היקשרות בטוח, כך שעם הזמן תהפכו לאחד כזה ותחושו מסוגלת פשוטה להיות בקירבה ואינטימיות מרבית, מבלי לחוות אי נחת כשיש שינויים או תנודות במרחק ביניכם.

נועה
קרא עוד
הריטריט עשה אצלי הרבה שינוי שלא הרגשתי מיידית אלא בהמשך, במיוחד אחרי שנכנסתי לקשר חדש. כל פעם נפלו לי אסימונים וראיתי את "החרדתית" שבי במודע, ועבדתי על זה ממש ממש חזק. היא עדיין צצה מידי פעם, ולשמחתי בן זוגי יודע לקבל את זה ולא לסגת. המודעות שלי גרמה לי לא לשבור את הכלים בכל פעם שמשהו לא הולך איך שאני רוצה (זה היה האוטומט שלי בעבר..), ולתת לו המון אוויר ממקום בטוח ולא ממקום של "שיעשה מה שהוא רוצה, אני לא צריכה אותו בכלל..". זה היה קשה! אבל נהיה יותר ויותר קל, אז ממש תודה רבה על הידע ופתיחת העיניים 🙂
רונה
קרא עוד
תומר היקר, תודה ענקית מעמקי נשמתי על החוויה המטורפת שעברתי אצלך. באמת שנהנתי מכל רגע (על אף שהיו רגעים לא פשוטים עבורי מחינה רגשית..). למדתי המון, לוקחת איתי סל של כלים ויוצאת לדרך חדשה מחוזקת יותר ובעיקר עם המון אהבה עצמית. מאחלת לך להמשיך לעשות את מה שאתה עושה בעולם למען נשים וגברים יחדיו, כי אני באמת מאמינה שבזכות אנשים כמוך, יש סיכוי לשלום בין המינים 🙂
אורית
קרא עוד
תודה על הידע הרב ,שצריכה עכשיו להפנים וליישם. זה לא פשוט אבל שווה 🙂 היה מדהים מכל הבחינות: שיתוף הפעולה בתרגולים, ההכלה והפרגון של הבנות , וכמובן העברת החומר בצורה קלילה ונגישה - שמסירה התנגדויות שיש בנו ,לפחות אצלי , ועוזרת לפתוח את המחשבה לצורה אחרת של עשייה שתוביל לשינוי.

חרדתי/ת? נלמד איך לא להבריח אלא להשאיר או לקרב את אלו המתרחקים / נמנעים / מפוחדים / נעלמים


לקרב את המרוחק/ת - על מנת לא לפספס הזדמנויות יקרות ערך של חיבורים טובים שנוצרו בשלבי הדייטינג, נלמד כיצד לקרב אנשים שנדמה כמשחקים ב"חתול-עכבר"... אפילו שבפועל גם הם צמאים לחיבור ואהבה, ואולי אף רוצים ומוכנים להתחייב לקשר. נלמד איך לפתוח את ליבם, להיות זמינים רגשית ואיך לתמוך בהם כך שיתקשרו את עולמם הפנימי (במקום "להינעל" רגשית).
נוכחות עוצמתית תומכת - נכיר ונתרגל דרכי אינטראקציה שמוציאות מהאחר את המיטב (למשל אכפתיות, רגישות, הקשבה, כבוד, סבלנות וכו'). נלמד מהן התנהגויות מחאה הרסניות וכיצד להשתחרר מהן. נכיר מגוון דרכי התנהגות ותקשורת פרקטית שיתמכו בתהליך ריפוי הדפוסים המחבלים של שניכם.

סיון
קרא עוד
אפילו שזה רק 3 ימים, הסדנה הייתה מאוד פרקטית ונתנה לי המון כלים לטווח הארוך שמשמשים אותי עד היום ובהרבה סיטואציות, ואני אוומר את זה זה ביחס לסדנאות אחרות בהן מפיקים פחות תועלת שהיא פרקטית בזמן כה קצר. הרגשתי אצלך יותר פרקטיקה מסדנאות אחרות.
עומר
קרא עוד
הרגשתי שהצלחתי לצלול יותר עמוק פנימה לתוכי. השוני הכי גדול בין הסדנה הזו לאחרות הוא שבאמת הצלחתי להיפתח ולצאת מאזור הנוחות. כלי התקשורת שלמדנו פתחו לי עולם חדש ושלם. תודה תומר

נמנע/ת? נלמד איך להיפתח, לסמוך ולהתמסר לאלו המתקרבים / נוכחים ויציבים / מתאהבים במהרה / מתחייבים


