זוגיות בקלות: ריפוי דפוסי היקשרות – ריטריט מתקדמים עם נטע-לי זמיר

29/02/2024

ריטריט עומק למתקדמים להעמקת הידע וריפוי דפוסי היקשרות חבלניים (חרדתי/ת או נמנע/ת), לצד חיזוק המסוגלות לאינטימיות וקירבה נינוחה בדייטינג ויחסים זוגיים. מתאים לפנויים/ות ולזוגות.

29 בפברואר – 2 במרץ 2024  מיום ה' בשעה 16:00 ועד יום ש' בשעה 18:00 | בקיבוץ ענבר בצפון (כולל לינה ושש ארוחות שף)

זוגיות בקלות למתקדמים יעשה לכם את החיים הרבה יותר קלים - הן בחיזור והן בקשרים

להרשמה בהטבה לחודש דצמבר מלאו את הטופס

ימים
שעות
דקות
שניות

בנימה אישית מנטע-לי: 

בתחילת דרכי, לקח לי כ- 10 שנות התנסויות בקשרים עד שהצלחתי ליצור מערכת זוגית כנה, עמוקה ובטוחה (שהחזיקה 17 שנים ואיתו גם הקמתי בית וילדים). אני זוכרת את עצמי בגיל ההתבגרות בהשתוקקות אחרי בני זוג, ופחדי נטישה שהובילו להיצמדות וחוסר יכולת לתקשר בצורה אותנטית את צרכיי (מתוך הפחד לאבד).

בלימודי המקצועיים התעמקתי בתחום תיאוריית התקשרות. כתינוקות אנחנו מגיעים לעולם חסרי ישע ויכולת עצמאית לשרוד והאופן בו נרכוש את מידת האמון שלנו בעולם מושפע בין היתר, מדפוס ההתקשרות אותו רכשנו בינקות.

עם השנים, זו הפכה להיות עבורי משימת חיים: לתמוך ביצירת התקשרות בטוחה בקרב הורים ותינוקות, דרך לימוד של איתותים, הענקת מגע, הכלה, קשר עין ותנועה. עם השנים גיליתי מסביבי יותר ויותר א.נשים עם דפוסי התקשרות לא בטוחים, ושאינם מצליחים ליצור מערכות יחסים רומנטיות.

באמצעות שיטת הביודנסה אותה אני רוקדת כבר מעל 12 שנים, התחלתי לחוות תרגילי "הורות מחודשת" והגיעה אלי ההבנה שניתן לרפא פצעי התקשרות, עבור אלו שחוו פצעי התקשרות ודפוסים לא בטוחים, דרך אותם כלים בדיוק – מגע, תנועה, קשר עין וחיבור.

הצעד הראשון בעיניי הוא להכיר בדפוס שאני מתנהל/ת בתוך מערכת יחסים (ולא רק זוגית) ומשם נפתחת הדרך ללמידה ושינוי. ולזמן מערכות יחסים חדשות לחיינו.

הצטרפו אלי למסע טרנספורמטיבי לחיים מלאי משמעות, וליחסים בריאים, מספקים ומיטיבים

לכתבה שיצאה ב ynet על ריטריט זוגיות בקלות

נושאי ודגשי הלימוד

תלות הדדית

חיכוכים, קונפליקטים ומריבות הם מנת חלקה של כל זוגיות. ניתן אפילו לנבא את משך הקשר של זוג, לפי האופן והסנגון בו הם רבים (ומשלימים). זוגות טובים יודעים את אמנות המריבה, לעומת זוגות לא מיומנים שיכולים לנוע בלופים אכזריים שנים על גבי שנים.

לכן, נתמחה ביכולת לזהות איזה סוג מריבה כעת לפנינו (חשוב! יש כמה), ונלמד מגוון כלים פרקטיים ומקוריים של מריבה חכמה כדי לשמר ביטחון, אמון, קירבה ולהפוך את המחלוקות ליסודות ואבני בניין חזקים יותר של הקשר.

