זוגיות בקלות: ריפוי דפוסי היקשרות – ריטריט בסיס עם נטע-לי זמיר

01/02/2024

ריטריט עומק לריפוי דפוסי היקשרות חבלניים (חרדתי/ת או נמנע/ת) & וחיזוק המסוגלות לאינטימיות וקירבה נינוחה בדייטינג ויחסים זוגיים.

1-3 בפברואר | בקיבוץ תובל (כולל לינה וארוחות שף) | מתאים ליחידים/ות ולזוגות | מחמישי בשעה 15:00 ועד שבת בשעה 18:00

ריטריט זוגיות בקלות יעשה לכם את החיים הרבה יותר קלים - הן בחיזור והן ביחסים

כעת במחיר מיוחד לחודש דצמבר

ימים
שעות
דקות
שניות

על נטע-לי זמיר - מנחת הריטריט

מטפלת התפתחותית, מנחת סדנאות המשלבות תנועה, מודעות, חיבור בין אנשים ומפגש עמוק עם עצמנו.

נטע-לי נעה בעולם בתנועה מתמדת, חוקרת התקשרות ויחסים ועוסקת בטיפול בתחום האוטיזם מאמינה שדרך מפגש אנושי אנו בוראים מציאות טובה יותר לנו ולסביבתנו.

פיזיותרפיסטית התפתחותית ומדריכת הורים בגיל הרך, עם התמחות בשנת החיים הראשונה.

בוגרת התכנית הבינתחומית להתפתחות הילד באוניברסיטת חיפה (M.A. Child development).

מלווה הורים וילדים ביצירת הקשר הראשוני מזה 19 שנים. 

מאפשרת בשיטת הביודנסה, ומנחת מעגלי נשים וטקסי נשים. 

מנחה קבוצה שבועית בפרדס חנה מזה שנתיים וחצי. 

מטפלת גם בילדים על הרצף התקשורתי ובהוריהם.

בת 45, מקיבוץ יגור. אמא לשלושה בזוגיות שנייה עם שי.
מלמדת ועדיין תלמידה של החיים בתחום ההתקשרות והיחסים.

e7c07833-82c3-4f5a-be9f-6cea2aa837de

בנימה אישית מנטע-לי: 

בתחילת דרכי, לקח לי כ- 10 שנות התנסויות בקשרים עד שהצלחתי ליצור מערכת זוגית כנה, עמוקה ובטוחה (שהחזיקה 17 שנים ואיתו גם הקמתי בית וילדים). אני זוכרת את עצמי בגיל ההתבגרות בהשתוקקות אחרי בני זוג, ופחדי נטישה שהובילו להיצמדות וחוסר יכולת לתקשר בצורה אותנטית את צרכיי (מתוך הפחד לאבד).

בלימודי המקצועיים התעמקתי בתחום תיאוריית התקשרות. כתינוקות אנחנו מגיעים לעולם חסרי ישע ויכולת עצמאית לשרוד והאופן בו נרכוש את מידת האמון שלנו בעולם מושפע בין היתר, מדפוס ההתקשרות אותו רכשנו בינקות.

עם השנים, זו הפכה להיות עבורי משימת חיים: לתמוך ביצירת התקשרות בטוחה בקרב הורים ותינוקות, דרך לימוד של איתותים, הענקת מגע, הכלה, קשר עין ותנועה. עם השנים גיליתי מסביבי יותר ויותר א.נשים עם דפוסי התקשרות לא בטוחים, ושאינם מצליחים ליצור מערכות יחסים רומנטיות.

באמצעות שיטת הביודנסה אותה אני רוקדת כבר מעל 12 שנים, התחלתי לחוות תרגילי "הורות מחודשת" והגיעה אלי ההבנה שניתן לרפא פצעי התקשרות, עבור אלו שחוו פצעי התקשרות ודפוסים לא בטוחים, דרך אותם כלים בדיוק – מגע, תנועה, קשר עין וחיבור.

הצעד הראשון בעיניי הוא להכיר בדפוס שאני מתנהל/ת בתוך מערכת יחסים (ולא רק זוגית) ומשם נפתחת הדרך ללמידה ושינוי. ולזמן מערכות יחסים חדשות לחיינו.