איפשור מודע - נלמד איך להכיל רגשית אנשים רצויים שלטעמנו מתקרבים "מהר מדי" ויוצרים תחשות איום/מחנק או שעמום, אך בעצם ייתכן ומהווים פרטנרים בריאים ורציניים (=בעלי דפוס היקשרות בטוח) שאולי מתפספסים על ידנו כבר במהלך הדייטים הראשונים.
ביטוי צרכים, רגשות וגבולות - נלמד איך לתקשר באפקטיביות ואסרטיביות צרכים, רצונות וגבולות(!) מה שיקנה לנו תחושת ביטחון רגשי ההכרחית להישארות בקשר (לעומת תחושת מחנק/פלישה/שבי/סכנה וכו' כפי שנחווית לא פעם אצל הנמנעים).
עצמאות מאוזנת וניהול קונפליקטים - נלמד להבין מהן אסטרטגיות של נמנעות מאינטימיות, וכיצד להבחין בינן לבין הצורך הפשוט והבריא בנפרדות, עצמאות וזמן לחוד. נכיר מבחר גדול של כלים פרקטיים לניהול קונפליקטים ומשברים סביב סוגיות כמו מידת המרחק והקירבה ביניכם (רצון לעשות דברים בנפרד vs ביחד).

רבקה
קרא עוד
אני מרגישה יותר מחוברת לרגשות שלי ולתחשות שלי. יש לי רשות חדשה ומרגשת להביע את עצמי באופן שלם יותר, ולא רק במקרים נעימים וטובים. אני מרגישה שופעת יותר, נשית יותר ובוטחת יותר בעצמי ובנשיות שלי. אני חווה את עולם הדייטינג כמקום ברור בהיר ובטוח יותר.
ענבל
קרא עוד
הכח שלך והבידול שלך בעיניי הוא לא רק בזה שאתה גבר (מה שבהחלט מוסיף הרבה), אלא בעיקר בעומק שיש בסדנה הזאת. זו לא סתם סדנה שבאים ולומדים שיטות. הצלחת ליצור עומק, להסביר את הרציונל שמאחורי כל התנהגות מוצעת, נתת לנו את המקורות לקריאה נוספת, ובעיקר עוררת בצורה מאוד מדויקת את החסמים והפצעים שמונעים ממני להיות בזוגיות. סדנה מאוד מעצימה!

שאלות-תשובות ופענוח מקרי מבחן

נוסף לחומר הלימוד הרשמי ובעקבות השאלות שלכם, נפענח מקרי מבחן אמיתיים מהחיים דרכם נלמד סט רחב של עקרונות וכלים נוספים, לצד דוגמאות (שייוצרו בלייב) של הנתהלות חכמה ותקשורת אפקטיבית לחיזור ויחסים מיטביים עם בני המין השני.

נינה
קרא עוד
כל הכלים שקיבלנו מפגש אחר מפגש הביאו לתוצאה ותגובה מיידית. זה לא ייאמן, אבל זה פשוט עובד. מדהים. התכנים בנויים בצורה הדרגתית ומתפתחת. ממליצה מאוד לבוא לריטריט המופלא הזה!
אילנה
קרא עוד
זאת פעם ראשונה שאני מבינה איך זה נראה מהעייניים של גבר וזה חידש לי המון. התכנים מעניינים והדרך בה הם הועברו היתה פשוט מעולה, מסקרנת, מלאת הומור, מעוררת מחשבה ורצון ללמוד ולקרוא עוד בנושא. הניוזלטרים וקבוצת הפייסבוק תרמו המון כי נתנו במה לשיתופים וללימוד פרקטי מהשטח.
הקודם
הבא

הלימוד נעשה ברוח הערכים:
נאמנות עצמית, כנות רדיקלית, אומץ, פתיחות, אמון, חופש, אהבה וכבוד הדדי.

כתבת Y-net על הריטריט

על המקום - קיבוץ תובל 

רק כשעה וקצת נסיעה מפרדס חנה, קיבוץ תובל ממוקם על מצוק מרהיב המשקיף על כרמיאל, גוש שגב ונופי הגליל התחתון. בתוך הקיבוץ שוכן מרכז "בית הכרם" (המתחם שלנו) במקום מבודד, עם נוף קסום עוצר נשימה. מקום מושלם ליצור מרחב מחוץ לזמן כך שנוכל להמריא יחד למסע המשותף שלנו.