במרחק הנכון - אמנות האיזון בין הביחד והלחוד

מחזרים ומחוזרות, כמו גם זוגות רבים, מבלים ונמצאים או יותר מדי יחד (ומכאן מעט מדי לחוד, באופן בריא שאינו פוגע בקשר), או מעט מדי יחד (בשלב התרעומת הקבועה והנמנעות אחד מהשנייה, למשל).

בריטריט נלמד ונתרגל להגביר את המובחנות האישית, ונתמחה ונגלה מדוע וכיצד דווקא המרחק הנכון (ולא רק קירבה, קירבה ועוד קירבה) הוא המפתח לזוגיות והיקשרות בריאה.

לריב באהבה - תקשורת זוגית נכונה

חיכוכים, קונפליקטים ומריבות הם מנת חלקה של כל זוגיות. ניתן אפילו לנבא את משך הקשר של זוג, לפי האופן והסנגון בו הם רבים (ומשלימים). זוגות טובים יודעים את אמנות המריבה, לעומת זוגות לא מיומנים שיכולים לנוע בלופים אכזריים שנים על גבי שנים.

לכן, נתמחה ביכולת לזהות איזה סוג מריבה כעת לפנינו (חשוב! יש כמה), ונלמד מגוון כלים פרקטיים ומקוריים של מריבה חכמה כדי לשמר ביטחון, אמון, קירבה ולהפוך את המחלוקות ליסודות ואבני בניין חזקים יותר של הקשר.

צילו של "השלישי" - חיזוק הבועה הזוגית אל מול כוחות מבחוץ

נוסף למישור הרומנטי, לכולנו יש יחסים נוספים שחשובים לנו (היקשרות משנית) - בדמות חבר קרוב, הורה, ילד (שלכם או מקשר קודם), מאהב/ת (גלוי או נסתר), בוס וכד'. צד שלישי שכזה מייצר לעתים מתחים רבים ועלול לאיים על הביטחון והיציבות של הקשר.

בריטריט נגביר את המודעות לכוחות הפועלים עלינו מבחוץ, נגלה מודל חכם של איזון ונלמד ונתרגל כיצד לנהל את "המערכה" מול כל "השלישיים" המרכזיים, במיוחד במצבים נפיצים ורגישים כשהנוכחות של השלישי מעוררת טריגרים חזקים ופצעי ילדות, אצלי או אצל שנינו. המיומנות הזו הינה קריטית להיקשרות בטוחה ויציבה.

מילוי צרכים וגבולות חזקים

לפרטנר שלנו תמיד יהיו אינספור צרכים, ולעתים הוא/היא לא יתביישו לבקש מאיתנו לממש אותם. הבקשה לא פעם מעוררת טריגר - אולי זה בול מה שסבלנו ממנו בילדות, כשאמא ואבא היו חלשים, וביקשו מאיתנו לעזור כלכלית, פיזית או רגשית... וזה תבע מאיתנו מחיר כבד. בו בזמן, גם לנו יש המון צרכים וקורה שעקב היקשרות חרדתית/נמנעת, אנו שותקים ומפחדים לבקש

נתרגל ונתמקצע בכמה מיומנויות קריטיות: הן לבקש עזרה, הן להישאר רגועים ושלווים בעת חוסר סימטריה בצרכים (שזה לרוב..), והן לשים גבולות חזקים ולהכיל כבטוחים את אי הנוחות הכפולה: זו של הפרטנר (תסכול, כעס, אכזבה) וזו שלנו (אשמה, בושה, שיפוט עצמי)