הצטרפו אלי למסע טרנספורמטיבי לחיים מלאי משמעות, וליחסים בריאים, מספקים ומיטיבים

נושאי ודגשי הלימוד

היקשרות בטוחה vs חרדתית/נמנעת


מהם 3 דפוסי ההיקשרות (Attachment Styles) - שהוטבעו בנו משחר ילדותנו, והשפעתם על כל מערכות היחסים שלנו עד כה. תתכוננו למבול של אסימונים והבנה של כל היסטוריית מערכות היחסים שלכם מזווית חדשה לחלוטין.
כיצד לגלות במהרה את דפוס ההיקשרות (שלך ושל הפרטנר) - באיזה אופן ועיתוי נכון לחשוף בפני הצד השני את הדפוס שלנו, ואיך לבדוק את מידת התאמתו ומוכנותו למסע משותף של לימוד, מודעות והשתחררות מהדפוסים החבלניים.

ממופעלות רגשית ("טריגר") ומצוקה לנינוחות, שקט ושלווה


טכניקות הרגעה עצמית להפחתת רמת הנזקקות ו/או האימה מאינטימיות מערכת האזעקה והעצבים של בעלי דפוס היקשרות פגוע רגישה מאוד ומופעלת לעתים קרובות לא רק במצבי אינטימיות גבוהה (מיניות, מגורים יחד וכו'), אלא כבר בשלבי החיזור המוקדמים, אפילו שזה מרגיש "לא הגיוני" (אתם הרי עוד לא מכירים). נלמד מספר פרקטיקות יעילות לעזרה ראשונה וטיפול שורש כאחד, מה שיאפשר לכם להישאר ולהמשיך לצמוח ביחד (לעומת להיעלם/להיפרד כדי להפחית את המצוקה הרגשית). נלמד גם איך לבצע חיווט מחודש של מערכת ההפעלה הלא-מודעת, דבר שיצור איזון רגשי פנימי ומאפשר תגובתיות פרופורציונלית ומווסתת לסיטואציות והתנהגויות מטרגרות או "מעצבנות" של המחזר/הפרטנר (התרחקויות, עימותים וכו').

התנהלות רגשית בוגרת ומאוזנת - טיפוח וחיזוק היכולת להתנהל כמו בעל/ת דפוס היקשרות בטוח, כך שעם הזמן תהפכו לאחד כזה ותחושו מסוגלת פשוטה להיות בקירבה ואינטימיות מרבית, מבלי לחוות אי נחת כשיש שינויים או תנודות במרחק ביניכם.

נועה
קרא עוד
הקורס עשה אצלי הרבה שינוי שלא הרגשתי מיידית אלא בהמשך, במיוחד אחרי שנכנסתי לקשר חדש. כל פעם נפלו לי אסימונים וראיתי את "החרדתית" שבי במודע, ועבדתי על זה ממש ממש חזק. היא עדיין צצה מידי פעם, ולשמחתי בן זוגי יודע לקבל את זה ולא לסגת. המודעות שלי גרמה לי לא לשבור את הכלים בכל פעם שמשהו לא הולך איך שאני רוצה (זה היה האוטומט שלי בעבר..), ולתת לו המון אוויר ממקום בטוח ולא ממקום של "שיעשה מה שהוא רוצה, אני לא צריכה אותו בכלל..". זה היה קשה! אבל נהיה יותר ויותר קל, אז ממש תודה רבה על הידע ופתיחת העיניים 🙂
רונה
קרא עוד
תודה ענקית מעמקי נשמתי על החוויה המטורפת שעברתי. באמת שנהנתי מכל רגע (על אף שהיו רגעים לא פשוטים עבורי מחינה רגשית..). למדתי המון, לוקחת איתי סל של כלים ויוצאת לדרך חדשה מחוזקת יותר ובעיקר עם המון אהבה עצמית.
אורית
קרא עוד
תודה על הידע הרב ,שצריכה עכשיו להפנים וליישם. זה לא פשוט אבל שווה 🙂 היה מדהים מכל הבחינות: שיתוף הפעולה בתרגולים, ההכלה והפרגון של הבנות , וכמובן העברת החומר בצורה קלילה ונגישה - שמסירה התנגדויות שיש בנו ,לפחות אצלי , ועוזרת לפתוח את המחשבה לצורה אחרת של עשייה שתוביל לשינוי.

