חיבור יומיומי לאנשים חדשים כמפתח לאושר

מאמר זה מציג את אחת המיומנויות החשובות ביותר המהוות מפתח לא רק להצלחה עם נשים, אלא לחיים מאושרים ומספקים יותר כאדם (נכתב בקיץ 2009).

איך אינטראקציה טובה אחת ביום יכולה לשדרג את מצב הרוח לשבוע

בשבוע שעבר באחת מהפסקות הצהריים שלי, חשתי עייפות רבה והחלטתי לרדת להתאורר בגלידרייה השכונתית. בדרך לשם החלטתי שאני רוצה להתעורר ולמלא את המצברים באנרגיה חדשה, כזו שתשנה את מצב רוחי לטובה להמשך היום. ידעתי שהגלידה עצמה לא באמת תעשה את העבודה – ההנאה הרגעית והרגשית מאוכל עוברת לנו הרי די מהר.

המוכרת (החדשה) הייתה בחורה שחורדינית, נחמדה וחייכנית, בתחילת שנות ה 20 שלה. תוך כדי הזמנת הגלידה, פתחתי שיחה מחוץ להקשר של בחירת הטעם, התשלום וכד'. אחרי דקה וחצי הפלגנו בשיחות אזוטריות על החיים. אחרי 3 דקות היא הציגה אותי לחברה שלה שישבה בצד. אחרי 4 דקות התיישבנו שלושתנו ל- 10 דקות נוספות והתחושה המשותפת הייתה שהגענו לשם להתאורר יחד, כאילו היינו "חבורה" שנים. מדהים.

למה פתחתי בשיחה כשאני בכלל יוצא עם מישהי?!

זה השלב שבו אפשר להניח שכותב שורות אלה עשה את זה כדי להתחיל איתה. כדי להוכיח לעצמו משהו. כדי לכתוב על זה מאמר. כי הוא עובד בתחום אז הוא חייב "לשמור על כושר". כי… כל סיבה הגיונית אחרת.

אז זהו, שממש לא התחלתי איתה. אני בכלל יוצא עם מישהי מדהימה ואני אדם נאמן. בטח לא תכננתי לכתוב על זה – לא ידעתי שזה יקרה. לשמור על כושר? לא נראה לי שהייתי במצב לתכנון מתקדם שכזה אחרי 8 שעות עבודה רצופות.

הסיבה המרכזית למעשה היא שאני יודע בודאות ומניסיון, שאינטראקציה אחת טובה ביום יוצרת אפקט אנרגטי כה חיובי וחזק על נפש האדם ששום גלידה, קפה, רד-בול או כל אמצעי עזר אחר לא יצליחו לעשות. בטח לא בצורה נטורופתית כמו שיחה אקראית כיפית עם אדם חדש. מיותר לציין שאחרי השיחה הייתי בעננים – הלכתי מחויך ומבסוט, מצב הרוח שלי השתפר פלאים, הפכתי לערני יותר ובמהלך הימים הבאים נזכרתי מעת לעת במה שהיה וזה העלה בי חיוך ונחת.

תקשורת וחיבור עם אנשים חדשים וזרים ביומיום

מהי המיומנות, אם כן, שיישומה הופך את חיינו לטובים ומאושרים יותר, וכמובן מביא לנו יותר נשים? היכולת להיות באופן עקבי פתוח ותקשורתי עם הסביבה המיידית הזרה, הלא מוכרת ולרוב גם, המנוכרת. כדי להבין עד כמה משמעותית לאיכות חיינו תקשורת פתוחה ואותנטית של כמה דקות עם בני אדם זרים ברחוב (ועל אחת כמה וכמה עם בחורות יפות..), אני ממליץ לך להיכנס כבר היום לחנות הספרים הקרובה, ולעיין במבוא של הסופר הקנדי-אמריקאי מלקולם גלדוול לספרו הנהדר "מצוינים – ממה עשויה הצלחה". בקטע הנקרא "תעלומת רוזטו – האנשים האלה מתו מזקנה" מסופר על: "היתרונות המסתוריים המזומנים לאנשים המתעכבים לשוחח זה עם זה ברחוב…". 🙂

פלירטוטיישן - הספר שישנה לך את החיים

אם בא לך להעמיק בחניכה למיומנויות תקשורת מיטביות, הזמן לעצמך עותק של ספר הדגל שלי לגברים "פלירטוטיישן" שיסייע לך ליצור תגובות מדליקות ומרגשות במגוון מצבים נפוצים עם נשים, ואתה תחווה נהנה עוד לפני שקיבלת מהן תגובה (שסביר גם תפתיע אותך לטובה)

קריאה נוספת