נועה
קרא עוד
הריטריט עשה אצלי הרבה שינוי שלא הרגשתי מיידית אלא בהמשך, במיוחד אחרי שנכנסתי לקשר חדש. כל פעם נפלו לי אסימונים וראיתי את "החרדתית" שבי במודע, ועבדתי על זה ממש ממש חזק. היא עדיין צצה מידי פעם, ולשמחתי בן זוגי יודע לקבל את זה ולא לסגת. המודעות שלי גרמה לי לא לשבור את הכלים בכל פעם שמשהו לא הולך איך שאני רוצה (זה היה האוטומט שלי בעבר..), ולתת לו המון אוויר ממקום בטוח ולא ממקום של "שיעשה מה שהוא רוצה, אני לא צריכה אותו בכלל..". זה היה קשה! אבל נהיה יותר ויותר קל, אז ממש תודה רבה על הידע ופתיחת העיניים 🙂
רונה
קרא עוד
תומר היקר, תודה ענקית מעמקי נשמתי על החוויה המטורפת שעברתי אצלך. באמת שנהנתי מכל רגע (על אף שהיו רגעים לא פשוטים עבורי מחינה רגשית..). למדתי המון, לוקחת איתי סל של כלים ויוצאת לדרך חדשה מחוזקת יותר ובעיקר עם המון אהבה עצמית. מאחלת לך להמשיך לעשות את מה שאתה עושה בעולם למען נשים וגברים יחדיו, כי אני באמת מאמינה שבזכות אנשים כמוך, יש סיכוי לשלום בין המינים 🙂
אורית
קרא עוד
תודה על הידע הרב ,שצריכה עכשיו להפנים וליישם. זה לא פשוט אבל שווה 🙂 היה מדהים מכל הבחינות: שיתוף הפעולה בתרגולים, ההכלה והפרגון של הבנות , וכמובן העברת החומר בצורה קלילה ונגישה - שמסירה התנגדויות שיש בנו ,לפחות אצלי , ועוזרת לפתוח את המחשבה לצורה אחרת של עשייה שתוביל לשינוי.

לנטוש את פחד הנטישה

זה לא סוד שחרדת נטישה היא אחד מאויבי הביטחון הרגשי, ומלווה אותנו לעתים כל חיינו. נרצה או לא, בכל קשר קרוב ומשמעותי אנו נינטש, בין אם בכאילו (בן הזוג לא עונה לטלפון . זמן מה) או בפועל (בת הזוג נעלמה עם כל המזוודות ולא השאירה פתק). האופן בו נגיב לסיטואציה יכתיב במידה רבה את איכות חיינו ואת איכות הקשר, ואנחנו כמובן לא רוצים להרוס

לכן, בריטריט נלמד איך להתכונן לנטישה, למסגר נכון את שקרה, לשחרר מועקות מהגוף ולהביא עצמנו למסוגלות לחוש שלווה ורוגע קיומי עמוק, גם כשאנו לפתע בגפנו. המיומנות הזו הכרחית לא רק לעכשיו, אלא לעתידנו כמבוגרים כשהנטישה תהיה חלק מהטבע הצפוי (פרטנר מזדקן/חולה שאינו כבר "איתנו", מוות פתאומי שלו/ה וכו')

סימוליישנשיפ

בריטריט הזה ניקח כמה צעדים קדימה את "הסימוליישנשיפ" המפורסם ונתרגל סיטואציות ורמות אינטימיות מרתקות ומפתיעות שיעלו את רף הדפוס הבטוח בעוד כמה שלבים

שאלות-תשובות ופענוח מקרי מבחן שלכם

נוסף לחומר הלימוד הרשמי, בעקבות השאלות שלכם נפענח מקרי מבחן אמיתיים מהחיים
דרכם נלמד סט רחב של עקרונות וכלים נוספים, לצד דוגמאות (שייוצרו בלייב) של הנתהלות חכמה ותקשורת אפקטיבית לחיזור ויחסים מיטביים עם בני המין השני.

על נטע-לי זמיר - מנחת הריטריט

מטפלת התפתחותית, מנחת סדנאות המשלבות תנועה, מודעות, חיבור בין אנשים ומפגש עמוק עם עצמנו.