חרדתי/ת? נלמד איך לא להבריח אלא להשאיר או לקרב את אלו המתרחקים / נמנעים / מפוחדים / נעלמים


לקרב את המרוחק/ת - על מנת לא לפספס הזדמנויות יקרות ערך של חיבורים טובים שנוצרו בשלבי הדייטינג, נלמד כיצד לקרב אנשים שנדמה כמשחקים ב"חתול-עכבר"... אפילו שבפועל גם הם צמאים לחיבור ואהבה, ואולי אף רוצים ומוכנים להתחייב לקשר. נלמד איך לפתוח את ליבם, להיות זמינים רגשית ואיך לתמוך בהם כך שיתקשרו את עולמם הפנימי (במקום "להינעל" רגשית).
נוכחות זכרית/נקבית עוצמתית ותומכת - נכיר ונתרגל צורות נוכחות שמוציאה מהאחר את המיטב (למשל אכפתיות, רגישות, הקשבה, כבוד, סבלנות וכו'). נלמד מהן התנהגויות מחאה הרסניות וכיצד להשתחרר מהן. נכיר מגוון דרכי התנהגות ותקשורת פרקטית שיתמכו בתהליך ריפוי הדפוסים המחבלים של שניכם.

סיון
קרא עוד
הסדנה בזמן קצר הייתה מאוד פרקטית ונתנה המון כלים לטווח הארוך שמשמשים וישמשו אותי תמיד! ובהרבה סיטואציות וזה ביחס לסדנאות אחרות בהן מפיקים פחות תועלת שהיא פרקטית בזמן כה קצר. הרגשתי אצלך יותר פרקטיקה מסדנאות אחרות
עומר
קרא עוד
הרגשתי שהצלחתי לצלול יותר עמוק פנימה לתוכי. השוני הכי גדול בין הסדנה הזו לאחרות הוא שבאמת הצלחתי להיפתח ולצאת מאזור הנוחות. כלי התקשורת שלמדנו פתחו לי עולם חדש ושלם.

נמנע/ת? נלמד איך להיפתח, לסמוך ולהתמסר לאלו המתקרבים / נוכחים ויציבים / מתאהבים במהרה / מתחייבים


איפשור מודע - נלמד איך להכיל רגשית אנשים רצויים שלטעמנו מתקרבים "מהר מדי" ויוצרים תחשות איום/מחנק או שעמום, אך בעצם ייתכן ומהווים פרטנרים בריאים ורציניים (=בעלי דפוס היקשרות בטוח) שאולי מתפספסים על ידנו כבר במהלך הדייטים הראשונים.
ביטוי צרכים וגבולות - נלמד איך לתקשר באפקטיביות ואסרטיביות צרכים, רצונות וגבולות(!) מה שיקנה לנו תחושת ביטחון רגשי ההכרחית להישארות בקשר (לעומת תחושת מחנק/פלישה/שבי/סכנה וכו' כפי שנחווית לא פעם אצל הנמנעים).
עצמאות מאוזנת וניהול קונפליקטים - נלמד להבין מהן אסטרטגיות של נמנעות מאינטימיות, וכיצד להבחין בינן לבין הצורך הפשוט והבריא בנפרדות, עצמאות וזמן לחוד. נכיר מבחר גדול של כלים פרקטיים לניהול קונפליקטים ומשברים סביב סוגיות כמו מידת המרחק והקירבה ביניכם (רצון לעשות דברים בנפרד vs ביחד).

רחלי
קרא עוד
הצלחתי להתחבר מחדש לנשיות שלי דרך הסדנא, והצלחתי לפתוח את הלב שוב ולהתנהל בצורה נכונה הרבה יותר מול גברים. הסדנה תרמה לי המון – היום אני יכולה ויודעת לנתב את הגבר לכיוון שלי. למדתי "לשלוט בחוטים" וזה מטורףףףף... הם אומרים לי שהם אוהבים את זה ממש 🙂
אורלי
קרא עוד
האווירה הייתה מדהימה.. מבחינתי החיבור לקבוצה היה מיידי. זה אפשר לדעתי להיפטר מהמבוכה האופיינית להתחלות חדשות. גיליתי קבוצה של אנשים מדהימים, חברים למסע ומקור של כוח.. אני יודעת שאם חלקם אשמור על קשר גם אחרי הסדנה וזו כבר זכות גדולה 🙂