על האוכל - קייטרינג אדמאמא

מנות שף צמחוניות של השף שחף זיו (מבית קייטרינג "אדמאמא") ובניצוחו של אסף וורמברנד, שיכין לכם אוכל טעים, קליל, מזין וצבעוני שהולך לעשות נעים, בפה ובבטן 🙂 בתפריט יהיו מגוון רחב של מנות שמבוססות על טהרת האדמה והפירות שיש לה להציע, תוך כדי התחשבות ותשומת לב עבור כל אדם וכל מנה.  

הטבות ופינוקים לנרשמים

חוברת הדרכה עשירה

חוברת עם מיטב החומרים על דפוסי היקשרות, מאורגנים ומסודרים לפי נושאים, כולל דוגמאות לזיהוי דפוס ההיקשרות שלכם ושל האדם שמולכם, של התנהגויות מיטביות במצבים נפיצים וכלי תקשורת שניתנים ליישום מיידי (ועובדים) עם בני המין השני.

תרגילים מעצימים

תכירו ותתרגלו מגוון תרגילים לאימון ופיתוח כישורי האינטראקציה עם בני המין השני, שישמשו אתכם גם זמן רב לאחר סיום הריטריט.

סילבוס ספרי לימוד מומלצים להרחבת ההשכלה הרומנטית

תקבלו רשימה ממוקדת של מיטב הספרות העולמית על דפוסי היקשרות, ריפוי פצעי ילדות, תקשורת זוגית אפקטיבית וניהול בריא ומיטיב של מערכות יחסים בכל השלבים.

צוות תומכים

אתם תקבלו נוכחות, תמיכה, כתף ומענה לכל צורך שיעלה במהלך הסופ"ש מצוות אסיסטנטים מנוסה שישמש עבורכם לעוגן לכל אורך הריטריט.

מרחב בטוח לשיתופים והתייעצויות

התחלתם לצאת עם מישהו מיד בסיום הריטריט וכבר דפוסי ההיקשרות "חיים ובועטים"? קיבלתם ממישהו הודעה מעצבנת שטירגרה אתכם חזק?! תוכלו להיוועץ בזמן אמת בקבוצת ווצאפ סגורה בכל שאלה בוערת ולקבל את חוכמת המעגל, הן של הצוות והן של שאר המשתתפים שמבינים את החומר ויכולים להביא פוקוס מעולה ומועיל מהצד.

חברי לב חדשים

בעקבות הצלילה לעומק, והאינטימיות הקבוצתית והבין אישית, ניסיננו מראה שבמהלך ריטריט כזה נוצרות חברויות משמעותיות, שלא פעם נשארות זמן רב אחרי ומסייעות להגשים את משאלות הלב הרומנטיות והחברתיות שלכם.

דמי השתתפות בריטריט

מחיר רגיל

על בסיס מקום פנוי
2,750
  • פנסיון מלא - לינה ושש ארוחות
  • פריסת תשלומים נוחה

מה עוד מקבלים 

♥ שלושה ימים גדושים בלמידה, התנסות חווייתית בטיפוח של הדפוס הבטוח

♥ שש ארוחות שף טעימות ומזינות מבית קיטטרינג "אדממה" – פרי יצירת השף שחף זיו  

שיעורי יוגה רכה בבקרים (מתאים גם למתחילים) 

מדורה וביחדנס בערבים (בתנאי מזג אוויר מאפשרים)

קבלת שבת (אלטרנטיבית ומקורית) מרוממת רוח ולב

♥ פינת תה/קפה, כל סוגי החלבים, פירות, אגוזים ומתוקים (בריאים) בכל ההפסקות

מספר משתתפים משוער: 40 (עם שאיפה לאיזון מגדרי)

אתם זוג? יש לנו מחיר מיוחד עבורכם. לפרטים מלאו טופס הרשמה. 

נפגעתם כלכלית מהמלחמה? שתפו אותנו ונשמח למצוא דרך ולהתגמש במידת האפשר. 

 

הטבת ציפורים ראשונות

בתוקף - עד 31.7.24
2750
1,950
  • 800 שח הנחה ממחיר רגיל
  • פריסת תשלומים נוחה

נותרו לכם עוד כמה שאלות? מלאו פרטים ונענה באהבה

שאלות נפוצות ותשובות (הקליקו לקריאת התשובה)

בסיום התשלום בכרטיס אשראי תישלח לכתובת הדוא"ל שלכם חשבונית מס כחוק. לקראת הריטריט תקבלו במייל נפרד איגרת הכנה.