נטע-לי נעה בעולם בתנועה מתמדת, חוקרת התקשרות ויחסים ועוסקת בטיפול בתחום האוטיזם מאמינה שדרך מפגש אנושי אנו בוראים מציאות טובה יותר לנו ולסביבתנו.

פיזיותרפיסטית התפתחותית ומדריכת הורים בגיל הרך, עם התמחות בשנת החיים הראשונה.

בוגרת התכנית הבינתחומית להתפתחות הילד באוניברסיטת חיפה (M.A. Child Development).

מלווה הורים וילדים ביצירת הקשר הראשוני מזה 19 שנים.

מאפשרת בשיטת הביודנסה, ומנחת מעגלי נשים וטקסי נשים.

מנחה קבוצה שבועית בפרדס חנה מזה שנתיים וחצי.

מטפלת גם בילדים על הרצף התקשורתי ובהוריהם.

בת 45, מקיבוץ יגור. אמא לשלושה בזוגיות שנייה עם שי.
מלמדת ועדיין תלמידה של החיים בתחום ההתקשרות והיחסים.

על המקום - קיבוץ ענבר 

רק כשעה וקצת נסיעה מפרדס חנה, קיבוץ ענבר ממוקם במקום סודי בלב הגליל, טובל בנוף הררי, בין גבעות ירוקות. צופה אל הכנרת, באווירה אינטימית ונינוחה..
עם נוף קסום עוצר נשימה. מקום מושלם ליצור מרחב מחוץ לזמן כך שנוכל להמריא יחד למסע המשותף שלנו.

על האוכל - קייטרינג אדמאמא

מנות שף צמחוניות של השף שחף זיו (מבית קייטרינג "אדמאמא") ובניצוחו של אורן בוכמן, שיכין לכם אוכל טעים, קליל, מזין וצבעוני שהולך לעשות נעים, בפה ובבטן 🙂 בתפריט יהיו מגוון רחב של מנות שמבוססות על טהרת האדמה והפירות שיש לה להציע, תוך כדי התחשבות ותשומת לב עבור כל אדם וכל מנה.  

על צוות המנחים

כמו בכל רשת תומכת וחזקה 
ישנם את קבוצת המנחים המלווים אותנו לאורך כל סוף השבוע
לכל מנחה יש את מכלול הכלים הנחוצים להתפתחות מיטיבה של כל אחד ואחת ושל הקבוצה כלל    

צליל

מורה ליוגה ומנחת ריטרטים

דינה

מנחת ריטריטים, אססיטנטית צוות מובילה

יוחאי

מוסיקאי, אבא - יוחאי אהובנו מגיע להוביל קבלת שבת כמו שאנחנו אוהבים

הטבות ופינוקים לנרשמים:

חוברת הדרכה עשירה

חוברת עשירה עם מיטב החומרים שיילמדו בריטריט, מאורגנים ומסודרים לפי נושאים, כולל דוגמאות לזיהוי דפוס ההיקשרות של האדם שמולכם, של התנהגויות מיטביות במצבים נפיצים וכלי תקשורת שניתנים ליישום מיידי (ועובדים) עם בני המין השני.

תרגילים מעצימים

תכירו ותתרגלו מגוון תרגילים לאימון ופיתוח כישורי האינטראקציה עם בני המין השני, שישמשו אתכם גם זמן רב לאחר סיום הריטריט.

סילבוס ספרי לימוד מומלצים להרחבת ההשכלה הרומנטית

תקבלו רשימה ממוקדת של מיטב הספרות העולמית על דפוסי היקשרות, ריפוי פצעי ילדות, תקשורת זוגית אפקטיבית וניהול בריא ומיטיב של מערכות יחסים בכל השלבים.