שיתופים וסיפורים מחיי האישיים

נוסף לחומר הלימוד הרשמי, אחלוק איתכם בין לבין את מורכבות החוויות האישיות שלי, וכיצד ניתן לסיים מערכת זוגית (נישואין, בית, 3 ילדים, חתול וכלב) בצורה מיטיבה וחברית. עברנו דרך יחסים מונוגמיים, זוגיות מאפשרת ובחירה להיפרד כבני זוג, אבל נשארנו חברים טובים החולקים יחד גידול ילדים, ערבות הדדית וגם עובדים יחד בתחום ההפקה.
מתוך עבודת ריפוי שלי של דפוס ההתקשרות, יכולה להעיד שהתחזקתי בתחושת הערך העצמי שלי לעמוד על שלי, לא לוותר על הצרכים החשובים לי בקשר, ולא לפחד לאבד את בן הזוג.
בארבע וחצי השנים האחרונות אני בזוגיות עוצמתית עם שי משיח, המפגישה אותנו עם הדפוסים של שנינו (אני מגיעה עם התקשרות בטוחה אבל ברקע דפוס של נמנעות מעימותים והוא מטפל ובעל בית ספר לפסיכודרמה - שזה אומר את כל האמת בפנים). דרך הקשר הזוגי אנחנו חווים צמיחה אישית זוגית, ואף עברנו להתגורר יחד (עם 4 ילדים של שנינו חצי מהזמן, ו 3 כלבים).

רבקה
קרא עוד
אני מרגישה יותר מחוברת לרגשות שלי ולתחשות שלי. יש לי רשות חדשה ומרגשת להביע את עצמי באופן שלם יותר, ולא רק במקרים נעימים וטובים. אני מרגישה שופעת יותר, נשית יותר ובוטחת יותר בעצמי ובנשיות שלי. אני חווה את עולם הדייטינג כמקום ברור בהיר ובטוח יותר.

שאלות-תשובות ופענוח מקרי מבחן

נוסף לחומר הלימוד הרשמי, בעקבות השאלות שלכם אפענח מקרי מבחן אמיתיים מהחיים דרכם נלמד סט רחב של עקרונות וכלים נוספים, לצד דוגמאות (שייוצרו בלייב) של הנתהלות חכמה ותקשורת אפקטיבית לחיזור ויחסים מיטביים עם בני המין השני.

נינה
קרא עוד
כל הכלים שקיבלנו מפגש אחר מפגש הביאו לתוצאה ותגובה מיידית. זה לא ייאמן, אבל זה פשוט עובד. מדהים. התכנים בנויים בצורה הדרגתית ומתפתחת. ממליצה מאוד לבוא לכל הסדנה כדי לקבל את התמונה המלאה.
אילנה
קרא עוד
התכנים מעניינים והדרך בה הם הועברו היתה פשוט מעולה, מסקרנת, מלאת הומור, מעוררת מחשבה ורצון ללמוד ולקרוא עוד בנושא. הניוזלטרים וקבוצת הפייסבוק של הבנות תרמו המון כי נתנו במה לשיתופים וללימוד פרקטי מהשטח.
הקודם
הבא

הלימוד נעשה ברוח הערכים:
נאמנות עצמית, כנות רדיקלית, אומץ, פתיחות, אמון, חופש, אהבה וכבוד הדדי.

על המקום - קיבוץ תובל 

ממוקם על מצוק מרהיב המשקיף אל בקעת בית הכרם, כרמיאל, גוש שגב ונופי הגליל התחתון. 

בתוך הקיבוץ שוכן מרכז בית הכרם (המתחם שלנו) במקום מבודד המשקיף אל נוף קסום.  מקום מושלם ליצור מרחב מחוץ לזמן כך שנוכל להמריא יחד למסע המשותף שלנו.

על האוכל - אדמאמא

מנות שף טבעוניות בניצוחו של השף שחף זיו שיכין עבורנו אוכל טעים, מזין וצבעוני שהולך לעשות לנו נעים בפה ובבטן. בתפריט יהיו מגוון רחב של מנות שמבוססות על טהרת האדמה והפירות שיש לה להציע, תוך כדי התחשבות ותשומת לב עבור כל אדם וכל מנה.

הטבות ופינוקים לנרשמים:

חוברת הדרכה עשירה

חוברת עם מיטב החומרים שיילמדו בריטריט, מאורגנים ומסודרים לפי נושאים, כולל דוגמאות לזיהוי דפוס ההיקשרות של האדם שמולכם, של התנהגויות מיטביות במצבים נפיצים וכלי תקשורת שניתנים ליישום מיידי (ועובדים) עם בני המין השני.

תרגילים מעצימים

תכירו ותתרגלו מגוון תרגילים לאימון ופיתוח כישורי האינטראקציה עם בני המין השני, שישמשו אתכם גם זמן רב לאחר סיום הריטריט.