המייל שלאחר רכישה יגיע לתיבתך בין 1-30 דקות (בהתאם לעומסי השרתים שלנו), אז בבקשה לקחת זאת בחשבון ולהיעזר בסבלנות. כמו כן, הוא עלול להיכנס לתיקיית "ספאם/קידומי מכירות", אז נא לחפש שם אם הוא איננו באינבוקס הדואר הנכנס.

כל הפרטים שתמסרו במהלך ההרשמה נשמרים חסויים, ובדף החיוב שלך בחברת האשראי יופיעו המילים *תומר קורון* בלבד.

1. החזר כספי בניכוי 200* שח מהסכום ששולם. סכום סמלי זה נועד לכסות ולו במעט את סך המשאבים שהושקעו בתהליך הרישום לריטריט (ניהול, שיווק, פרסום, אדמ', שיחת/ות רישום וכו'). 

* במידה והביטול נעשה עקב כוח עליון (אירוע טרור, מלחמה, צו 8, אסון טבע, תאונת דרכים, מחלה סופנית וכו'), לא ייגבה הניכוי האמור והכסף יוחזר במלואו. 
* במידה והביטול נעשה בשבוע שלפני פתיחת הריטריט (5 ימי עסקים ומטה), גובה הניכוי יהיה 400 שח עקב הנזק הנגרם לנו כמארגנים (זמן מועט למצוא ולרשום משתתף/ת חלופי/ת, שבירת איזון מגדרי, תשלום יתר לשף המתבסס ברכישת המזון על כמויות נרשמים שמסרנו לו והשלכות רבות נוספות).  

  1. העברת זכאות למועד אחר. הריטריטים מתרחשים סדיר בערך אחת לחודשיים. אפשרות זו אינה מוגבלת בזמן, כך שניתן להעביר לאיזה מועד עתידי שרוצים.

  2. מכירת הכרטיס לחבר/ה. החבר/ה המעוניין/ת לרכוש את הכרטיס ממך יחויבו בשיחת התאמה עם מנהל/ת הרישום, כדי לוודא שהם מתאימים לתהליך ולקבוצה. במידה ולא נמצאה התאמה, לא ניתן לממש אופציה זו. 

  3. המרת הסכום ששולם לתהליך אימון אישי עם תומר (בזום). מחיר התהליך במקרה כזה יהיה מעט נמוך מהרגיל. הליווי מתאים הן לפנויים/ות והן לזוגות. פרטים נוספים על השירות נמצאים בדפי "אימון אישי" כאן באתר. 

במידה והחלטנו להזיז את מועד הריטריט למועד אחר שאינך יכול/ה להשתתף בו, אנו לוקחים אחריות מלאה ומזכים אותך במלוא הסכום ששולם, או מזמינים אותך לממש את אחת האופציות שהוצעו לעיל – לבחירתך וכרצונך. 

נהפוך הוא. הריטריט והלימוד מבוססים על ערכים של נאמנות עצמית מקסימלית, אהבה והקשבה עצמית, כבוד עצמי והדדי ואולי החזק מכולם – כנות רדיקלית לצד חשיפת פגיעות אחראית (ולא קורבנית).

אל חשש. רוב רובם של המשתתפים מגיעים לבד, וכבר ביום הראשון, תוך שעות בודדות, חשים חיבור לקבוצה, שייכות, הקלה, שמחה. זה קורה במהרה כי בחלק הראשון של הריטריט ישנם כמה תרגילי הכרות וחיבור קלילים ומשעשעים, ששוברים את הקרח ומאפשרים לכולנו להרגיש בנוח ובבית לקראת המסע. באחריות! 🙂

המששתפים מגיעים מכל קשת המקצועות, ההשכלה וסוגי האישיות. חלקם יהיה מיינסטרים לחלוטין וחלקם יותר מעולמות המודעות וההתפתחות. אין כאן "רוחניות בשקל".

הריטריט מאוד פרקטי ונותן כלים מעשיים של ויסות עצמי רגשי, תקשורת מיטבית, הצבת גבולות בריאה ועוד ועוד. כמו כן, כל הכלים שיילמדו יתווכו על ידי (תומר) ועל ידי הצוות התומך בצורה גם מנטלית ורציונלית, כך שתוכלו להבין את ההגיון מאחורי התרגילים ומאחורי הנחיות שנשמעות לכאורה אולי לא מובנות או "רוחניות" בפשט. 

משתתפת מספרת

דבר השף בסיום הריטריט

בוגרי מחזור יוני 2023