צוות תומכים

אתם תקבלו נוכחות, תמיכה, כתף ומענה לכל צורך שיעלה במהלך הסופ"ש מצוות אסיסטנטים מנוסה שישמש עבורכם לעוגן לכל אורך הריטריט.

מרחב בטוח לשיתופים והתייעצויות

התחלתם לצאת עם מישהו מיד בסיום הריטריט וכבר דפוסי ההיקשרות "חיים ובועטים"? קיבלתם ממישהו הודעה מעצבנת שטירגרה אתכם חזק?! תוכלו להיוועץ בזמן אמת בקבוצת ווצאפ סגורה בכל שאלה בוערת ולקבל את חוכמת המעגל, הן של הצוות והן של שאר המשתתפים שמבינים את החומר ויכולים להביא פוקוס מעולה ומועיל מהצד.

חברי לב חדשים

בעקבות הצלילה לעומק, והאינטימיות הקבוצתית והבין אישית, ניסיננו מראה שבמהלך ריטריט כזה נוצרות חברויות משמעותיות, שלא פעם נשארות זמן רב אחרי ומסייעות להגשים את משאלות הלב הרומנטיות והחברתיות שלכם.

מה עוד מקבלים 

♥ שלושה ימים גדושים בלמידה, התנסות חווייתית יצירתית ועוצמתית בטיפוח הדפוס הבטוח

♥שש ארוחות שף צמחוניות טעימות ומזינות 

שיעורי יוגה רכה בבקרים 

מדורה וביחדנס בערבים

♥  קבלת שבת (אלטרנטיבית ומקורית) מרוממת רוח ולב

♥ פינת תה/קפה, כל סוגי החלבים, פירות, אגוזים ומתוקים (בריאים) בכל ההפסקות

♥ לינה בחדרים אסתטיים ומפנקים, כולל שירוקלחת בחדר (עד 4 אנשים בחדר) 

מקסימום משתתפים: 20 נשים ו 20 גברים (כולל צוות)

אתם זוג? יש לנו מחיר מיוחד עבורכם. לפרטים מלאו טופס הרשמה

 

דמי השתתפות

על בסיס מקום פנוי
10,000
  • כולל כל הארוחות ולינה

רישום מיוחד

תעריף מיוחד לרגל המצב
10,000
  • 1200 שח הנחה

דמי השתתפות

על בסיס מקום פנוי
10,000
  • כולל כל הארוחות ולינה

רישום מיוחד

תעריף מיוחד לרגל המצב
10,000
  • 1200 שח הנחה

למידע על עלויות הריטריט, שאלות נוספות, תיאום שיחת התאמה ורישום – השאירו פרטים בטופס למטה ונחזור אליכם בהקדם. 

בסיום התשלום תישלח לכתובת הדואר האלקטרוני שלך חשבונית מס כחוק. לקראת הריטריט תקבלו במייל נפרד איגרת הכנה.

המייל שלאחר רכישה יגיע לתיבתך בין 1-30 דקות (בהתאם לעומסי השרתים שלנו), אז בבקשה לקחת זאת בחשבון ולהיעזר בסבלנות. כמו כן, הוא עלול להיכנס לתיקיית "ספאם/קידומי מכירות", אז נא לחפש שם אם הוא איננו באינבוקס הדואר הנכנס שלך.

כל הפרטים שתמסרו במהלך ההרשמה נשמרים חסויים, ובדף החיוב שלך בחברת האשראי יופיעו המילים *תומר קורון* בלבד.

אם תחליטו לבטל השתתפותכם עד 14 ימים לפני תחילת הסדנה, הכסף יוחזר בניכוי 25% דמי ביטול. עד 7 ימים לפני תחילת הסדנה, הכסף יוחזר בניכוי 15% דמי ביטול.

בשבוע האחרון שלפני תחילת הריטריט ניתן למכור הכרטיס לאדם אחר או להעביר זכאותכם למועד הבא. לא ינתנו החזרים כספיים בשלב זה.