סילבוס ספרי לימוד מומלצים להרחבת ההשכלה הרומנטית

תקבלו רשימה ממוקדת של מיטב הספרות העולמית על דפוסי היקשרות, ריפוי פצעי ילדות, תקשורת זוגית אפקטיבית וניהול בריא ומיטיב של מערכות יחסים בכל השלבים.

צוות תומכים

אתם תקבלו נוכחות, תמיכה ומענה לכל צורך שיעלה במהלך הסופ"ש מצוות אסיסטנטים מנוסה וישמח לשמש עבורכם עוגן לאורך הריטריט.

מרחב בטוח לשיתופים והתייעצויות

התחלתם לצאת עם מישהו מיד בסיום הריטריט וכבר דפוסי ההיקשרות "חיים ובועטים"? קיבלתם ממישהו הודעה מעצבנת שטירגרה אתכם חזק?! תוכלו להיוועץ בזמן אמת בקבוצת ווצאפ סגורה בכל שאלה בוערת ולקבל את חוכמת המעגל, הן של הצוות והן של שאר המשתתפים שמבינים את החומר ויכולים להביא פוקוס מעולה ומועיל מהצד.

חברי לב חדשים

בעקבות הצלילה לעומק, והאינטימיות הקבוצתית והבין אישית, ניסיננו מראה שבמהלך ריטריט כזה נוצרות חברויות משמעותיות, שלא פעם נשארות זמן רב אחרי ומסייעות להגשים את משאלות הלב הרומנטיות והחברתיות שלכם.

מה עוד מקבלים? 

♥ 3 ימים גדושים בלמידה ואימון בטיפוח של דפוס היקשרות בטוח

♥ 6 ארוחות שף טעימות ומזינות – בהובלת השף שחף זיו 

שיעורי יוגה בבקרים 

קבלת שבת מרוממת רוח ולב 

ביודנסה

מעגל גברים ומעגל נשים

♥ פינת תה/קפה וכיבוד קל בכל ההפסקות

מקסימום משתתפים: 25 נשים ו 25 גברים. 

לשאלות נוספות, תיאום שיחת התאמה ורישום – השאירו פרטים בטופס למטה ונחזור אליכם בהקדם. 

 

אתם זוג? יש לנו מחיר מיוחד עבורכם. לפרטים מלאו טופס הרשמה.

דמי השתתפות

על בסיס מקום פנוי
3,150
  •  
  • כולל כל הארוחות ולינה

ברישום עד 31.12

תעריף מיוחד
1,950
  • 1200 שח הנחה

הזמן שנותר לרישום בהטבה המיוחדת

ימים
שעות
דקות
שניות

בונוס מיידי לנרשמים - טבלת אבחון עצמי של הרכב דפוסי היקשרות

הטבלה תעניק לכם מפת דרכים ראשונית לזיהוי הרכב דפוסי ההיקשרות שלכם, את המקור ליצירתם וכיצד הם השפיעו ועיצבו את יחסיכם הרומנטיים עד כה. ידע פוקח עיניים ומשנה חיים!

שאלות נפוצות ותשובות (הקליקו לקריאת התשובה)

נהפוך הוא. הריטריט והלימוד מבוססים על ערכים של נאמנות עצמית מקסימלית, אהבה והקשבה עצמית, כבוד עצמי והדדי ואולי החזק מכולם – כנות רדיקלית לצד חשיפת פגיעות אחראית (ולא קורבנית).

בסיום התשלום תישלח לכתובת הדואר האלקטרוני שלך חשבונית מס כחוק. לקראת הריטריט תקבלו במייל נפרד איגרת הכנה.

המייל שלאחר רכישה יגיע לתיבתך בין 1-30 דקות (בהתאם לעומסי השרתים שלנו), אז בבקשה לקחת זאת בחשבון ולהיעזר בסבלנות. כמו כן, הוא עלול להיכנס לתיקיית "ספאם/קידומי מכירות", אז נא לחפש שם אם הוא איננו באינבוקס הדואר הנכנס שלך.

כל הפרטים שתמסרו במהלך ההרשמה נשמרים חסויים, ובדף החיוב שלך בחברת האשראי יופיעו המילים *תומר קורון* בלבד.

אם תחליטו לבטל השתתפותכם עד 14 ימים לפני תחילת הסדנה, הכסף יוחזר בניכוי 15% דמי ביטול.
עד 7 ימים הכסף יוחזר בניכוי 30% דמי ביטול.

בשבוע האחרון שלפני תחילת הריטריט ניתן למכור הכרטיס לאדם אחר או להעביר זכאותכם למועד הבא. לא ינתנו החזרים כספיים בשלב זה.